300 Winchester Magnum

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od tibi1 »

...Scirocco v "30" prosimpekne zhanam od roku 2008...!!!!
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od lovec »

:twisted: .... no a ja som si ho bez problemov kupil u Jedlicku. :lol: Mozno nejake este stale ma, ale netusim v akom kalibri.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od tibi1 »

Hmmmm zaujimave....mne bolo tvrdene nieco ine...aspon mam info
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od lovec »

A co ti povedali?
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od tibi1 »

to je passe..poviem tu par viet bude z toho zla krv nech si ich strci - presne tam kde myslim a od kadial sa tazko vrati ked ho tam poslem...teraz som vydrazil 500ks Barnesov TSX (130gr) a sú klindíííí..aj tak prechdzam ortodoxne len na monolity
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od Michal_123 »

Máte prosím někdo zkušenost se Sierrou PRO-HUNTER RN 180grs nebo 220grs ve 300WM?
Nevíte, jak obecnně funguje tohle RN ve srovnání s podobně vypadajícíí střelou Interlock RN od Hornady?
Dík
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od roman200 »

Pokud postačí zkušenost má (300WM) a kamaráda (30-06), tak máme. Začali jsme je zkoušet teprve nedávno,myslím tím 220Greinů, v 300WM je mám nabité na 780m/s v 30-06 na 700m/s. On má uloveno 5 ks černé, já touto střelou dva a srnce I. v.t..
Moje zkušenost je taková...
srnec - 80m, rána na plíce, kus sražen střelou na zem a bez odkazování zhasl, výstřel menší než padesátikoruna
lončák - 65kg - 172m, rána spíše na přední komoru, zasažena páteř - v ohni - průstřel
kňour - 105kg - 80m, rána na hlavu - v ohni - průstřel

kamarádova 30-06...(váhy kusů si už nepamatuji)
lončák- 45m, plicní rána - v ohni - průstřel, po ráně krátce kvikl
lončák - 30m, plicní rána - v ohni - průstřel
lončák - 70m, rána na lopatku - v ohni - průstřel, opět po ráně krátce kvikl
sele- 16kg - 40m - plicní rána - v ohni - průstřel
lončák - 60kg - kvůli pšenici vysoká komora s poškozením páteře a i tak střílel do obilí - v ohni - průstřel

Jsou krásně slyšet nárazy střel na tělo zvěře, dle deformace - zploštění odkrytého jádra ve schránce, bych řekl, že je použito měkčí olovo. Střely pracují nad očekávání, z mého pohledu mnohem lépe, než RWS Evo, které zkouším souběžně s touto střelou. Kamarád jim říká torpéda, před tím používal originál munici Winchester se střelou PowerPoint 180Gr a spokojený nebyl. Teď je nadšen, tak uvidíme dál, tohle je dost slabý vzorek. V barvení nemůžu sloužit, zatím vše v ohni, ale průstřel je vždy. InterLock je výborná střela, zvláště v provedení RN (používal jsem je v 180Gr./300WM), podle výše uvedených zkušeností, bych řekl, že je trochu tvrdší než ProHunter RN.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od roman200 »

Po dvou letech testování střel Swift Scirocco II, mohu po návštěvě u kamaráda lehce poreferovat. Používá je v 300WM nabité na 895m/s, má trochu kratší hlaveň a tak jsem to nehrotil.
Z cca 80 ran vystřelených na zvěř jsem z jeho referencí usoudil, že střela má podobné vlastnosti jako střela Hornady IB, které používal několik let před tím, jen je o něco málo tvrdší. Se zbraní byl lovit na černém kontinentu, kde spolu se synem ulovili téměř 20ks zvěře. Profesionální průvodce mu volbu střeliva pochválil s tím, že InterBond není špatný, ale Scirocco je "první třída" a úplně top že je A-frame od stejného výrobce.
V Africe byla všechna zvěř prostřelena, krom pakoně, střelu nemá, pomocníci tvrdili, že žádnou nenašli. První ulovený kus byla impala, lovená ranou na poslední žebra s výstřelem v protilehlé pleci - kus v ohni, výstřel o průměru střely. Tenhle první kus vyvolal obavu, zda přeci jen není Scirocco příliš tvrdé, ale další zkušenost z lovu to nepotvrdila.
V čechach uloveno srnčí, kde bylo poškození naprosto v pořádku, vzdálenost střelby 10-200m. Uloven jelen evropský 2 v.t., v podrostu na kratší vzdálenost - v ohni, uloven mufloní beran - v ohni, dále daňčí a nejvíce zvěře černé - vše bez problémů.
Jedno malé zklamání bylo u kňourka, loveného na 190m, v mrazu na prašanu. Po ráně kus odběhl a barva nenalezena, byl dosledován po stopě, kde při překonávání vyjeté koleje, kňourek upadl, opsal menší půlkruh a metr od původní trasy zhasl pod bezem. To celé bez jediné kapky viditelné barvy. Rána byla čistě plicní, na nástřelu tři štětiny a při oblevě bylo na místě pádu kňourka nalezeno několik kapiček barvy.
Bylo by toho hodně k popisování, ale to co mi za šest hodin řekl, si prostě nejde přesně pamatovat :wink: .
Objednal jsem 200ks těchto střel, sto pro sebe a sto pro něj, tu druhou stovku už vyloudil - v plánu je Afrika. Za obstarání těchto střel děkuji členu tohoto fóra a zkusím ho zase otravovat :oops: .
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od pufr »

Zde mírně OT, ale reaguji na předchozí Romanův příspěvek - jsem ve spotřebě Swift Scirocco II 180 gr v 30-06 někde v půlce druhé krabky (spotřena cca 150 ks), s náplní RS60 ukázal LabRadárek V0 myslím 862 m/s a zatím velká spokojenost (uloveno necelých 100 ks spárkaté - 3 srnci, 6 kusů sičí zbytek černá a jelení zvěř a k tomu navíc nějaká škodná). Takže s výše uvedeným nemohu než souhlasit. Jediné tvrzení bych trochu rozporoval nebo spíš připomínkoval a to, že je tahle střela tvrdá. Zejména z případů, zásahů "zadní komory", kdy jsem v některých případech v noci viděl, že je kus černé "šikmo" ale chybně přečetl, že je hlavou ode mne a ne ke mě a nebo i z jiných důvodů jsem umístil ránu více dozadu mohu tvrdit, že se tahle střela i na měkkém cíli zdeformuje velmi rychle, rychleji než například Nosler AccuBond s obdobnou dopadovou rychlostí. Hematomy v okolí vstřelového otvoru v měkkých částech za žebry jsou výrazné. To, že výstřelový otvor na protější straně - byť uprostřed žeber a se zásahem kosti - je obvykle velikosti cca 20 mm je pravda. Osobně tento obraz poranění interpretuju právě tak, že špička střely se velmi rychle zdeformuje a fragmentuje, kdežto pevná dnová část již tolik nefragmentuje a vytvoří menší výstřelový otvor. Mám i dvě zdeformované střely z větších kusů černé, bohužel ne právě u sebe. Zbytková hmotnost není nijak ohromující - pokud mne paměť neklame někde mezi 50-65%, čelní plocha těch hřibovitě zdeformovaných střel už není rovněž nijak extrémní ...
Za sebe jsem velmi spokojen (koupil jsem ty dvě krabky u Reimer Johannsen - nebudu jim dělat reklamu, Google to dá napoprvé, cena byla tehdy lehce pod 1€/kus, ale myslím, že trochu podražily - koruna zas zpevnila :) )
Pufr
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od Michal_123 »

Před půlrokem jsem se zde ptal na střely Sierra PRO-HUNTER RN, použil jsem hmotnost 220grs pro 300WM.
Pro informaci shrnuji dosavadní zkušenosti.
Naloborováno na 830m/s
Střeleno 8ks prasat a liška.
Střela funguje na černou zvěř velmi dobře, při zásahu na žebra barví a při zásahu na plece znehodnocení zvěřiny v pohodě.
Střela se má tendenci trochu rozpadat, což bylo pro mě překvapení.
Po Normě Oryx nebo Nosler Partition jsem nikdy plášť nenalezl, zde se mi tak ve dvou případech stalo.
Nicméně, každá rána je jiná, takže možná to bylo tím, že jsem s Oryxem prostě nestřelil tuto konkrétní kombinaci hmotnost kusu / umístění zásahu.
Celkově hodnotím velmi dobře.
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od roman200 »

Ano to může být, má laborace je o 50m/s pomalejší a kamarádovo v 30-06 už je úplně někde jinde. My jsme části střely krom kousků jádra nenašli, zvěř byla vždy prostřelena. Jádro střely je asi dost měkké a zřejmě lépe pracuje při nižších rychlostech. Pro plnoručnou laboraci 220Gr střely by stál za pokus InterLock RN od Hornady.
Já v mé laboraci 780m/s, musím opět opakovat, že se mi Sierra PH 220Gr. jeví lépe, než super prémiová střela Evolution od RWS. S tou mám zatím uloveno kolem 20ks převážně černé zvěře a už mám tři kusy deformovaných střel (2x jelen sika, 1x kňour). Krásně deformované hříbky, ale chybí průstřel :roll: .
Když já ty "bondované" střely po zkušenostech nemusím no :wink: :lol: ...
Mám sice ve skříni dvě krabice střel Nosler Accubond 200Gr, ale ještě nenadešel jejich čas.
Byla by tedy nějaká zkušenost s Normou Oryx v 300WM ? :wink:
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od Michal_123 »

Normu Oryx 200grs jsem měl nalaborovanou také na 830 m/s.
Šlo by na rychlosti přidat, ale byl jsem s tím spokojený.
Je fakt, že u hodně zabělených kusů v zimě Oryx neměl u zásahu žebro - žebro výstřel takový, aby to nějak dramaticky barvilo, ale střela se nerozpadala a spolehlivě prostřelovala. Podbarvení a poškození zvěřiny minimální.
Vyzkoušeno na prasatech a na vysoké.

K Sierra RN 220grs jsem nedodal, že prostřeluje krásně a spolehlivě.
Sierru jsem více výkonově našlápnul z důvodu, aby balistická křivka byla v rámci možností co nejrovnější.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od vasil »

JAKOU MÁTE ZAZNAMENANOU ŽIVOTNOST 300WM HLAVNÍ? Kamarád, zbraňový promiskuita právě dospívá k názoru, že ho už jeho Savage Bear Hunter přestává bavit a já bych rád převzal žezlo. Překvapivě nemá 300wm v této zbraní žádný zpětný ráz.. :shock: , zajímá mě co to vydrží a taky bych rád po ráži 6,5grendel hilznu do které se prach sype lopatkou na uhlí, abych si spravil chuť. :lol:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od lovec »

Záleží na tom aký dostane záhul, nemusí vydržať ani tisíc rán. Ale s rozumom môže vydržať aj trojnásobok (avšak minimálne s jedným skrátením z oboch koncov...). Typ prachu, kadencia streľby, čistenie, všetko má zásadný vplyv na jeho výdrž.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: 300 Winchester Magnum

Příspěvek od Myslivec Milda »

Hlaveň 300 Win.Mag. stoupání drážek (Twist 11“) 6.drážek, drážky/pole ( 7,62/7,82 ). Celková délka hlavně 58.cm , z toho délka kde jsou drážky je cca.50.cm (20“). Tedy žádná hitparáda, ale co už že jo. Je to výjimečná hlaveň k výjimečné “kostelové“ pušce.

Otázka je: CO z toho může uspokojivě „lítat“ a trefovat ve 300.metrech ? Rozptyl ve čtverci 10x10 cm, na těch 300 m je Alles Gute.

Odhaduji to na střely max.180 greinů s V0 max 900m/sec. Výhradně fabrika, nic přebíjet nebudu. Nakoupím podle zadání náboje různých typů,od různých výrobců a budu zkoušet co to udělá na terči a měřit rychlosti a jejich rozdíly. Co nevím a co bych se rád dozvěděl, od těch co to opravdu vědí, jestli se v tom startovacím odhadu co do hmotnosti střely a V0 nepletu, event. co by mohlo fungovat a co mi uniklo. Prostě nechci objevovat ameriku a rád se nechám poučit, od těch co OPRAVDU vědí. O plané plky fakt nemám zájem. Děkuji.
Odpovědět