Nosler Accubond

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Nosler Accubond

Příspěvek od jakub203 »

Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo praktické zkušenosti se střelami Nosler Accuond. Přesnost ranivost a na jakou zvěř je tato ráže ideální. Chtěl bych je do své .308W v laboraci od FEDERALu 165gr. Lákaly mě už když jsem měl 7x64 do této ráže je laboruje NORMA.
Střílím převážne černou zvěř a zhřídka srnčí a jelení.
Myslím že Vhool je používá.....
Prosím, prosím podělte se o své zkušenosti.....
Díky
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

ahoj jakube,rad bych ti poradil ale ja pouzivam accubondy ve 200gr. a v 300WM.je to pomerne tvrda a kompaktni strela kterou na tebou minene pouziti urcite nic nezkazis.ja s ni mam streleneho jednoho maleho cunika a bylo to prekvapive malo rozbite i pres to ze to slo pres oba rameni klouby.kazdopadne jsou super presne a vhodne i na delsi vzdalenost.jak se to ale bude chovat ke zveri ve 308 a v 165gr. to opravdu nevim.tipnul bych to na uroven A-Framu nebo Nosler partition.mozna by nebylo od veci zkusit je ve 180gr. i kdyz to uz je na 308 dost tezka strela ale osobne bych to zkusil :wink:
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Teď mám Remingtona nastřelenýho na Hornady SST 150gr. bohužel nevím jaká je úroveň A-Famu nebo Partitionu a než jsem si koupil Remingtona v .308W tak jsem měl zkušenosti jenom se SelBell 7x64, 11,2g SPCE. A zvěř padala teď si trochu připadám jako Alenka když skočila do králičí nory.....rád bych měl va?e zkušenosti kouknul na konstruci střely a věděl... SelBel už nechci, vim ale co chci: rychle usmrtit a nebo dobrej nástřel a spoustu barvy.... :twisted: :lol: :twisted:
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

tak jestli to neni az tak o penezich tak kup evo od rws.to se mi zatim jevilo jako nej v kombinaci presnost/ucinek.na strelnici je to ale zbytecnej prepich :lol: jinak to evo by mohlo litat podobne jako to hornady ve stejny gramazi.ja to ani nenastreloval kdyz jsem presel na evo z sst.do 300m to litalo stejne
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Já tomu fakt moc nerozumím ale EVO ve .308W má 11,9g není to na .308W trochu moc těžký?
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

no je to 184 gr.jde o to jaky mas stoupani.jestli 11 tak je to v pohode.12 uz je na hrane a mohl by se trochu rozhodit soustrel ale chtelo by to vyzkouset.nektery flinty to ustabilizujou i v tyhle gramazi bez problemu.
cecetkapavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 19.1.2007, 20:11
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od cecetkapavel »

když jsme u Normy, nevíte někdo pro jakej účel, ( popř. na jakou zvěř ), je určená střela Nostler BTS? Díky*
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Nosler BST se dělá v různých tvrdostech, v běžných rážích je to většinou dvojka, a ta je vhodná na naši zvěř. Výborná střela, přesnost jako terčové střely, dobře drží pohromadě, vytváří klasický hříbek, střílím ji z 223 a 243, v těchto rychlých rážích funguje velmi dobře, nevím jak ve spojení s 308, ale brzy to vyzkouším ( ale nedělám si iluze, je to pomalá ráže)
s oběma výše uvedenými rážemi zvěř většínou v ohni, černá, dančí i vysoká.
lišky s tím střílím běžně okolo 300 m - jsou to opravdu velmi přesné střely
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

NOSLER ACCUBOND

Příspěvek od TT33 »

Já přímé zkušenosti se střelou AccuBond nemám, i když 50ks mám připravených k Použití v ráži .300 WM, lovím se střelou NOSLER BALLISTIC TIP, jak v ráži .300 WM, se střelou 180 grs, tak 7x65 R se střelou 150 grs. Mohu doporučit na veškerou zvěř, nepodlejvá a zůstává v ohni....
Naposledy upravil(a) TT33 dne pát 27.7.2007, 16:28, celkem upraveno 1 x.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1062
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Nosler BT

Příspěvek od Josef Kuřitka »

TAK NEVÍM, CO BY SE NA TÉ STŘELE MĚLO SOUSTrušit. OLOVĚNÉ JÁDRO, PŘEKRYTÉ PLÁ?TĚM, PLASTOVÁ ?PIČKA, KTERÁ KRYJE EXPANZIVNÍ DUTINU. JÁ JSEM MYSLEL, že SE SOUSTRU?Í PŘEDEV?ÍM HOMOGENNÍ STŘELY Z Cu. Nosler BST je (na řezu) vlastně takové SST.

P.S. Co skutečně nemusím, tak je systém dvě jednou ranou. když je to úmyslně, tak je to pra...na. když je to jakoby náhodou, tak to svědčí o nezodpovědné střelbě do tlupy a to je stejně špatně. Prostě počkám, až bude dostatečně bokem od ostatních , nebo nestřílím. Pár jsem jich po různých "mistrech" hledal a úspěch tak 20%.
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Josef naprosto s tebou souhlasím je to prasečina neviššího kalibru!!!! :!: :!: :evil: střílet dva ks najednou. Nikdy nevíš jak přesně ti stojej a přesnost zásahu u druhého kusu není nikdy jistá. Pak sou divočáci bez běhů atd...
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

to Josef a Tomáš
Pokud je to záměr,plně s Vámi souhlasím. Ale ruku na srdce pánové. Ten kdo střílí delší dobu černou mě dá určitě zapravdu, že někdy k tomu dojde i když si dáváme na tyto rány pozor. Mám jeden takový případ za sebou a v podstatě ani nevím jakým způsobem se druhý ,drobnější lončák dostal v momentě výstřelu za toho mnou vyhlédnutého ,který stál stranou od ostatních. A bylo to ještě v době, kdy jsem měl oči jako rys. Naštěstí zůstali oba v ohni. Z tohoto důvodu bych byl při odsuzování střelce poněkud zdrženlivější, pokud se nepletu o záměru nic nepsal. Dočkejte času ..........
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Souhlasím s Olafem. Kdo nezhře?il až hodí kamenem. :lol: :lol: :lol: Mě se stalo, že jsem střílel na podzim srnu a jak to chytlo kost tak jsem postřelil srnče od druhé, které stálo sice za ní, ale o 2m vzaději. :(
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Olaf:
Presne tak. Pred casem sem tady psal neco o maslech... kazdej ho mame.

Fery:
Nojoo... jenze u tebe je to proto, ze to mlatis na 8m!! :lol: :lol: abys pak neprostrelil tri kusy naraz!! :lol: :lol: :lol:

Jinak zpet k tematu. Accubondy.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

AccuBond

Příspěvek od TT33 »

Já vidím, že jsem rozpoutal téma o etice lovu ani? bych chtěl, mím cílem bylo podělit se o dobrou zkušenost se střelou BALISTIC TIP. Na toto téma by nejlápe asi hovořil Dr.Ing.Jiří Hanák M.S.c. , já se těším až někdo uveřejní podobné dobré zkušenosti se střelou AccuBond.
Naposledy upravil(a) TT33 dne pát 27.7.2007, 16:38, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět