5,6x52R

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 5,6x52R

Příspěvek od savazka »

V létě se hodně dařilo. Když to shrnu, vystřílel jsem asi 30 ran. Ve výsledku mimo tří případů vše v ohni. Vše loveno mezi 50-120 metry. Ty zbylé tři úlovky byly loveny na vzdálenost kolem 20-30m, kde je dopadová energie ještě obrovská, pročež to odbíhalo. I tak ale dohledáno max do 30ti metů od nástřelu, což je u některých jiných ráží denní chleba. Vstřel nic, výstřel max. 3cm i když jsem přestřelil oboje žebra, podlitiny téměř žádné. Zkrátka si savažku nemůžu vynachválit...!:)
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Stary Jezevec
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: stř 07.7.2010, 13:36

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Stary Jezevec »

Připojuji se k chvále na tuto skvělou srnčí ráži. Mam ji v kulobroku 20/76+5,6x52R asi 12 let, uloveno cca 20 ks srnčí zvěře, nějaká ta liška a 1 lončák cca 40 kg v době, kdy se to ještě touhle ráží smělo. Takže absolutní spokojenost - lehká, přesná, minimální poškození a podlitiny, většina kusů v ohni nebo max. do 20 metrů. Střelivo používám klasické SB polopláště a nemám s nimi problémy, přesnost a účinek vynikající. Zkoušel jsem i Normu, ale kromě ceny jsem nezpozoroval žádný rozdíl.
U kolegy na vedlejším polesí jsem s ní viděl uloveného 120 kg kňoura, ale to bych si hodně rozmýšlel na něj s touhle ráží zmáčknout, já ji beru opravdu jen na srnčí a škodnou, na to je ideální.
Antonín Čurda
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 07.9.2009, 19:51

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Antonín Čurda »

Tak přátelé chci se podělit o zkušenosti s touto ráží, savažkou lovím už 23 let a pouze náboji SB .Dříve jsem lovil kulobrokemZH. V současné době kulová jednuška SATORIA hlaveň 68cm osmihran závěr roux,optika docter2.5-10x48.Za dobu mých lovu jsem s touto ráží ulovil kolem 150 kusu srnčí zvěře kolem 50 lišek ,v době kdy byla tato ráže povolena na lov černé, vysoké a mufloní zhruba dalších 50kusu této zvěře. Střílím spárkatou do 100metru, na větší vzdálenost kdo to zná se srnec přečíst v podstaťe dá dost těžko takže se snažím i o zodpověný odstřel. Na tuto vzdálenost jsem nemňel v podstatě problém, srnčí většinou zústavá v ohni ,pouze pár kusů do50metru. jediná nevýhoda zvěř málo barví. Zvěřina napodbarvena takže maximální spokojenost .Moje zkušenost ideálni ráže do polních honideb,na srnčí a škodnou . Zkoušel jsem remington 223 a spokojenost malá proto jsem se k této ráži vrátil a nelituji toho. Tak na závěr bych jen podotknul že jestli si někdo myslí že silnou ráží muže střílet na velké vzdálenosti a ránu odfáknout tak je na omylu, ukáznit a odepřít si ránu by měl každý kdo lový jakoukoli zvěř, myslivost naštestí neni jen o střílení proto je tak krasná . Proto myslivosti a lovu zdar.
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Michal P »

Včera jsem si byl střelit do papíru ze svého kulobroku ZH v ráže 5,6x52R a co se mě nestalo na 100 metrů jsem měl rozptyl 10 cm a nemohl jsem flintu za boha nastřelit. Střílel jsem našimi SaB SP a SaB FMJ. Po vystřelení některých nábojů mě jakoby nešla posunout temenní klička na baskuli až když jsem pořádně zabral, tak to šlo. Když jsem se podíval na vystřelenou nábojnici tak měla jakoby vydutou zápalku. Jsem z toho pěkně nasranej. Možná je ještě chyba v optice ale nevím nevím je to meopta 3-12x50 a zatím s ní nebyly problémy. Vyzkouším ještě jiný puškohled. Spíš ale nemám důvěru ke střelivu a nějak se mě nezdá ta vytlačená zápalka. Zkuste mě poradit.
vhool

Re: 5,6x52R

Příspěvek od vhool »

to michal.p: zmen munici,to je jedina rada kterou ti mohu dat ...kdyz to bude zlobit i potom tak pak teprve bych sel po flinte ...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Zdenek41 »

Michale u ZH jestli s ním střílíš i brok je v ozubu nespálenej prach.Pak když se střílelo kulí tak to nešlo otevřít.Jinak já v ráži 5,6/50RMag jsem s SB nikdy problém neměl.Jinak ty to máš u savage lepší na výběr střeliva.Pokus se to rozebrat a vyčistit uvidíš co čverečků z prachu tam bude.
vhool

Re: 5,6x52R

Příspěvek od vhool »

zdenek ma pravdu s tim vycistenim ale nesouvisi to z vydutou zapalkou,zkus par ran jinou munici od jineho vyrobce a uvidis.jestlize byla vyduta zapalka tak bylo spatne neco s nabojem a tudiz jako nasledek bylo to spatne otvirani flinty.to same se stane u kulovnice,kdyz je spatne nalozeny naboj nebo roztazena komora a dojde k deformaci nabojnice tak jde taky spatne otevrit.u SB toto neni nic vyjmecneho,obcas se jim proste nepovedou naboje ....
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Zdenek41 »

Mě to vhool u 7/57R v ZH dělalo s RWS s SB ne prý záleží jak bylo slícováno.A mě ještě navíc se u RWS pěkně natahovaly hylzny co do průměru.Bylo vidět okem jak se mosaz tvarovala po raně v komoře u SB taky ne.
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Michal P »

Tak jsem byl teď znovu dát pár ran a výsledek stejný. Rozptyl na 50 metrů 7 cm. Myslel jsem vzteky, že tu flintu rozmlátím o auto. :evil: :evil: :evil:
Napadlo mě taky jestli není utržený kříž v puškohledu. Jak to poznám? Sundal jsem puškohled i s montáží z flinty, upnul jsem ho do svěráku a zkoušel klikat. Všechno šlo krásně tam i nazpět. Poklepával jsem puškohled zprava i zleva nahoru i dolů a kříž pořád pěkně seděl. Tak já už nevím. Ještě mě napadla montáž, ale žádnou vůli jsem tam nenašel. Ta flinta chodila na padesát metrů tři rany do dvoukorunové mince, že by se najednou tak pojebala. To teda nevím. Zkusím dát jinou montáž a jinej puškohled.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: 5,6x52R

Příspěvek od zispo »

Pokus se vystřelit přez otevřený mířidla, ale v hlavni to podle mě nebude. Podotahuj montáž a zkus jiný puškohled pokud můžeš.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Zdenek41 »

Prohlídni montáž tam jak je vrtáno na ty dvě klapky tam to rádo praskalo u jednoho typu montáže.Jak píše kolega přes mířidla na 50m budeš chytřejší.I když u ráče 5,6?
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Michal P »

Tak jsem všechno prohlídl, podotahoval i když to nešlo a žádná vůle tam nebyla. Dovezl jsem si od kamaráda krabičku norem a zítra vyzkouším.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Georg.H »

no pokud máš starší flintu tak už může být ústí hlavně vychozené a tím pádem už to rozhazuje....
zkusil bych s otevřenými mířidly, pokud ti to bude dělat dál tak to je to ústí..
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Zdenek41 »

To by muselo vyrezout celé ustí hlavně,což je nemyslitelné za ten ro co popisujé Michal.Myslitelné to teda je ale nereálné. :wink:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 5,6x52R

Příspěvek od dalas »

Ono stačilo tím ústím někde klepnout. Zajímavý jsou ale ty zápalky. To dělá u všech SB nebo jen u některých? Mohla by to být i závěrová vůle.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět