Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
LUK8
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 08.11.2011, 8:20

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od LUK8 »

Dobrý den.
Máte někdo zkušenosti s přebíjením ráže .35 remington? Nebo zdroj nějakých informací k této ráži. Potřeboval bych zjistit jaké stoupání vývrtu je pro tuto ráži nejoptimálnější. Budu velice vděčen za každou informaci. Předem velice děkuji.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od milan »

přebíjení nemá smysl, od Hornádyho používám FTXka, na lov dostačující přesnost, výborná ranivost a velmi dobrá cena.
Lovím s ní několik let, napřed mi puškař přebíjel, ale co šel Hornády na rozumné ceny, tak těch pár krabiček co vystřílím kupuji.
Ze začátku jsem chodil na střelnici vyzkoušet novou várku, ale nemá to smysl, trefuje to stejně.
Stoupání je 10.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pufr »

10 palců/otáčka v .358 vývrtu je hodně "rychlé" stoupání. Mám LW custom hlaveň v .358Win., ta má 16 palců/ot. a i dlouhé 250 gr střely létají "jednou dírou"

i "jiné zdroje" uvádějí spíš vyšší hodnoty než 10
http://www.chuckhawks.com/rifle_twist_list.htm
http://www.midwayusa.com/product/874285 ... -the-white
http://www.deltagunshop.com/clearwater_ ... rates.html
atd.
Pufr
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od TT33 »

Jenom dotaz, pokud někdo máte větší přehled. Když skončil na našem trhu prach Accurate 4350, přešel jsem na Lovex S070, ten byl válečkový jednobarevný šedočerný... dnes jsem si koupil také Lovex S070 a ten je dvoubarevný tmavozelený s černošedým, válečkový s menším rozměrem zrn. Je možné, aby výrobce takto měnil prach se stejným označením? Já teď pro jistotu připravuji sérii s menší navážkou, až po max. a musím porovnat soustřely oproti starému prachu. Začíná to být hrůza na našem trhu i s náboji, koupil jsem S&B .308Win. SPCE-180gr., celé roky byla navážka asi S060 - 42gr., což trefovalo obdobně, jako náboje Norma - ORYX 180gr. ... Poté bez varování vyměnili prach za asi D073.6 s navážkou 47gr. v ten moment netrefíte nic, náboje rozhazují a chodí cca na 50m o 7cm výše., po ubrání navážky na 40gr. se spřesní soustřel... kde jsme... Norma, RWS a další, trefují pořád stejně, to je takový problém na 100, nebo 200m u nových nábojů srovnat soustřely, před zavedením na trh? Nebo na krabici prachu upozornit na změnu struktury prachu? Prach Vectan je pořád stejný a vím co od něj mohu očekávat, proč EXPLOSIA takto blbne? :?:
Tomas 43
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 110
Registrován: čtv 04.10.2007, 8:38
Bydliště: Halenkovice, Zlínský kraj

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Tomas 43 »

Přesně tohle je důvod, proč Lovex krom do pistolových nábojů k přebíjení puškových nábojů nepoužívám.
A i u těch pistolových nábojů je mě manuál Lovexu platný asi jako mrtvému zimník, rychlosti zásadním způsobem neodpovídají tomu, co výrobce uvádí. Konkrétně píšu o D032, abych se u 9 mm Luger a střelou 124 grs FMJ dostal na nějakých 340 m/s úsťovky, tak jsem mimo horní toleranci.
Jinak naprostý souhlas s tím, co napsal kolega předemnou. Lovecké náboje Brenneke 8x57 JS používám několik let a je úplně jedno, z jaké výrobní série Rottweil R 903 jsem je přebíjel, výsledek je při stejné navážce konstantní.
Sauer 202 Clasic 8x57 JS, SAKO 75 9,3x62,
Remington 700 VLS 308 W, Remington 700 BDL
7 mm Rem. Mag, Remington 700 BDL 300 RUM, Mannlicher Luxus 6,5 x 55 SE, CZ 527 222.REM,
Marlin 1895 XLR 45-70 GOV, Krieghoff Hubertus 6,5x65 RRWS,Carl Gustaff 1917
FrantaB
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 27.9.2013, 12:47

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od FrantaB »

Zeleno-tmavošedý S070 z r. 2013 používám. Je pomalejší než býval a než je 4350, kolegové tvrdí že je dokonce pomalejší než S071 z roku 2012. Porovnat nemůžu, ráži na S071 (zatím) nemám-už takhle jsem s vyhořením taktak. Spíš by se mělo přidat, ale bez měření ne, nicméně původní navážky jsou u prachu z r. 2013 určitě "podmíráky". Co je mnohem víc na mrtvici je citelně nerovnoměrná hustota zrn-někdy je třeba dosypat 12-20 zrn na 0,1 grainu, jindy stačí 4-9 :evil: Objemově si tenhle prach už vůbec přebíjet netroufnu.
A jestli jsi koupil letošní, tak dej vědět-ještě ho nikdo v mém okolí neměl v ruce a všechno může být jinak.

A s tou 308 není problém u Explosie, ale ve Vlašimi. Měnit od série k sérii prach semtam podle toho, co kdo v nákupním kde vyhandloval momentálně nejlevněji je výsměch úplně všemu a všem...
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pufr »

No on prý jim Babiš nechtěl těch cca 7 let od prodeje Aliachemu a "zpětprodeje" Explozie státu prodávat nitrocelulózu, neb si nachystal skrz Bratislavský Istrochem pastičku a chtěl rybku = Explozii chytit "na udičku dluhů" (celosvětová poptávka po střelivu rozhodla jinak :lol: ). Doprovodným jevem ale bylo, že Explozia nitrocelulozu místo z protějšího baráku vozila z různých odlehlých končin světa. Údajně i z tohoto důvodu hořely pomalé puškové prachy v posledních letech "různě" - S070 výrazně pomaleji :?

U zrn S070 kolísá i délka, pravdu má Franta - "S novou várkou může být vše jinak" :?

A S&B už skutečně u valné části produkce, včetně třeba brokové, používá prachy jiných výrobců než Explozie - asi jako v Kauflandu - kšeft dělá cena - čím nižší tím lepší :(
Pufr
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od kojot »

TT33 píše:Jenom dotaz, pokud někdo máte větší přehled. Když skončil na našem trhu prach Accurate 4350, přešel jsem na Lovex S070, ten byl válečkový jednobarevný šedočerný... dnes jsem si koupil také Lovex S070 a ten je dvoubarevný tmavozelený s černošedým, válečkový s menším rozměrem zrn.
Nedávno jsem dostal informaci od jednoho zkušeného přebíječe, že S070 vzniká mícháním prachů S065 a S071. Nevím, zda je to pravda, ale struktura by tomu odpovídala. Dochází tak různé rychlosti prohoření zrn a následně nestabilnímu výkonu, který se podepíše na přesnosti. Z těchto důvodů mi ho pro 30-06 nedoporučil a odkázal zpět na S062, který mi při návážce 50,1 gr, COL 80,5 mm střílí s Megou 185 gr. +-MOA. Nevíte o tom někdo něco?
Kdo netermí s námi, termí proti nám
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od dalas »

No, je to hodně divoký řešení. Ale vzhledem ke zkušenostem s nízkým výkonem v nedávné době (oproti manuálu a historickým zkušenostem) by to zapadalo do scénáře. Vypadá to, že výrobce si vytvořil tlakovou rezervu na nehomogenitu prachu, čímž lze zdůvodnit nízký a nepravidelný výkon. Může to být i korekce vlastností nepovedené várky. Jsou to ale jen mé spekulace.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Začátečník »

Teda to je počtení. To si pak jeden rozmyslí, co si koupit. A to jsem jim chtěl dát vydělat. Snad to aspoň dobře zamíchají a jsou všechny piksly stejné. Doufám, že vyzkoušeli, jestli se ty míchané prachy za čas nesklepou a hoří vršek piksly stejně jako spodek.
Jak dopadla ta várka 7x57 s novým TU 5000?
Nemáte někdo zkušenosti s Vectanem SP 7?
Zkoušeli jsme přebíjet Hornady RN do 7x57 R. Střela se zdá nějaká trochu tenčí. Matrice jsou LEE pro 7x57 a třeba naše SPCE je při usazování údajně bez problému. Střela při usazování vaklá a musí se trochu škrtit. Přeměřil jsem jí a podle šuplery má .282. Máte s tím někdo zkušenosti?
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od dalas »

7x57R Tu5000 (nová várka v plastovém kanystru) u kolegy zatím spokojenost jak s přesností tak účinky (neznám ale jeho standard :? ) Jen se nechal slyšet, že je tam asi nějakej "lepší prach" :lol: 2 rány, 2 čuníci bez nějakého většího odskoku a hlavně chválil menší poškození zvěřiny. Má tam 11,2 SPCE tombak plášť. Zatím ale hodně malej vzorek.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od TT33 »

Tak po odzkoušení dvoubarevného S070, výkonově je stejný jako ten starý. Používám jej do .300WM., se střelou Nosler 180 a 200gr., výškově stejný, pouze strana o 0,5cm na 50m v levo.
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Začátečník »

Měl bych prosbu. Nemáte někdo laborační tabulku na starý prach Tubal ( před kanystrem, který má šarži) pro ráži 7x57R? Byly v PDF. Nikde už jsme je nenašel a s novou šarží, kterou používá třeba Dalas, to nesedí. Předem děkuji.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od johnyc77 »

Chlapi máte zkušenost v 30-06 s HDY IB 165gr popřípadě s 180gr střelou? Ještě mám zbytek 200gr Megy, ale vadí mi poškození na daňčím a sikáčích.
Stopefektem, úhoz střely a pobarvená stopa super, ale podlití kusů je i na mě moc.
Předem díky
Naposledy upravil(a) johnyc77 dne stř 12.11.2014, 5:53, celkem upraveno 1 x.
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Začátečník »

Děkuji všem, kdo mi napsali. Tabulky už mám. Díky Dalasovi. Jsou to přesně ty, které jsem chtěl.
Odpovědět