Kuše

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

Ten lov v Usa nebo Kanadě bych tak růžově neviděl..,co se ceny týče.Bavil jsem se s hodně lidma co tam jezdí pravidelně.Kámoš jezdí do Kanady,je to park kde se loví jen kuší a lukem..,odlov je za směšné ceny.Medvěd 100 dolarů,los asi 140... K tomu licence nějakých 100..,ale ceny za ostatní věci.Letenka do 15 000 kč,půjčení auta na 14 dní 600 ,lodi a čtyřkolky 400,ubytování a jídlo 500.Plus benzín..,preparace..
V USA je to letenka,licence,odlov s doprovodem a preparací,jídlo,cesta z a na letiště..
A myslím že 2500 usd bude málo.. Mám kamaráda ve Wyomingu a mohu k němu jet lovit..,má svůj pozemek 200 ha.Na tom mu nemůže nikdo lovit,ale zvěř tudy většinou jen prochází.Takže lukem velký problém, v době lovu jsou tyto prostory obklíčeny lovci.Navíc sezona je velmi krátká,trvá pár dní pro palné zbraně a pro mechanické zbraně pár týdnů.To co většinou vidíme na videích,jsou lovy z rančů,které mají několi tisíc akrů,a na kterých loví pouze majitelé půdy.O zvěř se starají a neloví vše co uvidí,oproti státním pozemkům...
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Kuše

Příspěvek od Sitka »

Je hodne Outfiters kde za 1000 dolacu koupis lov medveda i s ubytovanim, jidlem, pruvodcem. Licence pro cizince vetsinou kolem 150. Preparace kolem 700 na letiste pro tebe vetsinou zajedou a odvezou te za nejaky poplatek kolem 100 dolaru. Je to levnesi nez lov v Evrope. Kanade je drazsi nez USA a maj i prisnejsi pravidla. Ceny vsech Outfitters jsou skoro vzdy vcetne ubytovani, jidla, pruvodce.
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: Kuše

Příspěvek od hanyking »

Za kolik se dá koupit lov srnce na Slovensku?
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

Něco kolem 200 Eur....
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Kuše

Příspěvek od Sitka »

Lov kuší tam není povolen. Pouze luk.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

Jedině že by střílel s kuší vertikálně...,to je potom jako luk s pažbou :D
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Kuše

Příspěvek od Sitka »

Jako že nový typ vypouštěče, no zkusit se to může :)
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

Jen nevím jak to je ošetřeno právně..,s loveckým lístkem.Nevím jestli to jde bez něj,já ho mám i zbroják,tak to neřeším.
Musím se klukú na Slovensku zeptat...
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: Kuše

Příspěvek od hanyking »

Cena přijatelná za ten zážitek. Ale zbytečně se vytvářej nějaké obstrukce kolem jako je lovecký lístek atd.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kuše

Příspěvek od fesoj »

Obstrukce :?: :roll: :!: Pro 99,9% všech čtenářů a přispívatelů tohoto fóra z Čech i Slovenska je jasné nejen to, že lovecký lístek je první podmínkou legálního lovu, ale i to, PROČ tomu tak je a musí být, aspoň v našich evropských podmínkách. A komu se to nelíbí, ať si ..../zajistí možnost legálního lovu např. u Alwareze v USA, kde skutečně lovecký lístek v našem pojetí potřebovat nebude/. Anebo ať si zařídí možnost zabít /nikoliv ulovit/lukem či kuší nějaké to zvíře na farmě u majitele, kterému jde o peníze až v první řadě. Ani to sice nebude naprosto košer z hlediska platné legislativy, ale aspoň to nebude pytlačení.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

Já Hanykinga celkem chápu..,měl jsem tu možnost doprovázet pár lovcú ,co si lovecký lístek i zbroják koupili.Myslivecká mluva 0,úcta ke zvěři 0....,o znalostech ani nemluvím.U kuší a lukú to mají tito lidé mnohem těžší..,nejde to legálně..,tak není ani koho uplatit.
Každopádně pro mne je lovecký lístek základ..,pokud se tomu člověk chce věnovat.V oborách s doprovodem je to zbytečné..,pokud jde jen o to ,něco usmrtit..,tak pod odborným dohledem.Je to jen lov ,ne myslivost.Bohužel v dnešní době myslivcú ubývá a přibývá lovcú.Je to dáno i politikou LČR..,k pravé myslivosti je problém vůbec se dostat :( V oblasti ,ze které pocházím,tak na 30 000 ha je pouze jedno sdružení..,které má 1800 ha a 30 členú.Jinak jsou to honitby pronajaté LČR,nebo si udělali honitbu zemědělci,kteří vlastní většinu půdy..
Tak to s tou kuší vidím dost bledě..,asi nejblíže je Polsko a Maďarsko.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kuše

Příspěvek od fesoj »

Abychom si rozuměli - nemám nic proti lovu lukem či kuší, naopak byl bych pro legalizaci tohoto způsobu lovu u nás, i když můj šálek čaje to zrovna není. Jenom mi vadí, že někomu vadí /krásný propletenec, že ano ?/ a nemůže pochopit, že k LOVU je potřeba LOVECKÝ LÍSTEK a považuje to za zbytečnost. Napadá mě paralela se sokolníky. Lov s dravcem je něco docela jiného, než lov se zbraní a i pro tento lov je lovecký lístek nutností.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

Pro Alexa..,nejsi sám kdo zjistil kvlitu PSE :oops: Jinak mě minulý týden přišela z USA Bowtech STRYKEZONE a jeví se jako velmi slušná kuš.Jen je malinko krátká,pro menší střelce to bude ideálka.Je tichá,rychlá,lehká a hlavně lítá 380 fps při 160 lbs.Už jen co vydrží..,do 30m lítá v 5 cm parabole :!:
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Kuše

Příspěvek od Red arrows »

fesoj.......
Sám mám pár kuší a střílím z kuše nich od devadesátých let.Musím ale poznamenat, že zásadně do terčů, lovit mne s tím sice napadlo, ale nesrovnalo by se mi to s životním názorem(jak řiká kolega Batman, když se opije" Nejsem oprávněn život brát").
Celá diskuse o lovu kuší nebo lukem-ať už zvěře,ryb nebo čehokoliv jiného, je takové to přesvědčení, že to funguje v americe a jinde, tak proč ne u nás.Myslim že jsme už importovali spoustu debilit ze zahraničí, mohlo by to stačit :D
Trochu se přitom pozapomíná na to, že o zvířata je třeba taky se starat, co vím tak v neposlední řadě platit škody zemědělcům a že myslivec nerovná se bouchal kterej si koupil flintu, zelenej mundur a vyrazil do lesa střílet.Mám pár kamarádů myslivců a potkávám je v zimě se žrádlem, v monterkách ale s flintou vzácně.Jenže o tomhle nikdo z lidí, zamýšlejících poctít hvozdy svou přítomností s kuší, nemluví.Je to takový to"koupim si kuši za dvacítku,příslušenství za patnáct, tak s ní chci střílet po zvířatech a nějaký starosti a povinnosti nechám jinejm".
A to nemluvím o tom, že vše se tak nějak hrne podivným směrem.Takže když jsem vyrazil do lesa, uslyšel řvoucí čtyřkolku, potkal jsem na ní myslivce-no spíš debila-synáček místního zbohatlíka s loveckým lístkem-jak to mastí porostem cesta necesta.A že střílet u krmelce v zimě asi není to pravý ořechový....takže problémů je dost i bez lovu šípama.
Možná se toho někdo komerčně chytne,vybuduje si oboru, nějak to papírově ošetří a bude možný tam jít lovit(aby se cítil emericky).

Jednu vyjímku bych tedy udělal, a to jsou divočáci.Jak se to zcela vymklo myslivcum z kontroly(sakra to to v hospodách už nechtěj kupovat načerno za slušný peníze-tomu nevěřim když leckde berou čokly a maso z kafilerky) a divoký prase už mužu potkat kdekoliv-v parku, na hřišti, u polenice, u paneláku tak by asi neškodilo usněrnit to jakoukoliv metodou(jednak se jich lidi bojej, jednak park ani fotbalový hřiště a trávník u baráku by nemusely vypadat jak oraniště).
silenthunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: sob 19.1.2013, 8:19

Re: Kuše

Příspěvek od silenthunter »

Zdravím Vás,

zaujímam sa o kuše a všetko okolo toho. Môžete mi napísať aký je rozdiel medzi Equinox a Exomax? Prípadne aký to má význam pri streľbe alebo love. Plánujem loviť tak preto sa pýtam.
Z Equinoxu už dlhšiu dobu strieľam tak ma zaujíma ten Exomax.
Ďakujem.
Odpovědět