9,3X62

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Já to jak známo nemám, ale dost by mě zajimaly zkušenosti jiných :lol: Samozřejmě pár fotek střelených kusů srnčí jsem na netu viděl, ale lepší je čertvá informace od "?ivého" majitele. Tak nám něco pověz prosím.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Strielal som s pozicanym semiautomatom Heckler&Koch SLB 2000 9,3x62 na viacerych spolocnych na ciernu zver.Ranivost aj pri nie celkom dokonalom zasahu mimoriadne presvedciva,je jedno ci s 19,0g RWS TUG,alebo najlacnejsim Prvi Partizan.K poskodeniu sa vyjadrit neviem,zver som nedral.Na zbrani nasadena Meopta 1-4x22 s osnovou K-Dot.S Tugom bol v poloautomate problem kvoli striznej hrane,naboje sa mi dvakrat spriecili.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Aha. No tak to jsem zvědav. každopádně FS bych si nikdy nekoupil :D bál bych se, že až mi zvlhne, dřevo se zkroutí a bude se mi dotýkat hlavně :roll: Navíc FS má krátkou hlaveň a člověk si ubírá na výkonu munice. Sice relativně málo, ale někdy se to hodí.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

9,3x62

Příspěvek od milan »

zdravím,
na FS sice nejde(mimo složitější úpravy) dát kompenzátor, ale je možno hlaveň opatřit magnaportem. Na 3006SPR mi finguje super, při zájmu za?lu foto, nějak se mi nedaří jej sem vložit.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

Pechy
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: ned 17.12.2006, 15:30
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pechy »

Přeji dobrého dne, chystám se pořídit si čistě naháňkovou zbraň(opak. kul.) a rozhoduji se mezi 8x57JS a právě 9,3X62, která mě táhne víc...pomalá těžká střela mi přijde na náháňky ideální, ale bojím se velkého rozbíjení zvěřiny... :( Máte někdo z tou ráží osobní nebo alespoň zprostředkované zkušenosti???
Pechy
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: ned 17.12.2006, 15:30
Bydliště: Česká Třebová

9.3x62

Příspěvek od Pechy »

No přemýšlel jsem o Vulkan(pužívám ho v 7x64 a zatím maximální spokojenost) nebo TUG popř. CDP...Dostal jsem docela zajímavou nabídku od Řeháka tak ji asi využiju...a uvidíme... :)
Pechy
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: ned 17.12.2006, 15:30
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pechy »

:) Jo jo pana Řeháka znám už delší dobu, takže vím o jeho "slabších" stránkách, ale ještě jsem s ním neměl jediný problém...Ale jinak děkuji :)
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

Střílím z 9,3x62 střelivem Norma Vulkan 15,03g a jeví se mě jako střelivo s nejpřijatelnější balistikou.Zbraň si nastřeluji zásadně sám na střelnici 50m podle tabulek Normy.Klesání na 200m je shodné s uváděnýma hodnotama.Kolega střílel z 9,3 RWS - KS a přešel na TUG.U KS se mu stalo,že neprostřelil dvakrát srnce.Patnáctigramový vulkán je sice konstrukčně tvrd?í,ale má schovanou stři?nou hranu,která navíc zaručuje vytvoření hřibu a to,že se neoddělí jádro od plá?tě.Tě??í vysokou a černou a v jednom případě i mufloního berana při ?ikmé ráně občas neprostřelím.Faktem je,že Vulkan je naprosto ?etrný na zvěřinu a nepodlévá.Nikdy sem nečekal,až se kus postaví naširoko a pak někde do půli ?eber mířit.vždy jak to ?lo,hlava,krk,plecko,?ikmo od plecka ke slabinám a naopak.Nikdy sem nerozbil ani jediný kus.Mířidla mám nastřeleny na 18,5g střely,prach a zápalka CCI.Nechal jsem si naloborovat na více střel-Oryx,Alaska,uvažuju o H-Mantlu pro extremní situace.U H-Mantlu pro 9,3x62 neplatí věta : ?etrný ke zvěřině.Vstřel katastrofa,podlitiny,výstřel 1cm.Tady to je právě naopak,při nárazu je vstřel velký a pouze ocelové jádro proletí dál.Kus doslova exploduje a ze vstřelu vyletí asi tak 1m3 dýmu.Ve dne je to patrné.Osobně jsem viděl pár zásahů ale z 9,3x74R (což je na účinek stejné).Jinak kdo chce 9,3,tak nevěřte těm co říkají že to bude rozbíjet.Doporučuju těm,kdo o ní uvažují aspoň trochu.9,3x62 / 9,3x74R / 9,3x64 je pro FAJN?MEKRY !!!
vhool

Příspěvek od vhool »

:shock: :shock: :shock: proboha chlape co to tu pises?kde jsi vzal u vulkana striznou hranu !!! dalsi blbost vidim u toho H-mantlu !!! kdo ti nakukal ze je tam ocelove jadro!!!.neber to zle jsem v celku klidas ale jsou veci co me baci do oci :shock: :shock: :shock:
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

[quote="vhool"] K HMantlu se omlouvám,protože jsem napsal ocelové jádro.Správně by mělo být tvrdá zadní část střely.Ta se nedeformuje a zaručuje průstřel.U Vulkanu je potřeba vytahnout střelu a pořádně se na ni podivat.protože ta stři?ná hrana tam je.Je pouze jinak řežena.naše klasická stři?ná hrana např u ráží 7mm (11,2g) má směrem ven,Vulkán ji má dovnitř,navíc tím uzamyká jádro v plá?ti.Při průniku,kůže a tkáně obepínají střelu a je uplně jedno,zdali je hrana vnitřní nebo vnější.Pořádně se na to podívej.
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

[quote="Edelweiss"] No jestli komik nevim pánové,vážím si všech lidí co mají zkušenosti,a bezesporu jimi jste.Chodící encyklopedie já nejsem,to ne.Vite,velmi zajímavé je,že když jsem začínal jaksi s myslivostí a lovem a nebylo mnoho příle?itostí k lovu pro mladého myslivce a lesníka,tak jsem mnohdy takto diskutoval o rážích ,zbraních a co je pro a co je proti.Dnes mám jednu aktivní zbraň s kterou lovím,a jestli já tam do hilzny sprominutím naseru,tak s tím trefím cokoli na jakoukoli běžnou vzdálenost na kterou střílím a nepotřebuju k tomu vědět,jestli má H-mantl takové či makové složení.bohužel jsem jen pouhý praktik co loví ročně několik desítek kusů.Ty teoretické zále?itosti asi raděj přenechám jiným.Jen jsem původně chtěl trochu přispět k těm dotazům k tomuto střelivu.Hodně úspěchů chlapi
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

[quote="Edelweiss"] Ví?,v tom je ten problém,že já ne?tuduju letáky a katalogy.Já ?tuduju s rukama od barvy co to udělalo u jednotlivých kusů.To je ovšem nepodstatné.Teorie je to hlavní co učiní z člověka odborníka.Asi jo,bude to už tak.
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

[quote="Edelweiss"]takže co jsem viděl u HMantlu není realita??e kus byl na?rot není realita?Mám zde říkat,že HMantl je naprosto bezvadný když to pravda není?A je naprosto jeno co z toho naklepaného kusu masa obaleného dekou se srsti vyletí za kus mosazy.Není realita poznatek z mnoha ulovených kusů Vulkanem,když s tím lovím co tuto ráž mám?To je snad blábol?Na úvodu tohoto fóra se píše něco o zkušenostech u 9,3.Zatím mnoho lidí zde nenapsalo jak jsou s tím spokojení.Vyzkoušel jsem i jiné střely a výrobce.I to co jsi mě napsal odkazy,a já například pova?uji tyto muničky spolu i s na?ím slavným S&B co se 9,3x62 týče za nulu.Pro 9,3 připadá u mě pouze NORMA a RWS.Nikdo jiný.Tak jak já nenapí?u o ranivosti 300WM nebo 338LM,protože je nemám a nebyl jsem ani u lovu kde se tím vystřelilo.Pí?u o tom,co mám sám vyzkoušeno.A byl bych rád,kdyby zde napsali hajní z Lánské obory,kde 2 hajní v současnosti po změnnách loví víc jak 1000 (slovy tisíc kusů) zvěře.Ti jsou opravdu jako řezníci a nemají čas diskutovat,jestli do kulovnice obuji to či ono.bohužel se neustále společnost bude dělit ve všem na teoretiky a praktiky.bohužel.
vhool

Příspěvek od vhool »

machaliku,machaliku chlape jedna podivna.1000 ks zvere a v jedne obore?a ve dvou? to jsou veci teda.tobe to bude delat fasirku vzdycky pode toho jak strilis na zver (cune jedno :evil: ).jestli ty jsi praktik tak zahodim tech 20 let myslivosti a o trochu vic zkusenosti se zbranemi a jdu do klastera.nic ve zlym ale tyhle moresy co tu zavadis si muzes kydat jinde.
Odpovědět