222 Remington

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
jan2222
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: ned 24.3.2013, 19:01

Re: 222 Remington

Příspěvek od jan2222 »

Toho roku som predal Horneta a kupil 222 rem. Minulu zimu ma Hornet uz fakt nastval preto ze asi 7 - 8 lisok ktore som strelil odbehli prec. Pouzival som RWS. Pritom som niektore strelil na vzdialenost do 50 m. Hornet je velmi presna zbran. Na 100 m som s nim mohol strielat mince. Ale s liskami bol problem a preto musel z domu. U 222 rem pouzivam tiez RWS. Srnciu, ktoru som strelil ostala na mieste. Lisky sice tiez, ale musel som ich este jednou ranou dostrelit. Mozem povedat, ze som si tu zbran zamiloval. Dal som na nu Meoptu MeoStar R1r 3-12x56 s krizom Z-Plex II. So zostavou som naozaj spokojny. Na noc a tazsiu zver mam 30-06. Niekto tu spominal municiu 222 rem RWS match. Skusal som s tym strielat na melon asi na 100m. Melon doslova explodoval. To som este nevidel. Jeden kus som nasiel 9m od nastrelu, pri asi 90°- 110°uhle od osi letu strely. Tuto municiu doporucujem iba na skodnu, kde nejde o kozusinu. Na srnciu rozhodne nie. Koniec koncov, vyrobca ju nedoporucuje na polovnicke ucely.
sako85
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05.12.2013, 13:16

Re: 222 Remington

Příspěvek od sako85 »

To jan2222-je nespochybnitelne,že 222R je univerzalnejšia raž a hlavne v zmysle zakona pre lov srnčej zveri,ale ak si mal toho Horneta na škodnu a lištičky stačilo určite vymenit strelivo,to nie je o ráži .Je fakt,že nemam praktickú skúsenost s RWS v tomto kalibri,i ked stažnosti na neho som doteraz nikde nezaznamenal.Avšak Winchester JHP je skutočne TOP pre tuto ráž-osobne velmi bohate skusenosti a pri dodržani ONV žiadne problemy a odbiehanie nepoznam ani u jazvecov ,nie to ešte u líšok.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: 222 Remington

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Perfektně ve 222Rem i 5,6x50R funguje Sierra GK 3,6g, střela používaná u SB v 22-250 Rem. Přesná,pevná,šetrná a ranivá,nepodlévá, účinná do 200m. Kdo máte možnost přebijení, vyzkoušejte.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: 222 Remington

Příspěvek od Tim »

Tak jsme měli jet dneska pro toho Remingtona a pán na poslední chvíli volal ať nejezdíme, že ji dal někomu jinému :(
Ten přístup nechápu, když jsme byli domluveni... Nu což, hledám dál 8)
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
marnet
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob 08.5.2010, 22:16

Re: 222 Remington

Příspěvek od marnet »

Jan 2222:co jste měl na Hornetu za zbraň a jakou měla optiku,nebo to byla ta samá,jakou máte na 222 Rem.?Osobně si myslím shodně se sako85,že stačilo vyměnit jen značku střeliva.Já mám ZKW 465,ale na 100 m bych s ním mince těžko trefoval.
jan2222
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: ned 24.3.2013, 19:01

Re: 222 Remington

Příspěvek od jan2222 »

marnet: Mal som horneta CZ 527 a optiku Meopta 4x32 so zamernou osnovou 4A. Pusku som kupoval novu, tak ze som sa o nu staral ja tak ako treba. Na 100 m som s nou na malorazkovom terci obstrielal desiatku a z deviatky som nevysiel von (s oporou). Naozej velmi presna zbran. Mozno som zatazeny na RWS, lebo som v minulosti zavodne strielal malokalibrovku a RWS a Eley sme povazovali za TOP strelivo. No ked som takto prichadzal o lisky, tak som zacal uvazovat o vymene, co som nakoniec aj urobil. Suhlasim, ze vymena streliva by do urcitej miery mohla mat na ranivost vplyv, ale 222rem je o niecom inom: vacsia dopadova energia, rychlost a draha strely a pod. Momentalne mam 222rem nastrielanu na 182 m (ako doporucuje vyrobca streliva RWS) a od 30 - 200 m by som ciel mal za bezvetria trafit (alebo aj za vetra do 5m/s). Zatial som s tym strielal na lisky iba do 100m. U tej zostavy, ktoru som spominal ze momentalne mam, je nevýhodou dost velka vzdialenost osi hlavne od osi puskohladu (dan za svetelnost 56). Puskohlad mam iba 1 mm nad hledim - vyslo iba tak - tak.
marnet
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob 08.5.2010, 22:16

Re: 222 Remington

Příspěvek od marnet »

Jan 2222:děkuji za odpověď.Já mám CZ 527 carbine v ráži 7,62x39,kterou jsem si koupil novou.Souhlasím s názorem,že nová zbraň je nová(to platí všeobecně pro všechny věci).Tu ZKW 465 jsem koupil 40 let starou i s optikou 2,5x20 za 7500 Kč.Hlaveň je ve slušném stavu(nevyrezlá,nevypadaná).Dal jsem na to optiku 6x40 Nikko Stirling s nitkovým křížem.Není to špatná zbraň,jen se obtížně nosí,protože sjíždí z ramene do svislé polohy a tak,ji musím neustále nadzvihovat.Zkusím to vyřešit protiskluzovým řemenem.CZ 527 v ráži 22 hornet bych bral raději včetně optiky Meopta 6x42,ale je to o penězích.Ta 222 Rem.je v porovnání s hornetem někde jinde,ale mne nešlo o výkon,ale o šetrnost,což neplatí pro lišky,ale pro jinou zvěř,kterou bych po ulovení použil k preparaci.Nakonec musím souhlasit s přesností nábojů RWS.V hornetu toho výrobci střeliva moc nenabízí,je škoda,že mezi nimi není Sako,s nímž mám rovněž dobrou zkušenost.
xlukyx
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pon 31.12.2012, 10:18

Re: 222 Remington

Příspěvek od xlukyx »

Vybírám střelivo pro kulovničku CZ 527 Varmint v ráži 222.Remington, poraďte.
Líbí se mi SaB MATCH HBPT 3,36 g. Máte zkušenosti s touto střelou na zvěři?
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: 222 Remington

Příspěvek od Jiří K. »

Co kdyby jsi zkusil věřit výrobci :
http://www.sellier-bellot.cz/cesky/kulo ... 8&view=all

Pokud nedůvěřuješ SB, tak zde máš odkaz na výrobce střel:
http://www.sierrabullets.com/resources/ ... /index.cfm

Jinak se podívej na téma .223 Rem a odpověď jistě najdeš. Nezapomeň, že .222 Rem je na tom vykonově hůř.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: 222 Remington

Příspěvek od lovec »

Co tak skusit strelivo, ktore je urcene na lov zveri? :wink:

edit: Jiří ma predbehol....
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
xlukyx
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pon 31.12.2012, 10:18

Re: 222 Remington

Příspěvek od xlukyx »

Ano výrobci věřím. viz.

http://www.sellier-bellot.cz/cesky/opti ... st.php#onv

Sierra střela HPBT Speciální expanzní biogivální střela s expanzní dutinou v přední části. Sestává z olověného jádra, překrytého kovovým pláštěm. Vyznačuje se výbornými balistickými vlastnostmi a vynikající přesností. Je vhodná pro sportovní střelbu a k lovu spárkaté zvěře.

Staženo ze stránek výrobce, nic špatného v mém dotazu nevidím...
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: 222 Remington

Příspěvek od lovec »

Veris zle a cudujem sa (resp. skor ma to neprekvapuje), ze S&B ma tuto informaciu este stale na stranke.
Zato maju aspon v sekcii strelivo spravny popis: "Náboje MATCH laborované se střelou HPBT se vyznačují špičkovou přesností a jsou určené pro terčovou střelbu."

Hore v prispevku si mal link na stranku vyrobcu strely Sierra:

"MatchKing........Although some of these bullets have been used for hunting, Sierra recommends them only for target shooting."
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: 222 Remington

Příspěvek od Jiří K. »

Oni u střel ještě pořád mají tu blbost.
Zřejmě chceš slyšet jen pozitivní odpověď. Tak si to kup a vyraž. Pak se poděl o zkušenosti. I ty negativní.

Doporučím Ti ještě jednu věc. Možná jsi to přehlídl. Odkaz tady dával do loveckého střelectví zrovna lovec.
http://www.zbozi.cz/#!/vyrobek/kompletn ... ch-zbrani/
Zkus si nejdříve přečíst pozorně tuto knihu.
xlukyx
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pon 31.12.2012, 10:18

Re: 222 Remington

Příspěvek od xlukyx »

Spíše bych praktické zkušenosti z lovu než teorii... Myslím si, že tuto střelu mají mnozí kdo tuto ráži vlastní vyzkoušenu... Nepotřebuji zkoušet vyzkoušené.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: 222 Remington

Příspěvek od Jiří K. »

Můžeš mi rozumně vysvětlit co Tě v dnešní době, kdy je k dispozici tolik druhů loveckého střeliva. Rychlým průzkumem trhu cca 30 druhů od různých výrobců. Namátkou jen Sako a Norma má každá 4 typy. Vede k tomu lovit "sportovním" střelivem.
Odpovědět