Kulové střelivo zn. GECO

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
palec
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: pon 02.3.2009, 13:41

Kulové střelivo zn. GECO

Příspěvek od palec »

Zdravim vsechny, zajimalo by mne zda nekdo z Vas ma zkusenosti s munici zn. GECO (TM - poloplast) a to v razich 7x57 (lovim pouze srnci zver) a 8x57 IS (lovim veskerou sparkatou) a jejich ucincich na zver ???
Vim, ze tato munice patri do koncernu RUAG, mela by mit kvalitu a preciznost RWS a cenove vychazi velice dobre ?! :shock: :?:
Jsem zvedavy i na konfrontaci NORMA Vulkan vs. RWS ID Classic vs. GECO TM ????
NORMU Vulkan pouzivam v razi 7x65R a jsem s ni uplne nadseny, od te doby co ji pouzivam do teto raze mi padlo vsechno v ohni (sele, loncak, knour, srnci, danci, vysoka, skodna)!!! :D :wink:
CZ 550 LUX 8x57 JS, MEOSTAR R1 3-12x56 RD
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od kabát »

To palec, dobrá zpráva o NORMA Vulkan, vloni jsem koupil kulobrok s ráží 7 x 65 R, měl jsem dobré zkušenosti s NORMA Oryx v jiné ráži a tak jsem je koupil i do 7 x 65R. Výsledek - špatné - 4 divočáci, 4 dohledávky po komorových ranách. Tak jsem je vyměnil za Vulkán, jsem rád že ti fungují, já jsem je ještě nezkusil.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od kojot »

Co se týče Geca, lovím s nim i v ráži 243W již druhým rokem, jelikož jsem před tím používal SB. Hledal jsem rychle kvalitní náhradu. Kamarád mi poradil z vlasstní zkušenosti buď Normu, nebo Geco. Kupoval jsem je u Kettnera za 31,-.
Co se týče účinku, jsem s ním maximálně spokojen. Pravdou je, že lovím převážně srnčí, nicméně ještě jsem nemusel nic dohledávat. Kule udělá pěkný hřib, netříští se a nemasakruje zvěřinu. Za to pěkně podlívá. Poslední zkušenost na srnčeti. Po ráně na ostro na na krk padlo (jak jinak). Když jsem k němu došel, krk skoro ch\běl, kule ho načala mezi lopatkama a zatočila se mezi žebrama. Byla to moje chyba, páč jsem měl počkat, až se natočí. závěr ale je, že při stahování mi kule vypadla na zem, načež jsem se podivil nad krásným hříbkem. Střely jsou poměrně kompaktní a netříští se při nárazu na tvrdé kosti (páteř).
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od kojot »

Ještě k té Normě, mám KB Brno 802,3 r. 7x65 R a o této kuli vážně uvažuju. Popsané zkušenosti mě v tom jenom utvrzujou. Akorát ne Oryx, kerý má stejně jako RWS TUG tvrdé jádro a v našich podmínkách je prej vhodnej na velmi vitální zvěř, alespoň tak mi radí zkušení. čili buď RWS TIG, EVO a nebo Norma Vulcan.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Zdenek41 »

To kojot do té 7/65R bych volil Tig10,5g a EVO je z RVS asi nejlepší.Tig je dost měkký,ale co jsem měl možnost vidět a stahovat po tomto střelivu bylo vše OK a nepodlité Evo je špička,Tig si umí pěkně pohrát.Stačí se podívat do učinků.Jinak Geco do 243W je to nejlepší řešení kule 6,8g jinde nenajdeš a těch prasat jsem s tím viděl střelených už nějakou 10.Vše do 30m.Jen je potřeba se dobře trefit.Většina jich zůstávala v ohni.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne ned 03.7.2011, 17:37, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Zdenek41 »

Běžně je měl Kettner a nechci kecat mám dojem,že i Řehák jestli do 9,3 to nevím.Tyhle kalibry nepoužívám :lol:
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

no kam na to chodime,roste to u prasnych cest a sklizi se to koncem leta :D ....ted vazne ...zagugluj a najdes,geco dela treba i kozap ale tak jak zdenek,nejsem si jist zda do 9,3...me geco nelaka pac laborujou jen tercove strely a z loveckych jen TM (poloplast) a tudiz me toto nelaka :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak Řehák je nemá.Ale je jich dost,kdo je má v nabídce jen jsem se nedozvěděl jestli v 9,3
http://www.les-lov.cz/zbozi-zbrane-a-strelivo.html
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak v Kozapu je máš i v té 9,3 :D
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

...no ale mezi nama holkama,v te devitce to bude s tim tailmantlem asi peknej masakr ...... :shock:
palec
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: pon 02.3.2009, 13:41

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od palec »

Rád bych, kdyby jste mně někdo z vás co máte ráži 8x57 IS a používáte GECO, poradili, zda je to vhodné střelivo k této ráži ??? Zatím střílím S&B SPCE 12,7 g a chci přejít na GECO TM nebo NORMU Vulkan :shock:
CZ 550 LUX 8x57 JS, MEOSTAR R1 3-12x56 RD
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

TM je klasicky poloplast ktery rychle expanduje,v srn ho doporucuji na srnci a na nacvik strelby ale na vetsi pry moc vhodny neni.kazdopadne stejne vlastnosti ma kazdy poloplast jednoduche konstrukce (slaby plast,odhalene olovene jadro na spici) :wink:
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne ned 03.7.2011, 17:38, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

to yardaz: sice nechapu tve nadseni z te munice pro cvicnou strelbu jak jsi to nazval ale budiz.jednak nemuzes strilet na strelnici tercovym strelivem a zaroven stejnou zbrani v terenu strilet loveckou munici bez toho aby jsi prestrelil znovu flintu coz se mi zda dosti neprakticke pri castejsim trenovani a jednak cena vychazi plus minus stejne takze me osobne krapet unika duvod proc kupovat oba druhy streliva :wink:
Odpovědět