270 wsm

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

270 wsm

Příspěvek od ares »

Tak jsem se nechal zlákat touto "poměrně novou" ráží z rodiny 270w.. Zajímaly by mě Va?e názory, zkušenosti a rady s touto ráží :?:
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

270WSM

Příspěvek od US OPTICS »

střílel jsi už z toho? V jaké to máš flintě? Měl jsem možnost zkusit střelbu z této zbraně v Rőslleru titan a nekoupil bych ji ani za nic. Takovou mordu do ramene jsem jak tě ?ivo nezažil a to nejsem žádný střízlík (90kg - 175cm). Určitou roli hrála váha zbraně a ta byla s optikou okolo 3,7kg. Ten co ji měl ji již nemá, tak asi tak.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Příspěvek od ares »

právě že mám Rősllera Titan 6. zkoušel jsem pár ran, abych tak trochu věděl, do čeho jdu, protože tady někdo na foru psal,že docela kope. A musím říct, že opak je pravdou. Zpětnej ráz je subjektivní, právě toho jsem se bál, protože mám jen 77kg. Dal jsem cca 10 ran a nic, kdybych to měl srovnat tak jak sedmička. Akorát zvukovej efekt je docela silnej.
L0KI
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 18.1.2016, 20:53

270 WSM

Příspěvek od L0KI »

Hledal jsem tady ve fóru a i na netu, ale moc informací o ráži 270 WSM jsem nenašel. A když už náhodou, tak byly příspěvky i 8 roků staré. Určitě za tu dobu už bude více lidí s osobními dojmy a zkušenostmi. Proto bych byl velice potěšen, kdybyste se krapet rozepsali, a podělili se o Vaše zkušenostmi ohledně účinnosti, ranivosti a podlitin na vzdálenost 100, 200 a 300m u srnčí a černé zvěře.
Tikka T3x Varmint 7 RemMag + Sako TRG 22 - Meopta ZD 6-24x56 MilDot2
Baikal IŽ 94 Tajga 308Win-12/76
Baikal IŽ 27 M 12/76, 12/76
Zetka 7x57
CZ 75 Shadow line
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: 270 wsm

Příspěvek od Jiskra »

Mám. Přestavěnou v Tice . Varmintová kontura s brzdičkou a pánové zpětný ráz je menší , jak u původní 308W s hlavní hunter.
Tak žádnou paniku . Střelivo Norma 130gr Nosler BT V3 1012m/s .S nv nastřeleno na 250m. 2 prasátka do 100m a teď v noci ze soboty na neděli mám ulovené dvě lišky. 205 a 220m. První v 0.58 a druhou v 1.35 hodin. Hluk i s brzdou ještě přijatelný.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: 270 wsm

Příspěvek od Choochoo007 »

Hluk i s brzdou prijatelny? Co pouzivas za sluchatka? :lol: Nebo uz jsi davno hluchy a prijde ti to prijatelny?
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: 270 wsm

Příspěvek od Jiskra »

Jak můžeš hodnotit něco,co neznáš? :? Sluchátka na lovu nepoužívám a slyším zatím vzhledem k věku dobře. Prostě jedna rána na lovu s vystrčeným laufem z kazatelny není nepřekonatelný problém. Tím netvrdím,že je to pšouk. Prostě to hodnotím tak,že to ještě jde,ale už je to dost.
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: 270 wsm

Příspěvek od medo »

Ja musím dať Jiskrovi za pravdu , tiež tak občas lovím z puškou na ktorej je brzba bez problémov . Čo sa týka spätného rázu síce nemám 270 ale 300 WSM a je to v pohode / ťažká hlaveň /.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: 270 wsm

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak bud je to dost hlucne nebo neni a pak je to v pohode. O kazatelne s miniaturnim okenkem, ktere skoro vse odstini, nicehos nic nerikali :wink: . Co tam mas za brzdu? Na lov a na strelnici pusku s brzdou jedine s ochranou sluchu. Uz bez ustovky je to spatne, natoz s ustovkou :wink:
Ja mu zas za pravdu dat nemohu, miniaturni okenka na kazatelnach nemam a piskani v usich uz nechci zazivat :wink: Ikdyz u jedne ustovky mu za pravdu dat trochu mohu, ale to je takova brzda nebrzda :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: 270 wsm

Příspěvek od Jiskra »

No klidně mi za pravdu nedávej,je mi to jedno a přesvědčovat tě nebudu. Hlavně že víš , jaká mám malá okénka na kazatelně :lol: . Uklidním tě,jsou opravdu velmi velmi velká,vlastně žádná. V podstatě je to posed se střechou. Těžko popisovat. Brzda je vais (titan). Hádat se nechci a ty k tomu nic relevantního stejně říct nemůžeš,pač to nemáš :? .
Howgh .
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: 270 wsm

Příspěvek od Choochoo007 »

Mas pravdu tuhle nemam, takze hodnotit nemohu. Takova brzda neco za neco, ucinnost je nizsi a hluk take, rekl bych takovy kompromis. Ale jak rikam, ochrana sluchu je dulezita i bez brzdy natoz s jakoukoli brzdou :wink: Jinak si mohl napsat hned co mas za brzdu :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: 270 wsm

Příspěvek od Jiskra »

Jo to mohl,no nedošlo mi to. I jsem nevědomky mystifikoval s větou "vystrčený lauf z okna",protože jsem si následně uvědomil,že tam vlastně žádná okna nejsou :? . To sorry. Jistě,sluch je jen jeden. Ale pro sebe to hodnotím,že mi to ujmu na zdraví nepůsobí , v podmínkách kde a jak tuto pušku provozuji. Mám i přesný důvod , proč jsem si ji pořídil. Tím důvodem je skvělá balistika. A věř,že vím co je bal.tabulka a jak se kliká. S jinými puškami střílím daleko.
Jenže s digi nočňákem se těžko naklikává.Takže balistika tohoto náboje mi dovolí nastřel na 250 m a s menší korekci v řádu cm přenesení na kratší či delší vzdálenost a ž do 320 m kde začíná les,který je hraniční s voj. prostorem. Navíc si drží i energii. No nebudu to dál pitvat,každý loví dle svého přesvědčení a podmínky lovu nejsou všude stejné .
Jinak vais brzda není top do účinku,ale ani žádné šméčko,co nefunguje a je tam jen pro okrasu. Nevím, jestli jsi ji někdy osobně zkoušel.Já ano,stejně jako dost jiných konstrukci. Mám i lepší,ale tahle byla doma nějak navíc a pěkně pasovala.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: 270 wsm

Příspěvek od figi »

Jiskro, jaké používáš střely a jakou máš V0 ?
To, co uvádíš bych ale na Tvém místě nezveřejňoval, o lovu na čekané u hranic zákon hovoří jasně.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: 270 wsm

Příspěvek od Jiskra »

No jasně ,že hovoří jasně. Ale ta kazatelna je dle zákona dostatečně daleko od hranic. Navíc jsem ji tam nepostavil já,ale stojí tam už hezkou řádku let a hospodář je obeznámen,stejně jako všichni ostatní členové sdružení. Tudíž netuším , na co mě upozorňuješ.Nic protizákonného se neděje.
Zatím je to továrna,ještě jsem se nerozhodl co budu přebíjet za střelu. Norma 130gr Nosler BT. V3 1012 m/s měřeno hradlama. Na krabičce uvádí 1000 m/s.

debata o hranicích přesunuta do vlákna:
http://www.loveckeforum.info/viewtopic. ... ic#p111423
dalas
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: 270 wsm

Příspěvek od lovec »

Len na okraj - a velmi subjektivne z mojho pohladu - 270WSM mi dava zmysel ako skutocny LR kaliber az teraz s prichodom strely Berger EOL 170gr. Elite Hunter (BC G1= .662, G7= .339). Vyzaduje sice 8" twist, co zrejme nema ziadna fabricka zbran, ale pre mna sa tymto posunul z roviny "vysokorychlostny plochodraznik" (...ale obmedzeny relativne nizkym BC), do roviny "skutocny" long range" kaliber. Samozrejme, aj so sucasnou paletou striel na trhu nie je problem lovit na menej obvykle vzdialenosti, ale stale tomu chybala strela s poriadnym BC.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět