Střelivo Sellier - Bellot

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
vhool

Příspěvek od vhool »

no ja myslim ze jsi se trefil :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Pan proste setri a tak je spokojen. Co dodat.
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Jen z doslechu vím, že S&B před cca 1,5 rokem pověřil kterousi agenturu průzkumem spokojenosti zákazníků - ta vyhotovila formuláře s údaji - druh zvěře, hmotnost, .... zbraň, střelivo ...., a některým lovcům - myslivcům poskytla i střelivo S&B různých ráží. Nu a objevují se statistiky.

Já bych toho pána tak nehaněl -to nejlepší - statistika tam je a vypadá i poměrně pravdivě :lol: :lol: :lol:
Martin
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

když se podívá člověk do obou časopisů -SM a M tak tam poslední dobou vycházejí články od oborníků a pod. jak skvěle se jim loví se střelivem SB a jak jim to padá. :lol: Příjde mi to jako placená reklama od SB. :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

odebírám časopisy Myslivost, Svět myslivosti, Hubertlov, pečlivě sleduji zvlá?tě články u zbraních, střelivu, psech, atd.. ovšem?e jsem zaregistroval opěvné články na SelBel, vzhledem k tomu, že tuto kapitolu mám již vyře?enou, nijak se tím nezabývám, je to ztráta času. Občas se mně ve sdružení někteří členové zeptají na názor na zbraň nebo střelivo, rád jim vše sdělím, ale stejně je to zbytečné, zase střílí Sel Bel. Pokud osobně někdo nevyzkouší, neuvěří. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
king
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 25.1.2007, 12:32
Bydliště: ČR+DE+CH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od king »

Mě taky připadá že si SB snaží udělat dobrou pověst všude možně, ale já jim na to neskočím. Přepočítal jsem jejich balistické tabulky, převážně pro pistolové a malorážkové střelivo (u puškového to není tak vidět). Oni si ty údaje vymý?lí, tak u třetiny nábojů mají úplné nesmysly. A to ty katalogy jsou v každém obchodu a na netu, tak by člověk čekal že je dělá někdo kdo rozumí balistice a ne jeho sekretářka. Napsal jsem ji email. Po měsíci jsem dostal odpověď:

Vážený pane,
na základě Va?í připomínky ohledně některých nepřesných údajů u nábojů v našem katalogu jsem toto diskutoval s kolegy z balistické zkušebny a konstruktéry jednotlivých skupin munice. V tuto chvíli se již pracuje na zjednání nápravy a předpokládáme, že v novém katalogu budou hodnoty přesné.

Ani se nebránili, klidně to přiznali.... A tomu že to spraví nevěřím...
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

To ale zase pokrok než :)) Napsal bych o tom clanek do myslivosti... jak je SEL BEL pokrokova tovarna. Uz zacne uvadet pravdive udaje!

No to sem blazen :D
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

Ked na nieco taketo natrafim v myslivosti tak to ani necitam a prehodim stranu...neirituje ma ani to ze na co vlastne robia reklamu ale akým sposobom to robia - myslia si ze citatel je asi polodebil alebo co.... a to ma dost uraza. Priklad: p. Lihocký vo svojom casopise hubertlov robil masivnu reklamu s kvazitestami (ktore tak vypovedali o hovne) z terenu na puskohlady EDENBERG...kazdy kto aspon odpoluje 2-3 sezony a porpitom zavita na forum musi vediet ze je to shit, ked som este neskor zistil ze dotycny sam pouziva zeiss diavary tak som sa vysral a utrel si s tym casopisom moju ctenu rit. Statistiky horeuvedeneho obornika su na tom obdobne....mozno keby tak udal vzdy konkretne vzdialenosti strelby teploty a pod. a zvlast ked cerna bola je a bude nocna zver...takze dost pochybujem o tom ze v sere okrem plamena v kukatku videl nieco ako znacenie zvlast pri rychlej 243/100m...a ak s tym chodi za vidna tak jedine na spolocnych a to je potom turbokokot a ne obornik.... pamatat si za rok cca 100 znaceni to chce podla mna prehladnu statistiku o ktorej existencii viac ako pochybujem (polovnicke strelectvo je "disciplina" pri ktorej nie je mozne zabezpecit homogenne podienky)...cudujem sa ze sa o tom vobec bavime
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Kdo ví kolik....?e bych se taky přidal. :D :P :wink:
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

243

Příspěvek od nimrod nimrod »

No já jsem ten článek přečetl celý, vážím si toho chlapíka, že si dělá tak přesné záznamy, páč takových není moc a docela rád bych si to s ním na rok vyměnil a otestoval bych svou (zahraniční munici) a netroufám si s jistotou tvrdit, že by tam byl nějaký výrázný rozdíl - když to porovnám s mou dasavadní statistikou.
Na druhou stranu si myslím že v daném případě nebude primární problém v konstrukci střely nebo ve výrobci (jeho střelba je do nebo kolem 100m), ale ve výběru ráže, která se pro daný účel (podle mě) úplně nehodí.
243 Win byla vyvinuta pro střelbu na jiné vzdálenosti a hlavně na jinou zvěř - jinak řečeno, kdyby pán lovil pouze zvěř srnčí nebo kolouchy a na 150 až 250m, tak by byla jeho statistika, z hlediska term. balistiky, výrazně lepší.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Záměr toho, proč jsem to sem dal byl jediný. Aby jste se pobavili. Nehodlal jsem diskutovat o tom čím to je způsobené (ráží či municí), nebo jestli je jeho statistika přesná či ne. Jen jsem chtěl poukázat opravdu "vysokou odbornost" toho chlapíke, jak tu statistiku vyhodnotil!!! protože dle mě tlachal deb.lov.ny, které vůbec neseděli s tím co tam uváděl. A dále bych chtěl upozornit, proč také mnoho začátečníků začíná střílet jen a jen tímto střelivem. protože doam jim vtloukaj do hlavy SellBell, a když si to přečtou i od odborníka v časáku .....

Ale enberte to vážně, já to fakt psal jen pro zábavu, protože s kamo?em jsme se v celku pobavili :lol:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

nechci tady obhajovat střelivo SB(používám do 7x57R SPCE 11,2g ), ale já s ním mám zatím jenom dobré zkušenosti, srnčí bývá do 10 metrů od nástřelu(komora) a černá buď v ohni nebo do tak cca 50 metrů,a dobře barví odešel jen kňour v zimě ,kdy střela nepro?la a zůstala ve ?káře, určitě to má mezery a chtělo by to změnu,jenom si zatím nemůžu stěžovat,neměl jsem možnost zkoušet nové střelivo, protože k tomu zkrátka nebyl důvod
LukasD zh 324, 7x57R/16
vhool

Příspěvek od vhool »

To lukas d.:nechci ti vyvracet tve zkusenosti ale treba zrovna ten knour je tisic plus jeden duvod zkusit neco lepsiho :wink:
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

jenže tohle se může stát i s jiným střelivem, chtěl bych změnit i ráži a zbraň jenže tedka to prostě nejde, jsem zvědav jak dopadnu s 7x57 R na podzim při lovu jelena
LukasD zh 324, 7x57R/16
vhool

Příspěvek od vhool »

samozrejme ze se to muze stat i s jinym strelivem ale ta pravdepodobnost.... a ucinek.... ale je to tvoje hra...
Odpovědět