3006 Sprg.

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Návštěvník

3006 Sprg.

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj,
Zajímalo by mne jaké máte zkušenosti se střelbou z ČZ 550 ráže 30-06 Sprg a jaké náboje používáte?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ahoj, jsi tu prvni :-)

Ja sam mam 308W nicmene doporuceni naboju plati obecne. Rozhodne bych byt tebou kupoval JEN kvalitni munici. Cili nikoliv SB. Jedine co jsem od nich jeste nevyzkousel je PTS (hornady SST). Vse ostatni stoji za starou belu.

Zalezi samozrejme co chces lovit. Pokud neco univerzalniho a pritom s velmi dobrym BC (balisticky koeficient), doporucil bych Winchester BST, Nebo Hornady SST ci InterBond.

PS: budes se muset zaregistrovat, zatim jsem ve fazi ladeni a nezaregistrovani budou moci pouze cist. Nikoliv psat. Tak se prosim zaregistruj. Diky.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

ahoj Andy

Příspěvek od Fery »

Ahoj Andy.
Já jsem se zaregistroval (Fery), ale dotaz mi nešel vložit a když jsem smazal jméno tak to prošlo. Jinak dík za radu. Dřív jsem střílel Speer Grand Slam 180gr a velká spojenost. bohužel jednu dobu nebyly k dostání a tak jsem přešel na Siery a zatím jsem spokojen, ale uvažuji o změně. Uvažoval jsem o Norma Vulkan nebo Oryx. Nemáš je vyzkoušené?
Libí se mi hlavně ten 13g Oryx. 30-06 používám hlavně na prasata a vysokou. Na srnčí jen minimálně. Na to mám druhou kulovnici.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Speer Grand Slam mi prijde podobny jako ORYX. Kazdopadne proti norme se neda nic moc namitat. Snad jen, ze ja jsem "uchyl" na presnou munici a mam rad strely s dobrym BC (balisticky koeficient). Oryx na tom z tohodle pohledu neni nic moc. Kazdopadne na beznou mysliveckou strelbu zadny problem. Ranivost velmi dobra. Ja sam jsem sahl k Hornady a strele InterBond. Jakmile mi bube fungovat zobrazovani obrazku (doufam sakra ze to nejak vyresim, vsude jinde mi to jde), tak fotogalerii naplnim tim co mam. Strilel jsem TIG a Hornady IB. Nic jineho.

Osobne bych do 30:06 klidne ladoval tvrde strely. Ono totiz nejdulezitejsi je se trefit. A ja se rozhodl zmirnit poskozeni zveriny prilis mekkymi loveckymi strelami jako je napr. TIG.

Tu sierru jsem nezkousel, ale myslim, ze kdyz se clovek trefi, tak nic daleko odchazet nebude. Ti co strili srnce na 30m na mekko necht si tedy radeji kupuji TIG. :-)
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: ahoj Andy

Příspěvek od lovec »

Fery píše:Libí se mi hlavně ten 13g Oryx. 30-06 používám hlavně na prasata a vysokou.
...ekvivalentne Lapua Mega 12g, alebo 13g.Pripadne Sako Hammerhead 14,3g.Ja momentalne minam posledne prebijane so strelou Sierra SBT 13,0g-som s nimi spokojny po vsetkych strankach.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Včera jsem zrovna přebil 40ks nábojů se střelou Hornady SST 162 grainů, tak jsem zvědavý jak to bude létat. Skoro dva měsíce jsem na ty střely čekal
ale konečně jsou doma. Nemám ale dostatek prázdných nábojnic, tak proto ta malá série. Jinak k tomu střelivu SB. vždy jsem se SB zastával jelikož jsem s nimi zatím neměl žádnou negativní zkušenost ale po tom co se mi stalo minulý týden mě do baráku již nic od SB nepřijde. Vyndal jsem dvě nové krabičky kul. střeliva 7x64 od SB a náhodou jsem zavadil o střelu a ona byla v nábojnici volná. Vystřelil jsem 3x do terče a nábojnice byly v krčku prasklé. Zjistil jsem,že všechny náboje s volnou střelou mají prasklé nábojnice právě v tom krčku. Samozřejmě již nevím u koho a kdy jsem je koupil ale všechny jsem zlikvidoval a jak jsem již řekl ...... :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Olaf:

Jo to známe. SB je SB :-)

PS: bavíme se o 3006SPRG a ty píšeš o 7x64 :P
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

No můj původní záměr byl zmínit se jen o střele SST ale potom jsem se nějak pod vlivem bezprostředního zážitku s czekšmejdem neudržel. takže se omlouvám :oops: :oops:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

každopádně jsem zvědavý jakou zkušenost udělá?. Ja si myslím, že budeš spokojený. Já zvolil InterBond. Chtěl jsem tu??í střelu.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Pokial ide o SST-moj otec ich striela s Rosslera T6 vo vahe 165grs.,samozrejme v nasom oblubenom .30-06Sprg. Presnost velmi uspokojujuca,ucinok na zveri po stranke ranivosti zatial velmi dobry (doteraz ale nema ziaden "longshot",vsetko do cca. 150 metrov).
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Coz s rostouci delku strelby to bude delat jen mensi diru :-) Idkyz tyhle strely maji velky rozsah deformovatelosti verus dopadova rychlost. Cili dost mozna se budou stejne ochotne deformovat i pri nizsich dopadovych rychlostech.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Uvidime,uvidime....opat som podlahol nakupnej horucke,a nadobudol som nejake kusky od firiem Speer,Nosler a Swift.To zas bude spekulovania co tam nalaborovat.... :lol: :lol: :lol:
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

3006SPR

Příspěvek od milan »

Do 3006SPR (550FS) používám Federal/Nosler Partition k maximální spokojenosti. Teď zkouším přebíjené Hornady, na střelnici to zatím funguje jako ty Federaly, uvidíme jak se to bude chovat ke zvěři. Po instalaci magnaportu se výrazně sní?il zdvih hlavně po výstřelu, takže vidím značení zvěře, a zpětný ráz. Po koupi flinty jsem musel udělat několik úprav, uvolnění hlavně a její pru?né ulo?ení do koncové objímky.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak Nosler partition je dobra strela. Nicmene kapanek draha. Hornady podle meho udela stejnou praci, za mene penez. No uvidis.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Pre tibiho: Momentalne mam naladovanu druhu testovaciu seriu s Barnesom Triple Shock X 180grs. Tato lieta na usti 855m/s.Rozptyl robi na 100m z 5ranovej polozky v rozmedzi 14-20mm,co nie je nic extra,ale vcelku staci.
Odpovědět