Bowhunter.cz

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Bowhunter.cz

Příspěvek od TWitko »

Rad bych zde uvedl odkaz na nove stranky - http://www.bowhunter.cz

Predesilam - jde o maly, soukromy (muj), nekomercni projekt. Vznikl tak, ze kdyz jsem asi potreti psal sahodlouhy vicemene stejny mail (vysvetlujici zaklady) napadlo me, dat tomu formu stranek. A tak se stalo. Pro koho je a neni urceny :

- zkuseni mazaci - tak pro ne asi moc ne :-) i kdyz, casem, diky planovanym prekladum by snad mohlo neco zaujmout i je
- zacatecnik vladnouci anglictininou - mozna, ale ten si podobne info dokaze najit jinde v anglictine (jsou toho tuny)
- zacatecnik bez anglictiny - ano tak temhle lidem, si myslim, by to mohlo byt uzitecny ...

Jak napovida nazev, je to delane vicemene s ohledem na pripadne lovecke pouziti - tedy kladkove lovecke luky. Prozatim je to spise o technice, zaklady - co je co, k cemu co je a naopak neni. Jak se to bude vyvijet dal, co vsechno pribude, se teprve uvidi :-)

Pokud objevite nejakou chybu, nebo budete mit na neco jiny nazor, dejte mi vedet. Budu pochopitelne rad. Pokud je zde nekdo, kdo by rad necim prispel - byl ochoten neco napsat ... od teorie, pres praxi, recenze nejakych veci ... je vitan.

Toz tak :-)
TW
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Bowhunter.cz

Příspěvek od Tommy »

Twitko, máš to moc pěkný,ale po přečtení pár příspěvků se vydávám cestou kuše. Díky,že si mi usnadnil cestu k úlovku.
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Bowhunter.cz

Příspěvek od TWitko »

.. tak to me mrzi .. ze jsem te odradil :roll: to nebylo umyslne :wink: Ohledne kuse .. ja o tom nevim zhola nic .. jen muj soukromy nazor je ze MNE osobne se nelibi .. to uz muzes strilet z pusky. Osobne nevidim jediny duvod, proc bych si mel kusi koupit a cim ze se vlastne lisi od flinty.

Luk je neco jinyho .. tezko se to vysvetluje, ale kdyz tu potvoru natahnes, zamiris a vypustis sip .. a vidis jak vystartuje, kdyz perfektne leti a jeste ke vsemu trefi cos chtel, tak ten pocit je ... hodne zvlastni a dobrej. Tohle ti, imho, zadna puska (a ze jich par mam), ani kus nedaji a ani dat nemuzou .. to jsou jen nastroje, ktery musi poslouchat .. luk te taky poslechne, ale nemusi ... musis si to zaslouzit ...

Kdyz nad tim premyslim ten rozdil by se dal popsat taky pomoc sexu s krasnou holkou :

Luk = krasna holka co ti "da", protoze chce .. protoze sis to nejak zaslouzil
Kuse/puska = krasna holka co ti "da", protoze "musi" protoze sis ji zaplatil nekde v hambinci

vysledek je vicemene stejnej, ale zazitek naprosto jinej :-)
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Bowhunter.cz

Příspěvek od Zbrojovák »

no, zajímavé srovnání, ale něco na něm je. :)
Luk má skutečně pár rozdílů, ovšem střelba z kuše se nedá srovnat s přesnou puškou, jde hlavně o balistiku, hlučnost tětivy, vítr... opakování střelby případné... těch oprav, aby tam ten výsledek byl...

mám nastříleno z palných zbraní poměrně dost, je to součástí mé práce, měl jsem i kuši a řeknu to takto - nastřílet na 50m z malorážky a na 50m dobře z kuše (pochopitelně beru jen kvalitní+ kvalitní šípy), prostě rozdíl trochu je a musí se to umět -v terénu to bude platit jistě 2x tak.

Ovšem luk je jinde, když se natáhne, vypustí, šíp je dobře vidět jak letí a pokud letí hezky, čistě, směřuje a dopadne tam kde bylo zamýšleno... je to opravdu zasloužený pocit, kór když se to podaří vícekrát za sebou a nejde o šťastnou náhodu úplného zelenáče :)
a dovolím si tvrdit že ta radost se dostavuje násobná, ještě pokud není klasicky mířeno, přes jakoukoliv zaměřovací pomůcku. čistě instinktivní střelba musí být čirá radost, když se to umí dobře

- to se dá porovnat s puškou jen tehdy kdy se třeba střílí na větší dálky na gongy 500m+ nebo s 22LR na 100m + na plechovky atd.

ale s kvalitní kuší na 70m a víc, by to nemuselo být taky špatné, s lumenoky
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět