8x68S

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: 8x68S

Příspěvek od pufr »

Jj KS v 8x68 je na Slovensku poměrně oblíbený
http://www.cernak.sk/1999/10/15/jeden-v ... projektil/
Pufr
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: 8x68S

Příspěvek od Čouda »

Hmmmm, 8X68S jako ráže atentátníků??? Zřejmě slušný oddíl. Docela by mě zajímalo to poškození zvěřiny ( člověčiny) :)
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 8x68S

Příspěvek od Zdenek41 »

No já jsem si z ní zastřílel na střelnici strach jsem měl,ale proti 300W bych řekl pohoda.První rana mě překvapila pak už to šlo.Hodně se používá na jeleny dobrý stop efekt.Viděl jsem s tím i ulovené srnce sice na blízko a tak jak se prodávali to na povrchu vypadalo jak od mojí 7 :D Bylo mi řečeno,že na 250m mohu v pohodě jelena střílet.Při náštěvě poslední honitby to bylo zapotřebí.K raně jsem se nedostal tak nevím.
vhool

Re: 8x68S

Příspěvek od vhool »

to couda: no vzhledem k tomu,ze z lovne zvere je clovek "nejmekci na ranu" tak bych rekl ze devastace byla znacna a kus padl v ohni :wink:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: 8x68S

Příspěvek od lovec »

Nepadol....a este sa chvilu bavil s ochrankou.... :wink:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
vhool

Re: 8x68S

Příspěvek od vhool »

:D ale z nastrelu neodesel nebo ano?.... treba jen odkazoval a ochranka misto zarazu si chtela povidat .... :mrgreen:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: 8x68S

Příspěvek od lovec »

To naisto neviem,uz je to par rokov.... :oops: :twisted: ....ale zhasol tusim az v nemocnici (oficialne).
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: 8x68S

Příspěvek od Čouda »

Vyvinul jsem na drahou polovičku potřebný nátlak a vzhledem k tomu, že mám 22.1. nar. si zítra objednávám hlaveň v mé vysněné 8x68S. Samozřejmě jsem jí neřekl, že hlaveň stojí cca. 10.000,- , ale jen 5.500,- :P je to milosrdná lež. Je to přeci jen kus železa, tak tomu uvěřila. :lol:
Koupím ještě jeden Meostár3-12x56, ten tokrát s osnovou r4C a háky na montáž Leupold, kterou tam mám. Pak budu moct pěkně přehazovat. Počítám, že do konce léta je to pohromadě.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
vhool

Re: 8x68S

Příspěvek od vhool »

a jak je to reseny u roslera se zaverem,8x68S ma jine celo i delku :!: a hlavne tlaky ....
Uživatelský avatar
Milan Brno
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: stř 04.6.2008, 12:11
Bydliště: Planet Earth

Re: 8x68S

Příspěvek od Milan Brno »

To Čauda: mám takový dojem že 8x68S (magnum ráže) na Vašeho Rösslera 6,5x65 (standard ráže) pasovat nebude :(
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: 8x68S

Příspěvek od pufr »

Taky se připojuji k Vhoolovi - se zájmem - jestli by tu někdo s praktickou zkušeností dokázal rozvést jak má Roessler vyřešené doplnění zbraně o hlaveň + asi i závěr v ráži s jiným průměrem dna nábojnice - nejlépe i s přibližným nástinem finanční, časové a jiné náročnosti (zkušebny atd) - zajímaly by mi zejména zkušenostipřípadného uživatele, odkazy na webky si možná i najdu sám :)
Pufr
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: 8x68S

Příspěvek od Čouda »

No, trošku jsem nad tím střízlivě pouvažoval a asi to nakonec nebude tak jednoduché.
Je jasný , že 6.5x65 a 8x68S jsou různý skupiny, to znamená nejenom hlaveň, ale i závěr a zásobník. Víc mi ale vadí, že podle mého není 100% záruka nastřelení . Sundám původní hlaveň a puškohled , nasadím novou v 8x68S , nastřelím nový puškohled. Budu chtít dát opět tu původní 6.5 a původní puškohled ( s háky do stabilní základny montáže Leopold QR) a podle mého to nebude mít stejný parametry, jako před sundáním. Puškohled totiž není na hlavni (jako to má Baser R93). Nevěřím, že i když se ty 2 šrouby na objímce dotáhnou až po zavření závěru, že to bude přesné.
Systém objímky nemá aniBlaser R93, Mauser M03 a ani Sauer 202 . Ten Rössler je sice přesná a za ty peníze skvělá zbraň, ale na nějaký precisní systém výměny hlavní asi mohu zapomenout. Dále mě děsí představa častější výměny hlavní v souvislosti použitých materiálu ( ocel na hlavni a duralu na objímce). Nevymačká se to ?? Ptát se Řeháka a nebo v Kozapu nemá smysl, to jsou prodejcí. Jsem zvědav, jestli to tedy někdo takhle praktikuje. Jednou jsem četl od Dr. Hanáka nějaký článek (tuším že v Myslivosti ), kde popisuje výměnu hlavně (ráže) jako jenoduchou operaci, která zabere 5 minut. Ale to je asi bez požadavku střelby přes puškohled, jen přes pevná mířidla.
Možná to patří do jiného tématu , tak se omlouvám.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Uživatelský avatar
Milan Brno
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: stř 04.6.2008, 12:11
Bydliště: Planet Earth

Re: 8x68S

Příspěvek od Milan Brno »

To Čouda) a všichni ostatní): používat hlaveň 8x68 S na Rösslera s hlavní 6,5x65 opravdu nejde. Jak jste sám napsal - každá ráže je jiné skupiny. 8x68s = magnum, průměr nábojnicové základny je 13,00 mm, 6,5x65 = STD, průměr nábojnicové základny je 11,95 mm - tedy podstatný rozdíl.
Já osobně mám také 6,5x65 - výměnnou hlavní v ráži v 9,3x62. Na srnčí v poli používám 6,5x68, vysoká, černá a naháňky 9,3x62. Používám tři různé puškohledy ZD 3-12x56, Armius 3100 7x56 a Meostar R1 1-4x22. S touhle sestavu jsem právě dokočil - bez sebemenšího problému již třetí (velmi úspěšnou) loveckou sezónu. Výměna hlavně a puškohledu (EAW montáže) opravdu nevezme déle než nějakých 5 minut ( :lol: to je snad poprvé co souhlasím v něčem s Dr. Hanákem). Theoreticky - jak napsáno v příručce k používání kulovnice Rössler Titan 6 - by se po každé výměně hlavně měla dát kontrolní rána do papíru. Jenže - například já nemám (snadnou) možnost si zajet na střelnici a tu kontrolku dát. I když nám zákon povoluje dát kontrolní ránu v revíru - tak to nedělám.
Vyzrál jsem na to tímhle malým pomocníkem "Leupold Zero Point" http://www.youtube.com/watch?v=nLw8IFJMOMw
Je to věcička k nezaplacení - jenom ji nekupovat v ČR!!! Cena v Anglii nebo USA +/- 70 US dolarů. Clo se neplatí, poštovné zdarma nebo +/- 8 US dolarů.
Pracuje to takhle - nastřelíš pušku a někde si poznamenáš ráži, puškohled, střelivo a souřadnice přečtené na Leupold Zero Pointu. Tohle samé uděláš i s druhou ráží a puškohledem. Potom, kdykoliv až vyměníš hlaveň, nasadíš Leupold Zero Point a zkontroluješ jestli kříž v puškohledu sedí na zaznamenaných souřadnicích. Ještě se mě nestalo abych musel upravit puškohled více než 2 možná 3 kliky. Obyčejně na puškohled ani nesahám.
S opotřebením materiálu - ocelová hlaveň, slitinové pouzdro závěru a šroubky rovněž nemám žádnou negativní zkušenost.
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: 8x68S

Příspěvek od Čouda »

tak jsem volal k Řehákum ohledně přestavby Rösslera na 8x68S a musela by se koupit hlaveň+závěr+zásobník, bratru 18.000,-Kč
Jednodužší je koupit novou flintu. :(
Taky jsem koukal na www.saxtech.eu a všiml jsem si, co lidí u téhle ráže ( Jak oni říkají ,,jediný pravý německý magnum") pořizuje ústovky. Nevím na kolik se sníží spětný ráz prý o 20% ( nějaký tam je, ale ne ,že by se nedal zvládnout a nebo natrénovat), ale zvuková kulisa pro střelce musí být fakt parádní. :lol: I když lovecká střelba je spíš o jednotlivých ranách, tak je to asi taky jedno, jeslit je třesk usměrněnej na střelce.
Suma sumárum, 8x68S je pro mě zatím vzálená . Ale asi určitě si jí nepořídím v Rösslerovi, protože v něm fakt kope jako mula. :P
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 8x68S

Příspěvek od Zdenek41 »

To Čouda ted jsi mi něco připoměl,když jsem střílel touto ráží na malicherácké střelnici za Vídní vedle si pan myslivec nastřeloval 5,6/50Mag no jak jinak bez klapek.Po prvním výstřelu si málem přerazil pažbu :lol: :lol: .Pane jak si utíkal za nějaký euro půjčit.Zvuk to má opravdu ipozantní i přes klapky.Ovšem ten pan myslivec s tím malým magnumem nastřílel 5 ran skoro v jedné díře.To já teda ne :D
Odpovědět