Střelivo Sellier - Bellot

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od figi »

Dnes jsem nastřeloval po úpravě montáže svoji 8x57 JS, a Použil nový chrony. Střelivo SB, střela Sierra 220 grs.
No a koukal jsem

700,1 m/s
701,7 m/s
692,3 m/s
699,7 m/s
700,6 m/s

Nikdy bych nevěřil, že má SB tak malou odchylku, když nepočítám těch 692, tak je to ve DVOU m/s !
Je to celopažba, proto je ta rychlost ni??í, než katalogová, lauf má 52 cm.
Stříleljsem jen na 50m, v pátek jeduna delší střelnici
vhool

Příspěvek od vhool »

no já mám taky 8*57JS ale u tý to neřeším.střílím fabrický vulkany 200gr. a jsem spokojenej.s tou střílím jenom cca do 150m ale na zásuvky je super :lol:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Mně překvapila ta přesnost - malé rozpětí rychlostí - u SB. To jsem fakt nečekal. No v pátek vyfotím terče
vhool

Příspěvek od vhool »

:D asi ve vla?imi omarodil ten co sype prach a má parkinsona a je tam záskok.jinak si to nedokážu vysvětlit. :D
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Opravdu impozantni. :roll:
Ted uz jen to videt naflakany na papire :-)
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Bylo to na 50m, tak není co ukazovat. Třema ranama jsem to srovnal a dvě kontrolní pak byly v jedný díře. V pátek tu osmu prubnu na 200m, je to starý mauser z Brna z roku 1947, ale střílí jako novej :D
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Nazdar pánové.
Opět jsem zabrousil na fórum na myslivosti.cz Radíme Si. No opět jsem se tam setkal s názorem, že střeli S&B jsou OCELOVÉ!! Uznávám, že toto střelivo není moc kvalitní, ale tady ty názory jsou dle mě úplně mimo! vždy» i vizuelně vidím, že to vypadá úplně jinak jak ocel. A dovedete si představit, co by to udělalo, kdyby to byla ocel?? jelikož studuji výšku chemie už třetím rokem v oboru cheická metalurgie, pokusím se udělat rozbor těchto střel a pak to tam napsat. Jestli to teda dotyčným něco málo řekne. Rozčílilo mě to tak moc, že už ani nevím co bych k tomu napsal. Stejně jako názory, že například RWS TIG je ocelový, protože je stříbrný. No to je úplně mimo.


Jo a k těm vyrovnaným prachům. Dle mojich infromací by se snad S&B mělo zlepšit. Otázkou je co je na tom pravdy. Aleprý by se to mělo již znatelně zlepšit. Snad tomu i nasvědčuje zavedení zahraničních střel. No těžko říct.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

sprg píše:Dobrý den. Po vypaleni ctyr ran po sobe jsem si u usti hlavne vsiml oteru od plaste strely.Tyto otěry mi vznikly po výstřelech se střelou spce 11,2 od SB v razi 7x64..Údajne je to způsobeno tombakovym plá?těm střely.Střely SB jsou udajne vyrobeny z hlubokotazneho plechu.zkoušel jsem magnetem střelu spce a skutečně magnetuje.Slysel jsem nazor,ze tyto strely mohou pozkozovat vyvrt..Je tomu tak??Proto bych volil raději střelu s měkčím plá?těm která tolik nebude poškozovat vývrt.Střela sierra od SB nemagnetuje.Bude tedy ?etrnější???Máte s ní někdo zkušenosti??(černá ,srnčí,vysoká)..ráže 7x64..Děkuji vám!!Lesu zdar!
Čím případně odstraňovat otěr v hlavni..používám burnox a konkor..
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

TO: sprg
Kup si balistol a tím tu flintu pak jednodu?e od toho otěru vyčistí?. Dle mého názoru střely nejsou v žádném případě natolik tvrdé, aby mohli poškodit zbraň. Nemám to však podložené, ale jakmile budu mít čas, pokusím se udělat nějaké testy na složení a obvzlá?tě na tvrdoměrech. Pak se můžeme o tom bavit na trošku vyšší úrovni a ne jen na úrovní dohadů a .........
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

To Mosin
používání ocelových, tombakem plátovaných plá??ů střel je skoro se dá říct Evropská klasika, zcela jistě RWS TIG a TUG starší provenience mají ocelový plá?? a řada starších střel S&B taky. Nadměrnému opotřebení vývrtu má bránit právě to plátování tombakem, případně u RWS ještě následné niklování nebo u MEN cínování atd..

Trochu tragedie je, když magnetem projede? střely v jedné krabičce nábojů 9,3x72R - určených pro miláčka se starým, poctivým hlubokým drážkováním vývrtu - a zjistí?, že 8 střel má ocelový plátovaný plá?? a 12 tombakový. Prostě ten člověk u lisu neměl zrovna ten správný plech - tak aby nebyly prostoje vzal jiný a jelo se dál.
Jeden vtip dokonce říká, že když se někomu v S&B ztratil o přestávce hliníkový e?us, padaly pak chvíli z některého lisu Silvertipy :lol:
Martin
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

To WetDog4:
To je mi alespoň trošku zřejmé a jasné. Jen mě velice rozčílilo, že málo kdo ví, že není ocel jako ocel. Přece jen se jedná o hluboko ta?né oceli, které jsou samo osobě měkké například od nějaké nástrojové oceli. A pak vzniká ten strach o laufy atd.
Samozřejmě o kvalitě S&B se nemusíme ani bavit. Velice mě rozesmál ten vtip o těch Silvertipech :lol: Musím také podotknout, že už jsem viděl i staré flinty, ze kterých bylo stříleno jen S&B a lauf byl v pořádku. Tedy samozřejmě pokud jej ten majitel čistil.
takže proto byla má reakce taková, jaká byla. bohužel toho času není tolik, abych provedl ty testy, které jsem sliboval :cry:
Ale snad se to časem povede.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

S&B

Příspěvek od ČENDA »

Náboje od Bellotu střílím čtvrtý rok naprosto v pohodě a nemám nejmenší problémy s otěrem nábojů v hlavni. Je fakt že po každé střelbě nastříknu do hlavně Balistol a nechám nběkolik hodin působit a pak vyčistím. Možná že Záleží i na typu kulek kterými to je osazený,ale to nedokážu posoudit. Já používám v převážné míře střely typu SP nebo HPC,ale ty jen na honech na černou.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

S&B

Příspěvek od ČENDA »

Náboje od Bellotu střílím čtvrtý rok naprosto v pohodě a nemám nejmenší problémy s otěrem nábojů v hlavni. Je fakt že po každé střelbě nastříknu do hlavně Balistol a nechám nběkolik hodin působit a pak vyčistím. Možná že Záleží i na typu kulek kterými to je osazený,ale to nedokážu posoudit. Já používám v převážné míře střely typu SP nebo HPC,ale ty jen na honech na černou.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Nazdar pánové. O opět musím negativně reagovat na střelivo SellBell. Jak napsal kanar (a mnoho jiných) do účinků střel, o Použití SellBell SPCE. Tuto střelu konkrétně Použil v ráži 7x57 a střelil s ní na plocho po lani a střela se mu nějaký způsobem stočila a rozbila bachor, jak popisuje. No bohužel to z fotek není moc vidět. Proč to píšu? Aby si zastánci tohoto střeliva alespoň trošku uvědomili, když jej tak propagují, jak se doopravdy toto střelivo chová. Mám sním osobní nechvalnou zkušenost v ráži 7x65R. Tato střela se mi jeví jako velice nestabilní. jelikož jsem již odmala chodil s ta?kou na posed, tak si pamatuju mnoho střelených kusů, obvzlá?tě srnčí.O zbytečné devastaci zvěřiny, kdy i přes tuto devastaci zvěř odchází, nechci přímo psát. již jsme tento problém diskutovali. Ale všímá te si, jak je střela opravdu (ne vždy) po zásahu cíle nestabilní?? Viděl jsem již mnoho kusů srnčí zvěře, které stály opravdu na plocho, kolmo na na směstřelby a při zásahu třetího žebra za pleckem se stalo toto: střela se stočila a vyletěla kýtama, totálně rozstřelila plecko, proletěla přes pleck a krkem ven ... Sám má zkušenost s mojim prvním srncem, kdy jsem jej střílel na cca 50 m, střela se stočila a otevřela celý bachor podél a rozstřelila kolínko zadního běhu. No je toto normální?? Vzhledem k tomu, že střelivo opětpo Novém roce podra?ilo a mé informace jsou, že v únoru bude cena opět narůstat, tak se tá?i, jestli má opravdu cenu s tímto střílet. Podotýkám, že pokud se najde vyjímka a někomu to dělat nebud, nebo to nevidí či nechce vidět, nebo mu to jak říká stačí, tak mu nechci můj názor vnucovat. Sám jsem do ráže 7,62x54R používal SellBell SP, ale do této ráže v tu dobu toho k sehnání moc nebylo a celkem jsem s tím byl spokojen, to však připisuji výkonu ráže a ne střelivu.

Tak se pokuste zareagovat, ale prosím zastánce SellBell, aby mě neukamenovali :lol:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Příspěvek od Myslivec52 »

Zdravím kolegové, nejsem zastáncem střeliva SB , ale nemůžu souhlasit s tím, že je až tak špatné. Ulovilo se s ním mnoho a mnoho zvěře. Sám jsem s ním lovil s SPCE 9,7g v 308W cca 6let a střelivo bylo velice přesné, zvěř mě odcházela minimálně a to do vzdálenosti max 50m. Jediný problém, proč jsem od něj upustil, je dosti velké rozbíjení zvěřiny, hlavně srnčí. V současné době lovím s RWS TIG a Hirtenberger Nosler Partition a jsem spokojen. Obě střely se na srnčí chovají velice podobně. Zajímalo by mě co si myslíte o střelivu PTS v 308W?????
Odpovědět