Deformace strel.....

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Deformace strel.....

Příspěvek od František Fořt »

Tohle hodnocení SST mě docela překvapuje. U 140 gr SST v 6,5x55, které mi letí okolo 810 ms, bývá poškození docela velké. Třeba při ráně na sele okolo 30 kg zvrchu zešikma (bez zásahu kostí krom žebra) už je výstřel ledva dírka o průměru střely, barvení téměř žádné a vevnitř masakr. Proto je mi divné, že táže kule o ještě menší váze a značně vyšší rychlosti se bude chovat "kultivovaně". Pokud je to zásah na 150 m, tak ok, ale do 50 m je mi to dost divné.
Jediné nemasakroidní zásahy s tímhle SST jsme zažil u srnců, ale musel stát přesně na blat a rána šla čistě přes žebra, tak pak to šlo. Jak to vezme kost, je konec. Taky je to střela Super Shock, že jo, takže to není překvapivý výsledek.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Deformace strel.....

Příspěvek od cobaj »

Ano. Výstřely malé. Barvení minimální. Práce je vykonána na orgánech přesně jak píšeš. Pravda většinou střílím na 150-200m, ale ani na 50 jsem nezpozoroval rozdíly a to i na cca 20kg selatech. Možná vyhrabu nějaké fotky, ale poslední dobou jsem nic nefotil jelikož se žádné zvláštní poškození hodné zdokumentování nekonalo. Je pravda že čekám na dobré postavení zvěře a střílím za lopatku.
Na druhou stranu když to pokazíš a rána nesedne tak jak jsi chtěl, střela dokáže podržet a většinou se dlouhá dohledávka nekoná.
Odpovědět