5,6x52R

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: 5,6x52R

Příspěvek od zispo »

jednoduchá zkouška ústí hlavně je zkusit střelu ze předu zasunout do hlavně. Podle správneho tam nepůjde pokud ano tak je to ústí. Nebo pokud můžeš tak je lepší přeměřit.
vhool

Re: 5,6x52R

Příspěvek od vhool »

osobne bych hledal chybu nejdrive v munici,pak zaveru a pak teprve vse ostatni :wink:
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Michal P »

Tak chlapi, záhada vyřešena.
Jak jsem včera psal, tak jsem si od kamaráda vzal krabičku Norem SP. Dnes jsem plný očekávání začal nastřelovat. Prvně na padesát metrů. Tři rány rychle za sebou utvořily obrazec o průměru 1 cm !!! Potom jsem po pár klikách najel 1,5 cm nad střed terče. Následně jsem dal dvě rány na vzdálenost 100 metrů a byly cca 4 cm nad středem 3 cm od sebe !!! Nestačil jsem se divit a otevřel jsem krabičku SB se kterými jsem měl už svoji zkušenost. Na těch 100 metrů jsem dal pět ran s rozptylem 15 cm co vy na to ?
Vím, že dost z vás střelivo SB haní, já jsem si furt říkal, že to nemůže být až taková katastrofa, protože mě v 7x64; 223 rem. Match ; 9,3x62 trefovaly velice slušně, ale je pravda, že ty 223 rem SP stály taky za hovno. Hlavně, že jsem si těch savažek koupil stovku ve stejné sérii. Jak je možný aby někdo vyrobil takovej zmetek ? Jak tady někdo uváděl, že je vystřílené ústí, tak to jsem zkoušel nábojem hned ze začátku, ale to by rozhazovalo postupně a toto bylo hned jak jsem vzal nové náboje. Bohužel jsem už doma něměl žádné starší pro srovnání.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 5,6x52R

Příspěvek od dalas »

Takže relativně nejlacinější oprava. :D Zajímavý by bylo změřit úsťovky. Asi to nacpali více než je zdrávo (vytlačený zápalky).
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: 5,6x52R

Příspěvek od zispo »

Tak hlavně že jsi se dopídil opravy. No myslím si že spousta čtenářů tohoto Fora už s náboji SB nestříli. Tak se k tomu postav taky tak. Každá zbraň chce svoje střelivo.
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Michal P »

Doposud jsem s našim střelivem v této ráži neměl co se týče přesnosti problém. Tak jako tu Normu jsem to nenaskládal, ale bylo to do 4cm na sto metrů.
Ještě jeden zajímavý poznatek a to čistota v hlavni po nábojích Norma vypadá to jako by se z laufu vůbec nestřílelo, není tam ani smítko. Po střelbě s SB bylo v hlavni dost zbytků prachu a černota jako saze. Čím to, takový rozdíl ? Jiný prach ?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Zdenek41 »

Kluci by ti napsali,že zrovna zametali. :wink: Já teda v 5,6 a 3,24g použvám pořád SB zatím i když tu mám RWS 3,6g.Nebyla popleténá gramáš?Právě pro tu nejistotu se šaržemi jsem v ostatních rážích přešel na cizí střelivo.Koukám,že se nic nezměnilo.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: 5,6x52R

Příspěvek od duch Pampuch »

dosti tragicke, nervy po prvni ci druhe navsteve strelnice v kyblu, 1000 kc fuc (vstup na strelnici naboje a tak), litani po kamaradech, den v cudu a nic z toho. Pokud mas doklad, tak bych se to v ramci programu precize pokusil vratit (a slušny obchodnik ti doklad dyztak udela i za uplatu :wink: ). Nebo jsi koupil zbirkove provedeni :wink: . sele-bele never more :lol:
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Michal P »

Sbírkové provedení jsem nekoupil, jsou to náboje normálně z obchodu. Účet samo sebou už nemám, a otravovat někoho s účtem a následnou reklamací nebudu, protože stejně by mě řekli, že náboje sřílí v mezích normy a špatně jsem se skladoval a pod.
Dlabu na ně budu střílet normou nebo přemýšlím nad přebíjením, ale nevím nevím s tím časem. Každopádně jsem rád, že flinta zasa trefuje a nebyla to až tak složitá oprava.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Jiří K. »

Je škoda , že nemáš ten účet. SaB nabízí u kulových nábojů tzv. "Garanci kvality".
Bližší info zde :
http://www.sellier-bellot.cz/cesky/formul.php
Rád bych si přečetl jak to funguje v praxi.
Jinak pokud by byl problém jen v tom účtu, tak prodejci zřejmě v rámci "boje proti terorismu" :lol: evidují nákupy na daný zbrojní průkaz. Případná kopie dokladu by byla jen otázkou dobré vůle.
Antonín Čurda
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 07.9.2009, 19:51

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Antonín Čurda »

Tento problém jsem měl s nový střelivem také na 100m roptyl 12cm takže precize od fi. SB se trochu nedaří. Jinak střelivo starší výroby tento problém nemělo vždy na 100m max.do 4cm . Dnes používam střelivo norma 4,6g a nemám problém s přesností. U střeliva SB mám podobné zkušenosti i u jiných ráží tak ho raději nepoužívám,není a naštěstí je dnes široký výběr tak žádný problém není akorát se musí zkusit .
Veselý Pavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 24.9.2007, 7:12
Bydliště: Bělice
Kontaktovat uživatele:

Re: 5,6x52R

Příspěvek od Veselý Pavel »

Dnešní pozoruhodný objev :D
Při delaborování střeliva sel bel v této ráži se střelou FMJ jsem narazil na zajímavý přírodní úkaz . Tuto delaborovanou střelu jsem zkusil zasunout do vystřelené nezkalibrované nábojnice a ona lehce propadla do vnitř. Říkal sem si, není se čemu divit ale jen do chvíle kdy sem to samé zkusil se střelou od hornadyho. Tato střela SP/WC v krčku držela, tedy šla rukou posunovat ale proti sel bel znatelný rozdíl. Přitom by to mělo být obráceně protože hornady uvádí rozměr .227 a sel bel .228. Tímto menším průměrem střely by mohl být vysvětlen ten velký rozptyl střeliva sel bel. Nezkoušeli jste někdo některé střely přeměřit? Já mám k disposici pouze staré posuvné měřítko takže jsem to ani nezkoušel :mrgreen:
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: 5,6x52R

Příspěvek od sw_fox »

To vypadá jako by došlo k záměně a použili omylem střelu .224 a serii nechali odejít, a pak se na stahování vykašlali, protože dle standardu sel-bel "to myslivci stejně nepoznají" :-(
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: 5,6x52R

Příspěvek od jindrich764 »

Chodival jsem se ZH 5,6x52R\12, dobra zbran, ale trochu tezka k teto razi. Jakmile se obevila na trhu ZBK 110, hnet jsem ji koupil v razi 5,6x52R, provedani LUX s bavorskou pazbou, nechal jsem zkratit pazbu a vyladit spoust. Puvodni byla dost tvrda, nyni chodi jak bleskovka na ZG47. Mam pevnou montaz a MEOPTU 6x42, naboje SB SP 4,6g. Za dobrych podminek s pevnou oporou neni problem zasehovat na 100m desetikorunu. Nez prislo zakonem omezeni 1500J/1oom, lovil jsem s ni vse od kocky po jelena. Veskerou sparkatou se snazim pod 100m, nejlip tak 60 az 80 vcetne srnci. Vim ze by nebil problem zasahnout srnce na 150m a strela by mela dostatek energije k jeho usmrceni, mam ale naky vnitrni blok a sperkatou proste dal nezmacknu. tudiz nemohu posoudit ucinek savasky na 150 ci 200m. Neco jineho je liska, tech mam temer 60 a bezpecne zustaveji v ohni i prez 200m. Obecne muzu rict ze kus do 6okg, na 60m zuszava na nastrelu. Vetsinou v rane prepadne prez hrud na krk a pouze odkazuje. Vystrely tekrka neznatelne, uplne minimalni poskozeni zveriny, zadne podlitiny jako u remingtonu!
simrec
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 08.10.2007, 15:10
Bydliště: Praha

Re: 5,6x52R

Příspěvek od simrec »

Mám také jeden poznatek k této razi. Vybral jsem si ji zamerne pro lov v polni honitbe,kulobrok se zdal jako optimalni, sehnal jsem nakonec Brno 500 5,6x52R/12, starsi, ale velmi dobry.Násuvná ocelová montáž, puškohled 3,5-10x50 s nitkovym krizem BDC Vortex Viper, naboje SaB jsem k tomu dostal tak hura na strelnici! Zakladni korekce na 50 m, doladeni na 100 m.Sice jsem se vesel s nastrelem do nejakych 10 cm opsane kruznice, ale stale to nebylo ono.Vzdy se nasla nejaka "ulitla" rana,tak jsem to prisuzoval streleckym neschopnostem.Zkousel jsem to ci ono, svadel to na tohle a pak na tamto.Vymenil jsem proto fabricke strelivo za peclive prebijene, ale se strelou SaB.A stale nic :( .Volám teda do fabriky jaky ze má vlastne strela rozmer..??..nebot savazka by mela pouzivat strely s diametrem.228...no a podle jejich odpovedi takovy nema, pry je trochu volnejsi..??..a kdo jste to meril, namerite cca .227! Tak co s tim?Podarilo se mi v Rakousku koupit strely RWS s diametrem .228, naladoval a jsem zas spokojeny tak jako driv! :D .Tak takhle nejak to bylo :)
Odpovědět