Přebíjení 7,62x54R pro lov

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od dalas »

ta S070 se mi zdá už dost pomalej prach. 2520 a S062 jsou prachy upotřebitelné pro tuto ráži a střelu. Pokud máš možnost měření úsťovky, změř rozptyl rychlostí. Osobně bych taky podezříval zápalku jako vhool. Magnumka totiž může vytlačit střelu ještě před stejnoměrným zapálením prachu při nižších výtahových silách. Explosia uvádí magnumovou zápalku pouze u .338 LM. I u .300WM má standard SB, což mě překvapilo.
Ještě možná úplně debilní otázka. Používáš střelu .308 nebo 311?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od tonny »

Mrkni na stránky explosia.cz, je tam i hlavní užití prachů (jednosložkové, dvousložkové), pak je tam katalog http://www.explosia.cz/streliviny/downl ... -02-17.pdf
Asi bych dal S062 pro střely FMJ a SP180 s vlašimskou zápalkou 5,3LR. V katalogu je hlaveň 730mm, stoupání 9,46". Jestli to pomůže, nelaboroval jsem je.
vhool

Re: Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od vhool »

tonny: to co uvadis je pro kulomet vz.59 :wink: ... myslim ze je blbost tam hledat a vymyslet stejny prach co dava SB ... stejneho vysledku dosahnes jakymkoliv vhodnym prachem... zaklad je znat ustovku fabrickych patron a tu samou dosahnout vlastni laboraci.jak uz tu zaznelo ...pouzit klasickou puskovou zapalku 215 a ne magnumovou,idealni jak se tu psalo ... od SB :wink: ...on katalog je jedna vec a kor od explosie ...praxe je ovsem ucela jina stejne tak jako katalogove udaje o ustovych rychlostech od vyrobce :wink:
nemo
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 20.12.2010, 11:24

Re: Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od nemo »

dalas: samozrejme 311 konkretne No 2940 ....bohuzial ustovku nemam moznost zmerat :? ta teoria s vytahovou silou znie vcelku logicky ....najprv skusim zakrimpovat. Zapalky 215 nemam skusim cci 200 a rozne kombinacie ..... :D
Inak stale mi vrta v hlave ze s prachom 2520 to je naozaj slusna pecka ( aj akusticky aj spetny raz) oproti fabrike a pada to na 100m ako kamen :evil:
vhool

Re: Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od vhool »

ta slupka jak pises je tim ze mas blbou laboraci a prach ti hori mimo lauf ...neshori v laufu jak by mel ...pak ma vsude ohen,kour a ranu jak z dela ...ovsem kule leti pomaleji :wink:
vhool

Re: Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od vhool »

:!: :!: :!: verejne se omlouvam za dezinformaci ...ve zmatku jsem napsal zapalku 215 ... ale jak mi ted po sz kolega upozornil tak tam ma byt zapalka 200 ... timto bych rad uvedl tento omyl na pravou miru ... ANO zapalku typu 200 :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od tonny »

Vhool, ten kulomet mne teda vůbec nenapadl, že by tam udaly přebíjení do něj? Je možný, že na to použili hlavně co měli. Já jen když je to pro lov a s těmato střelama, tak to prachem už nevytrhne. Osobně jsem střílel i soutěže s 308W do 700m (a nebyl jsem sám) s prachem S060 BR (tedy jedna hodně podařená várka) se střelou 167 scenar, ještě s tím prachem lovím a jsem spokojenej. Dnes používám těžší střely 185 a 190gr, prach N150 (kompík) do 1000m. Pro 300RUM mám S071 pod střelou Berger VLD 210gr - zkoušel jsem do 800m a byl překvapen (Sendero). Prach mi zbyl a jen ho zkusil, neměl jsem doma jiný, (jen vyháněl pavouky). Takže Lovex nezatracuji. S070 pro 7,62x54R už nebude vhodný, velké úsťové tlaky.
Naposledy upravil(a) tonny dne pon 09.1.2012, 23:18, celkem upraveno 1 x.
vhool

Re: Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od vhool »

tak ja lovex take nezatracuji ...jen chci rict ze podle jejich katalogu se neda ridit ... a jak jiste vis ...kazda raze,kazda flinta a i kazda laborace ma "svuj" oblibenej prach ... :wink:
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od navip »

Proč myslíš že je to pro kulomet vz.59? Náboj do něj vz.59 je osazená lehkou střelou 150 GR,to co tam Explozie uvádí je laborace do dlouhého mosina ze 180 GR střelou.Možná by bylo dobré pokud by tazatel řekl do čeho to vlastně má,jak dlouhou hlaveň a navíc pokud nemá možnost si změřit Vo s originálkami které chce napodobit tak to nedokáže, protože vlastně neví jakou rychlost má dosáhnout a ani neví jakou dosáhl.Pro lovecké potřeby je sortiment loveckých střel v rozměru .311 velmi omezený,S/B SP150 GR, S/B SP 180 GR, Siera ProHunter 150 a180 GR a v použitelném rozměru .312 Hornady Interlock SP 150GR, RN 174GR.Pokud to má z krátkého mosinu 44 tak určitě prach S-060 a pokud z dlouhého tak S-062 a zkoušet v rozsahu doporučené navážky po 0,5 GR až dosáhne vyhovujícího soustřelu při podobném poklesu na 100m jako originálky.Ale to jsou jen teoretické dohady a bez měření rychlosti to snad ani nemá cenu a pro těch pár ran pro lovecké účely poslouží celkem levné SP náboje od S/B nebo Barnauly. :wink:
vhool

Re: Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od vhool »

to navip: kulomet me jen tak zbezne napadl pri pohledu na delku hlavne kterou kolega uvedl ale je to uplne jedno,pravda ze to bude nejpis pro dlouheho mosina a kdyz uz slovickaris tak pro kulomet pokud vim se osazovalo strel ponekud vice (stopovka,celoplast,zapalny) takze v tom nevidim problem ani podstatnou dezinformaci.co se strely tyka tak se to tu take nejak neresilo protoze se predpokladalo ze kolega osazuje stejnou strelu jako jim zminene originalky od SB (pokud tedy opravdu nepouziva vojenske strelivo,coz by bylo v rozporu se zakonem)
dulezite je to ze pokud nema moznost merit rychlosti tak se toho stejne nedopidi a pokud ano tak je zase teoreticky fuk jestli pouzije prach acc,vihtavupri,lovex nebo jiny.dulezite je aby prach mel podobneho typu a vlastnosti a aby umoznil optimalni plneni objemu nabojnice a pokud mozno vsechen vyhorel v hlavni coz evidentne, podle toho co kolega pise,jeho prach nesplnuje :wink:
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od tonny »

Souhlasím s tím co píše navip. Ještě bych možná upřesnil, prach S060 pro lehčí střelu a S062 pro těžší střelu 180gr.
nemo
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 20.12.2010, 11:24

Re: Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od nemo »

zbran je mosin lauf 73cm .....urcite mate pravdu ze na bezne lovecke strielanie stacia SB mam snimi vzhladom na zbran pekny rozptyl cca 2cm standartne, cena naboja v pohode, ale niesu z domacej kuchyne ....určite viete co myslim :D
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od navip »

vhool - nechtěl jsem slovíčkařit ani poučovat zkušené,jen se mi zdálo že se o věci mluví příliš obecně na úrovni tlachání :)
tonny - tu S-060 jsem myslel do krátké hlavně Nosina 44,měl jsem ho, pro lehké i těžké střely.Pomalejší prachy prostě nevyhoří.
nemo - pokud ti ten dlouhej Mosin střílí s SB 180gr do dvou centimetrů na 100m tak máš zázračný kousek a koupil bych mu kvalitní krmení :wink:
vhool

Re: Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od vhool »

navip píše:... pokud ti ten dlouhej Mosin střílí s SB 180gr do dvou centimetrů na 100m tak máš zázračný kousek a koupil bych mu kvalitní krmení :wink:
...souhlasim ...jen s tim rozdilem jestli to tak chodi s SB tak bych mu snad nechal i toto krmeni :wink:
nemo
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 20.12.2010, 11:24

Re: Přebíjení 7,62x54R pro lov

Příspěvek od nemo »

no je to tak.... samozrejme nesmie sa zohriat ....ako sa sem davaju fotky? ukazem nejake nastrely
Odpovědět