7 mm Rem. Mag.

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od Zbrojovák »

... a to jsou přesně ty důvody proč střílím naši veškerou zvěř maximálně do 150ti metrů (odhadem okem, což mám spolehlivě natrénováno). Nástřel ONV mám se současnou laborací na 140m (458win).

pro Miru: pokud si děláš cejch střelbou a ne jen výpočty balistiky. Pak měření v0 není bezpodmínečně nutné, ale určitě je to dobré vědět. U RWS a i jiných muniček zjistíš že tabulkové rychlosti v0 lžou v řádu minus desítek m/s.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
vhool

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od vhool »

to zbrojovak: jen pro upresneni,oni treba ani nelzou ale je treba to brat tak ze jsou mereny v laboratornich podminkach (test lauf a pod) a tim padem co flinta tak rozdil a nekdy i dost markantni.
priklad: dve CZ 550 v 30-06,patrony z jedne krabicky.z jedne flinty to litalo v rozmezi cca +/- 5m/s ale mezi zbranema uz byl rozdil cca 30-40m/s :!: :!: :!: ... jednak mezi zbranema byl rozdil ve stari zhruba 5 let a take v pouzivani,ta starsi (moje) mela cca 2000ran za sebou (letalo to rychleji) a ta novejsi kolegova mela s bidou 100 ran :wink:
takze udaje na krabickach jsou opravdu jen hoooodne orientacni
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od Zbrojovák »

Tak to bylo i myšleno. Běžného lovce ale nezajímá balistická hlaveň, je to čistě obchodní tah. Spotřebitele by měl zajímat rozptyl rychlostí továrního střeliva, pokles oproti tabulkovým hodnotám je podružný.
drobné OT: Ačkoliv obchodníci rádi uvádějí vždy ty nejvyšší hodnoty dle technických podmínek, faktem ale je že pochopitelně existuje jisté toleranční pole dané TP - u většiny muniček to je rozptyl rychlostí z deseti ran (balistické měřidlo/hlaveň) +-25m/s, tak aby série prošla výstupní kontrolou.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od RuStaff »

Chlapi ja su tak šťastné, že su jen "běžný lovec"! :) Mít 7mmRM, tak mám možná také nutkání to řešit, ale s tím mým plivátkem, průměrnou optikou a komerčním střelivem zůstávám nohama na zemi... No Míry je mi trochu líto, chudák teď bude trávit spoustu času na střelnicích a ne v lese... :) (sorry za OT)
6,5x55SE☝️❤️ 8)
vhool

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od vhool »

RuStaff píše:Chlapi ja su tak šťastné, že su jen "běžný lovec"! :) Mít 7mmRM, tak mám možná také nutkání to řešit, ale s tím mým plivátkem, průměrnou optikou a komerčním střelivem zůstávám nohama na zemi... No Míry je mi trochu líto, chudák teď bude trávit spoustu času na střelnicích a ne v lese... :) (sorry za OT)
noooo me ho lito neni 8) .... i kdyz to tu omylame porad dokola tak ono to strileni nad hranici 300m je prave o tom ze strilis 99% na strelnici a koumas teorii a jen to jedno procento je to ze strelis (respektive si troufnes na zaklade ziskanych zkusenosti) srnci s jakous takous jistotou na treba 386m :wink:
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od navip »

RuStaff píše:Chlapi ja su tak šťastné, že su jen "běžný lovec"! :) Mít 7mmRM, tak mám možná také nutkání to řešit, ale s tím mým plivátkem, průměrnou optikou a komerčním střelivem zůstávám nohama na zemi... No Míry je mi trochu líto, chudák teď bude trávit spoustu času na střelnicích a ne v lese... :) (sorry za OT)
Jen tak mimochodem nemáš si co naříkat,ta tvoje Tika v 6,5x55 je na dlouhé štreky vhodnější a má lepší balistiku než ta Figiho .308W :D
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od RuStaff »

re: navip
určitě jo, ale já to vidím tak, že "mířený dolet" je jen jeden z mnoha faktorů pro lov na velké dálky. Ten výkon/účinek továrního střeliva 6,5x55 mě při hůře umístěném zásahu (a nemusí to být ani 200m+) tolik nepodrží a nejsem střelec srovnatelný s figim, abych to dokázal zvěři sázel na hlavu nebo abych nějak jinak dosáhl skoro pokaždé zaflekování v ohni - dohledávám celkem pravidelně, pes se nenudí. S efektem ráží 7mmRM nebo i třeba tím .308W (obojím jsem také lovil) myslím nemůže 6,5 při stejném střelivu soutěžit (pls nechytejte mě za slova, tohle je pro mě tenký led, klidně mě opravte...).
Ale za poslední 2 víkendy mám "plivátkem" sloveno 19ks (sika, muflon, černá), vše do 150m, tak ani dál dosáhnout nebo nějak magnumovat v stávajících podmínkách nepotřebuji a proto ten pro LR nutný čas věnovaný střelnici, teorii, atd. věnuji raději lesu lovu kynologii! :)
Každopádně před všemi, kteří to dovedou i nad 250m, smekám a oceňuji, že lovecké střelectví posunují o pěkný kus dále.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od navip »

Já to taky nemyslel tak, že bych někoho naváděl aby zkoušel 250+ kupovaným komerčním sřelivem. To jedině přebíjeným a dobře vyladěným.
mako747
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 07.6.2013, 13:42

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od mako747 »

mirďo72 píše:To: martinh
neviem aký účinok má strela KJG na škodnú. Čo sa týka balistiky a presnosti je to vynikajúca strela. Ja na škodnú poľujem s Hornetom, ale keď sa pritrafí, určite vyskúšam aj 7 mm. Rem. Mag. a skúsenosti napíšem. Myslím si však, že určite to nie je vhodné pokiaľ chceme škodnú na kožušinu.
______________________________________________________________________________________________________________
Mauser 03, 7 mm. Rem. Mag. + Meostar R1 3-12x56RD
ZKW 465 Hornet, 5,6x36 + Lovec 4x32
broková dvojka Bajkal IŽ-43 20/20/76 mag.


Pravý opak mirďo72, stela necháva po sebe malý vstrelný otvor a obyčajne aj malý výstrelý otvor.
mirďo72
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 11.4.2010, 9:59
Bydliště: banskobystrický kraj, okres Zvolen

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od mirďo72 »

mako747, no s tými dierkami je to asi tak, že všetko závisí od druhu zveri, postavení v čase zásahu, ako aj na mieste zásahu. Neškriepim sa. Strelil som psa, rana bola umiestnená na hruď z predu, pes v ohni na 60m a koža nepoškodená. Strelil som lanštiaka na cca 80m a vstrel cca 3cm, strela umiestnená na prvé rebrá, výstrel dierka, stop efekt dobrý. Nemám si prečo vymýšľať, nech si to každý otestuje. Líška v sede vstrel spredu na 50m a výsledok utrhnutá polka tela od polovici smerom dozadu....
mako747
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 07.6.2013, 13:42

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od mako747 »

mirďo72 píše:mako747, no s tými dierkami je to asi tak, že všetko závisí od druhu zveri, postavení v čase zásahu, ako aj na mieste zásahu. Neškriepim sa. Strelil som psa, rana bola umiestnená na hruď z predu, pes v ohni na 60m a koža nepoškodená. Strelil som lanštiaka na cca 80m a vstrel cca 3cm, strela umiestnená na prvé rebrá, výstrel dierka, stop efekt dobrý. Nemám si prečo vymýšľať, nech si to každý otestuje. Líška v sede vstrel spredu na 50m a výsledok utrhnutá polka tela od polovici smerom dozadu....
Hej jasko súhlasím úplne s tebou mirďo72, a ešte aj na momentálnej psychickej situáciii zveri, ktorá zásah dostane asi aj trošku závisí. Ale inak super strela , super balistika, asuper stop efekt. ...však tak plochú balistickú krivku som ani u jednej munície ešte nevidel"
xlukyx
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pon 31.12.2012, 10:18

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od xlukyx »

Jakou by jste zvolili střelu do 7 mm Rem. Mag. od Winchestera???

a.Ballistic Silvertip 150 gr

nebo

b.Accubond 160 gr

Po přečtení všech fór zde, z toho nejsem moudrý :?

Jde o lov + 200 metrů, a na vnadištích.
Převážně lov černé, minimálně vysoká a srnčí.

Děkuji za odpovědi.
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od SAKO »

Osobne by jsem volil Accubond, je to tvrdsi strela, ale otevira se velice ochotne a prostreluje.
Ale reknu na rovinu, porovnavam to s 25-06 Rem s accubond 110 Grs a NBT 115 Grs. V ranivosti nevidim az tak velky rozdil a accubond prostreli téměř vždy. Velice presne jsou obe. Nicmene je fakt, ze to lita z hlavne kolem 1000m/s a když na blizko vemu něco tim Ballistic Tipem, je to masakr, jakej svet ještě nevidel...

V razi 7 mm Rem Mag s touto strelou zkusenosti nemam zadne. Malinko podobne by to ale byt mohlo...
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od BwanaHunter »

Nechtěl jsem původně reagovat, protože podobně jako SAKO nemám zkušenosti se 7mm RemMag. Jen s 300 WinMag, což ale menší rozdíl oproti 7mm RM, než 26-06, pokud jde o rychlost a průměr. V 300 WM mám jasně pozitivní zkušenosti s Accubondem, takže bych ho asi jako první volil i pro 7mmRM.
Známý profi hunter z Namibie loví se 7mmRM a obvykle používá Hornady Interbond, i na poměrně těžkou zvěř na tuhle ráži.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Petr Vysok
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11.11.2011, 13:05

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od Petr Vysok »

Zkokušeli jste někdo, jaké střelivo je nejpřesnější na vzdálenosti kolem 200m? Ptám se na výsledky dané pouze zbraní s minimalizací vlivu střelce a okolí, tj. z bagu, s kvalitní optikou, bez větru atd.
Resp. jaké přesnosti dosahujete třeba s Normou Oryx, Vulkan, Plastic Point, nebo něčím od Saka?
Ptám se proto že jsem byl o víkendu vyzkoušet novou zbraň s Winchestery Ballistic Silver tip, Power Max Bonded a Accubond, a nedostal jsem se s rozptylem 3 ran pod 7 cm. Na základě zkušeností s jinými rážemi si myslím, že než začnu přebíjet, mohu dosáhnout lepší přesnosti s tovární Normou nebo Sakem, ale nechce se mi dávat po 1500,- za krabičku jenom kvůli vyzkoušení :(
Dálkoměr Zeiss 8x26, , Anschutz 64 MPR + Nikon Monarch E 6-24x50, Baikal Sporting, Titan 6 Target 7mm Rem Mag + Vortex Viper PST 6-24x50
Odpovědět