7x57, 7x57R

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

nimrod nimrod píše:používám střelivo RWS,Tigy 11,5gramů už asi 4roky, jsem spokojen jak s přesností, tak s ranivostí, u srnčího poklud nechytím plecko tak bývá výstřel kolem 3-4cm max, bez podlitin. Do 200m myslím dostatek energie na veškerou naši zvěř. takže tak jak psal Milan :wink:
A? se dostanu do města tak si je rozhodně koupím a vyzkouším si je .....
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

Tak jsem se prokousal až na konec :lol: a je to samé RWS a Norma. Můj dotaz je na zjku?enost s Hirtenbergry konkrétně Nosler particion 9,1 g a 11,3 g, popřípadně balistic tip. Lovím max 120m ( dál už to u nás nejde :twisted: ), kam kouknu tam mám barák. V podtatně veškerou naší zvěř. Sedmičku preferuji hlavně na prasata do lončáka max 65 kg, vysoká holá a ?pičák do 80kg. Jedná se mi o to aby zvěř zůstávala v ohni, všechno střílím na komoru a pokud zhodnotím nejčastější vzdálenost tak to je do těch 90m.Která z výše uvedených střel by byla asi tak nejlepší?Díky Martin
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Já preferuji spíše tě??í střely, v 7x57R jsem s lehčími nebyl příliš spokojen.proto bych já osobně volil od Hirtenbergera nosler partition 11,3g. :wink: je to velmi dobrá střela, určená k lovu veškeré u nás ?ijící zvěře.Dobrá balistika, ranivost. O těchto střelách se zde již hodně diskutovalo,zkus prohledat pár témat. :wink:
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

tak takhle dopadla spce 11,2 g , vypadla z lončáka,když jsem ho otáčel,ale byl prostřelen a barvil,10 m od nástřelu, vzdálenost 80m http://album.volny.cz/s.h.o.o.t.e.r/vie ... page=0#img
LukasD zh 324, 7x57R/16
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

7x57

Příspěvek od radekbartik »

strilim Sierry od SB od té doby co je zacaly prodávat a snad ani jeden problém, teda pokud to není rukama :wink: kde kupujete ty TIGy jsem od Strakonic a tady to snad nikde neprodavají a na webu se toho taky nenajde
a co cena za kus?
l.porizek
Častý návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: stř 13.6.2007, 15:47
Bydliště: jižní morava

Příspěvek od l.porizek »

čau,ty RWS ID(tig) v 10,5 a 11,5 gramech se pohybují okolo 60 kč za kus,a cela krabka kolem 1200 kč.když by jsis je chtěl koupit,tak si myslím že skoro v jakékoliv prodejně zbraní a střeliva by ti je dokázaly objednat,ale známe to,vše Záleží na ochotě ruzných prodejcu!!!Unás na moravě jsem osobně problém z obědnáním těch RWS neměl.ahoj Lukáš :wink:
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

RWS

Příspěvek od radekbartik »

ještě jde o to, baych jich nevypalil 10 při nastřelování :) může někdo opravdu objektivně říct že ten rozdíl mezi RWS a SB je obrovský, jak říkám doteď jsem z se Sierama od SB nemel problem, napr pri nastrelovani se mi i stávalo že jsem se trefoval do predchoziho nastrelu, ale čím dál víc mě nahlodávají příspěvky příklad tohoto abych vyzkoušel něco novýho
koukal jsem na stránkách RWS že mají nějakou novou střelu inzeruji ji spolu s ID jako UNI, má někdo zkušenost
vhool

Příspěvek od vhool »

to radekbartik: strela sierra neni z produkce S&B ale je pouze jimi laborovana.nakupuji ji od vyrobce Sierra.to jen pro poradek.co se tyka RWS tak ID i UNI jsou 60 let stare konstrukce akorat se pred tim jmenovali TIG a TUG ale po ukonceni spoluprace s firmou Brenneke se musela tato strela prejmenovat protoze TIG a TUG jsou brennekeho patentem.novou strelu uvedl RWS a to sice EVO .jinak rozdil je markantni a 10 ran na nastreleni neni tak moc a vyplati se to obetovat.setril bys na nepravem miste :wink:
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

RWS

Příspěvek od radekbartik »

ktery teda vychazi lip ID nebo UNI
pokud budu strilet převážně srnčí, černá, liška, vysoká jen vyjímečně
co je lepší 10g nebo 11,5g poraďte prosím va?e zkušenosti
díkys Radek
vhool

Příspěvek od vhool »

na toto tema uz tu bylo radino dost ale budiz v kratkosti: ID (TIG) je strela mekci konstrukce a tudiz vhodna pro slabsi nebo pomalejsi raze a na slabsi zver.UNI (TUG( je tvrdsi konstrukce a je vhodnejsi pro silnejsi a rychlejsi raze (30-06,270W,300 WM a pod.) osobne bych ale volil strelu EVO ktera je univerzalni a velice povedena... :wink:
l.porizek
Častý návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: stř 13.6.2007, 15:47
Bydliště: jižní morava

Příspěvek od l.porizek »

to radekbartik:osobně bych volil klasiku,a to RWS ID(tig),gramáš 10,5g.
z vlastní zkušenosti dobrá volba,a na zvěř kterou píšeš že budeš lovit je střela a?,až dobrá.čau L. :)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

RWS Tig (ID) je do 7/57R velmi dobrá volba,ale přikláním se spíš k 11,5g.V této ráži jsem používal RWS KS 10,5g velice přesná střela,ale černá do 50kg odcházela do 30m a nebarvila.Jinak perfektní byla na srnčí.
l.porizek
Častý návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: stř 13.6.2007, 15:47
Bydliště: jižní morava

Příspěvek od l.porizek »

to Zdenek41:to ti dělala určitě ta střela KS že zvěř málo barvyla,a odbýhala.
U RWS ID v 10,5g. zvěř většinou v ohni,nebo jen pár kroku.a to i slabší kusy černé.Ale je pravda že při špatnějším zásahu ti mu?e zvěř odběhnout i dál.
Osobně mám z ID v 10,5g. dobrou zkušenost,a jak píšeš zdenku tak v 11,5g.
bude taky velice dobrá volba. :wink: :D mějse Lukáš
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Lukášl Tig 10,5g používám asi 5let v 7/64,když se trefím :oops: 100% spokojenost ještě jsem nedohledával kromě lišky.Ta,ale byla škráblá přes hrudník.To co jsem psal níže patří střele KS od RWS.
l.porizek
Častý návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: stř 13.6.2007, 15:47
Bydliště: jižní morava

Příspěvek od l.porizek »

když to Zdenku zhrnem,tak RWS ID(tig) je prostě stará dobrá klasika, :wink:
Odpovědět