Kulové střelivo zn. GECO

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Jiří K. »

Zdeňku ty náboje Swiss jsou kupované nedávno nebo nějaká stará zásoba?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Zdenek41 »

Kolega je kupoval nedávno.Jen se s ním sejít...A když už ho vidím tak jen si vzpomenout.. :wink:
Ale určitě budu informovat.
Dovolím si citovat Jaroslava Pulicara někdy z roku 2010,doufám,že nebude námitek za použití jeho slov..pokud ano tak se omlouvám...Opravdu bude záležet na zrovna výrobci.
RUAG Ammotec vlastní v současnosti v oblasti střeliva tyto obchodní značky: Dynamit Nobel, RWS, Rottweil, Geco, SM, SWISS P, Hirtenberger, NORMA, MFS a další.
Střelivo vyrábí 5 výrobních závodů a to : RUAG Ammotec Thun (Švýcarsko) a Fürth (Německo), NORMA Åmotfors (Švédsko), MFS Sirok (Maďarsko) a nově RUAG Ammotec USA, Tampa (USA). Pokud je mi známo, tak Troisdorfu se už žádná malorážová munice nevyrábí.
Jsem přesvědčen, že loveckou řadu střeliva GECO vyrábí a laboruje Fürth. Nábojnici možná z části kooperuje Norma, nebo MFS, podle volných kapacit. Třeba pistolové GECO 9mm Luger vyrábí Thun.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Posmiros »

Já si koupil krabičku po 50 ks Geco Target do 308 :) Mám s tím střeleno 7 kusů škodný- někdy masakr ale akorát jednou mi lišče odešlo asi 30 metrů (špatný zásah). Pak mám střelenou danělu šmolku asi na 80 metrů- přestřelený na každý straně 2 žebra, vevnitř plíce a kousíček jater, zůstala v ohni, neušla ani metr, zvěřina podlitá minimálně :) A nakonec mám střelenýho srnce na 40 metrů, z jedný strany přestřelený žebra a z druhý strany to šlo přes plec, takže tady už jsem kus podlitin vyhodil, vevnitř to vzalo trošku plíce, opět zůstal v ohni a neušel ani kousek :)

Zatím bych to zhodnotil pozitivně- nízká cena, super přesnost na mojí střelbu cca do 150 metrů, zatím mi nic neodešlo :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od kikin »

Zdenku,já mám z Troisdorfu a jsou slušný.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Leon »

tak jsem kouknul co mám doma a taky jsou z Troisdorfu balení po 20 a katastrofa pokaždý jsem našel jenom holý plášť se zbytky olova
CZ 550 american 308win.
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od miroš »

Tak sem se podíval pořádně na krabičku a mám tam Fürth,Germany a nemužu si zatím stěžovat na srnčí fungují, uvidím jak na černou.
Lumberjack1

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Lumberjack1 »

necetl jsem tu vse co tu naskakalo za dva roky ale i tak jsem nabyl dojmu ze je vetsina zde diskutujicich presvedcena o rozdilnosti strel podle druhu baleni,nebo podle toho od ktereho koncernoveho vyrobce jsou ... :lol:
OMYL .... strely jsou stejne,jde o zastaraly prachobycejny poloplast.nic vic,nic min,jsou z jedne linky a muzou se lisit maximalne sarze (ve smyslu tvrdosti jadra jak tu zde nekdo vcelku sikovne popsal) nebo laborace prachu dle mista kde byla munice touto strelou osazena.tomu jsem jeste ochoten i uverit :wink:
vhodne je toto strelivo urcite k treninku a na tercove bouchani,k lovu je vhodnejsi snad cokoliv,samozrejme v odpovidajici kombinaci raze/laborace/lovena zver...

prakticky laicky overitelne to je asi vcelku snadno: vezmu z kazdeho druhu baleni naboj,delaboruju zvazim strelu a porovnam,pote muzu strelu riznout a zmerit tvrdost jadra a porovnat ...bude to stejne
pak vezmu hradla a z jedne zbrane zbytek vystrilim a porovnam ... bude to take stejne .... a pak myslim bude tomuto dvouletemu dilematu konec :) 8)
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Zbrojovák »

Zdravím Vhoole!
No to co píšeš je možná pravdou, ale jak si mám vysvětlit, že ty prachobyčejné polopláště mi fungují ve starých bellotech bezvadně a dokonce i novodobé šarže RWS jsou bez vad, za to geco standard stojí za prd?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Zdenek41 »

Ono možná trochu záleží na,kterém lisu to zrovna šijou a materiál taky neni zrovna to poslední.A když se k tomu přidá země,která pro svět vyrábí komponenty je o problém víc.Ano TM RWS by mělo být to samé,ale asi neni...
Zrovna jak mě nikdo nepřesvědčí,že Geco Target je to samé jak TM a už jedno jaké kvality.A rozdíl je jen v tom,že je balení po 50 a 20 a příznivá cena pro target
Můžu jen říci,že kolega byl nad míru spokojen ve 243,lovil s tím vše až do určité doby.Obovsky mu to fragmentovalo,žádné hříbky.Vslékalo se to z olova.Co koupil nové právě od swiss a to na doporučení,nemá důvod zase nic měnit.No a myslím,že je dobré něco řešit než nechat tohle forum pomalu ch..... :wink:
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Začátečník »

Ten Swiss by mě taky zajímal. Už aby Zdeněk41 potkal toho známého. Zdá se, že na typ na správného výrobce čeká opravdu dost lidí. Shodou okolností bych potřeboval vystřelit taky pár ran do terče z půjčené flinty a určitě kvůli tomu koupím celou krabičku, tak bych radši, aby ten zbytek k něčemu byl, přestože nejpravděpodobnější použití je liška..
Fabrika nemá problém ve chvíli, kdy vyrobí zmetky, ale ve chvíli, kdy se jich nedokáže zbavit. To má ale RWS vyřešeno dobře. Dobrý materiál a povedená várka jde do nejvyšší kategorie, co nějak vyhoví, do Geca na lov a zbytek je target. Stejně se třeba vyrábí i počítačové procesory. Tam se podle kvality mění takt tak, aby se zahříval snesitelně. Myslím, že tohle bude podobné. Cena je vždycky na prvním místě, tak je možná i v tomhle případě výhodnější brát levnější materiál s tím, že je někdy podřadnější kvality a nějak ho zpracovat, než kupovat dražší, který vyhovuje vždy. Za komunismu se na materiálu tolik nešetřilo. Nejspíš důvod, proč i konstrukčně starší střely vyhovovaly.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Jiří K. »

Ta dedukce o nepovedených várkách od RWS má jednu podstatnou trhlinu. Střely TM od Geco mají jinou gramáž než střely TMS a TMR od RWS.
No a co se týče výroby střeliva Geco ve Fürthu no nevím, ona krabička snese všechno. Adresu továrny na webu nenajdete. Ve starší čísle Střelecké Revue je jako výrobce uváděna bývala továrna MFS v Siroku. Svým způsobem převzetí MFS a reinkarnace Geco časově souhlasí.
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Začátečník »

Zdeněk41 tu psal, které všechny firmy už mají jednoho majitele. Já sice napsal RWS, ale je pravděpodobné, že už dělá Geco popelnici celému RUAGU. Samozřejmě. Je to odhad a hodně by mě zajímala pravda, ale určitě se zkouší už materiál, ze kterého se budou střely vyrábět a když to není ono, jde do Geca. Podobně to dělají skoro všechny firmy, o kterých trochu něco vím, třebaže jsou z jiného oboru. Divil bych se, kdyby to tady bylo jinak. Možné to ale je.
Taky jsem si říkal, jestli to méně povedené nejde na východ, ale poslední dobou na fórech nadávají i Němci.
Krabička snese opravdu všechno a mizerné provedení by možná hypotézu o MFS podporovalo. Těžko říci. Pravdu se asi nedozvíme.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Posmiros »

Mám Target na krabičce Fürth- Germany a jsem spokojen :) S prasetem se pomalu celej rok nepotkám, takže nevyzkoušeno, ale pro moje účely zatím dobrý :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Leon »

když se ti to válí jenom v šuplíku tak na to to stačí :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Jiří K. »

Jen pro zajímavost 7,62x39 na krabičce je Made in EU. Myslím,že to hovoří za vše.
Odpovědět