Kulové střelivo zn. GECO

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Zdenek41 »

To Motolada já mám ted zkušenost s RWS ID.Ještě se mi něco podobného nestalo..Po dopadu čuníka ke špičkám nohou,jsem ze strachu spíš podvědomě dával druhou ranu na odkazující kus.Cka 1m ,na hlavu,samozřejmě to škrtlo odkazující běh a kule skončila za jazykem na patře.Fragmentace obrovská.Olovo pryč.Nikdy bych nevěřil,že to neprostřelí.
A co teprve geco to dvojaderné neni.Co vím čím blíž,tím hůř i u ID.SPEC neni až tak špatná jen by musela být každá identická.Kolikrát prasetem proletěla jako celoplášt.Kolikrát se už rozložila za prvním žebrem.Z toho to padalo jako blázen,ale do té doby než jsem načal jinou krabičku nepíšu serii. :wink:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od motolada »

Jasně,ale mě štve spíš to barvení,pravidelně na nástřelu nic.Ani ten trávník tam nebyl pohozený.Zato vevnitř všude
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od krcoun308 »

Včera jsem nastřeloval kamarádovi jeho kulovnici CZ 550FS - 8-57js, právě náboji Geco TM. Pouze na 50m, ale první tři rány jsem dal do jedné díry - trojlístku, takže co se přesnosti týče, tak české flintě v této ráži sedí jako pr... na hrnec. Účinek na zvěř se bude teprve testovat ...
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Jiří K. »

A to jediná výhoda tohoto střeliva. Teda kromě ceny. To už klasika SPCE od SB je lepší volba. Srnčí po TM vypadá jak po srážce s vlakem a u černé je problém prostřelit i kusy kolem 50 kg.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Lotr »

Upřímně u těch TM je mi divné, že se prodávají jak lovecké, tak terčové. Rozdíl jenom v balení. Pokud vím, u žádné jiné muničky to není. Osobně jsem TM zatím nezkoušel, brácha je má do své 308W, ale příliš nadšený z nich taky není, loni na pár metrů neprostřelil jelena a letošní srnec rozbitý na mraky. Za těchto okolností do TM nepůjdu, dostřílím Plusy a pak se uvidí, ale vidím to na návrat k Normě a Vulkánu.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Leon »

neber to ani náhodou černá nebarví protože neprostřeluje ani ty pekáčový čuníky při ráně na plecko a střela se i na žebrech rozděluje a jde to pak do všech stran
CZ 550 american 308win.
kucmar
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: ned 23.8.2009, 11:22

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od kucmar »

Ja jim dam jeste sanci. Posledni knoflik, dirka vstrel- dirka vystrel. Vzdalenost cca40m. Do 10ti metru od nastrelu. Lan, 80kg, dirka vstrel- dirka vystrel. Krajem chytnute plecko. Vzdalenost 60-70m. Do 30m od nastrelu. Raze 7x57r- 10,7tm. Na miste zadna barva, po par metrech krasne pobarveno.

Ikdyz priznavam, ze predtim par prasat jsem musel dohledavat. Zadna barva na nastrelu, uvnitr kase. Na nekolika prasarech zustala kule uvnitr a vstrel se zatahl. Bez psa bez sance.
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Začátečník »

Chvíli už tohle téma sleduji. Možné vysvětlení pro označení většího balení jako terčového střeliva je, že pokud se fabrice nepovede várka střel a olovo je třeba moc tuhé, nechce je vyhodit a prodá je jako terčové. Pak možná ty rozdíly ve výkonech.
Jak jsou na tom v poslední době s přesností?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Zdenek41 »

Jak Target tak TM jsou na přesnost bez chyby.Bohužel ranivost je již dnes nevyrovnaná.Jak už jsem psal je potřeba kupovat ty od Swiss.
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Filda »

Zdenek41 píše:Jak Target tak TM jsou na přesnost bez chyby.Bohužel ranivost je již dnes nevyrovnaná.Jak už jsem psal je potřeba kupovat ty od Swiss.
to Zdeněk41 - a lze to poznat na krabičce nebo to je jen o zeptání se v obchodě a solidním jednáním prodávajícího?
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Zdenek41 »

Alespon co jsem videl u ráže W 243 jeto napsané na krabičce.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od pufr »

2Zdeněk Možná jsem to v některém Tvém příspěvku přehlédl, ale liší se nějak dnové razidlo na nábojnicích těch "koncernových" Geco "Swiss"?
Pufr
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od miroš »

Já mám na krabičce Made in Germany...
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od motolada »

Já taky
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Zdenek41 »

Nepřehlédl, zjistím a dám vědět.
Odpovědět