Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Příspěvek od TT33 »

Jak hodnotíte náboje ze Srbska, vyzkoušel jsem .223 Rem., .300 WM, .375 H&H, 9,3x62 a musím jenom chválit, dobré zpracování, laborace i cena. Škoda, že B.V.S. s.r.o. nedováží kompletní produkci vyráběných nábojů. Zajímavá je i nabízená dvoujaderná střela Grom, ale tu jsem nezkoušel, nemám .308Win. Při dobré kvalitě a cenách to bude vážná konkurence pro S&B.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Příspěvek od kopov.c »

Nevíte jestli dělají i 7x64? Pátral jsem po netu a nis nenašel :(
maznak1
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 09.9.2010, 8:47
Bydliště: dačice

Re: Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Příspěvek od maznak1 »

zdravim koukni na jejich stránky www.prvipartizan.com je tam 7 střel do 7*64 ale nevím jestli to nikdo dováží
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Příspěvek od František Fořt »

TT33 - jsi tady už dost dlouho, tj. určitě víš, že o PPU se hodně psalo ve vláknu 8x57 JS.

Já jsem svého času byl taktéž nadšený, ale pak jsem zaznamenal docela velké výkyvy u jednotlivých sérií. Cena je super, účinnost (u osmičky) na zvěři taky velmi dobrá, ale přesnost je jak kdy. Kluci to i delaborovali, byly tam celkem velké rozdíly v navážkách. Komu nevadí, že jednou dá tří rány do 3 cm a pak ze stejné kraby je z toho 6 cm, tak prosím. Taky jsem zkoušel ty 8x57 JS Match line - to byl kua děs! Snad horší soustřel, než u SP. Totéž potvrdili u té "Match" v .308. Tj. přesnost na hovno.

A taky jsme to s Andym měřili, a je to hodně podlaborované. Osmička lítala 700-710 ms, což je docela čajíček. Ubrat tomu 70 ms je degradace tohoto perfektního náboje.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Příspěvek od sided »

Střílel jsem je v 7,5x55 a na 100m jsem měl rozptil tak na pivní tácek. Tak jsem 10 kousků rozebral a rozdíly v navážce dělaly 0,8grainu. Sjednotil jsem navážku a hned to bylo do 3cm.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Příspěvek od kopov.c »

Takže co tak čtu,tak partizána asi nebrat :?
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem...
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 18:52, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
jezevcik
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: stř 26.9.2007, 8:47
Bydliště: praha

Re: Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Příspěvek od jezevcik »

Taky nemohu nic špatného říct na PP v 9.3 -62 spokojenost.Lovím s touto municí i srnčí a je to opravdu dirka dirka bez podlitin.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Příspěvek od kojot »

Hoď sem nějakej link na prodejce v okolí Brna. něco měli tuším u Tuzy, ale mám dojem, že to bylo jen do 7,62x39.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Příspěvek od Žanek »

z tvého pohledu "za Brnem" v Rosicích je prodejna, kde PP mají v docela velkém sortimentu - link viz google...
http://ppd.rosice.net/zbrane/znehodnoce ... neppd.html
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Příspěvek od TT33 »

František Fořt píše:TT33 - jsi tady už dost dlouho, tj. určitě víš, že o PPU se hodně psalo ve vláknu 8x57 JS.

Já jsem svého času byl taktéž nadšený, ale pak jsem zaznamenal docela velké výkyvy u jednotlivých sérií. Cena je super, účinnost (u osmičky) na zvěři taky velmi dobrá, ale přesnost je jak kdy. Kluci to i delaborovali, byly tam celkem velké rozdíly v navážkách. Komu nevadí, že jednou dá tří rány do 3 cm a pak ze stejné kraby je z toho 6 cm, tak prosím. Taky jsem zkoušel ty 8x57 JS Match line - to byl kua děs! Snad horší soustřel, než u SP. Totéž potvrdili u té "Match" v .308. Tj. přesnost na hovno.

A taky jsme to s Andym měřili, a je to hodně podlaborované. Osmička lítala 700-710 ms, což je docela čajíček. Ubrat tomu 70 ms je degradace tohoto perfektního náboje.
Františku, já nejsem "osmičkář", mám sice K98, ale ne k lovu, takže vlákno 8x57 JS mi moc neřekne. Pokud zakoupím hotové náboje tak je stejně delaboruju, srovnám nebo vyměním navážku prachu a střelu, pro mě to je pouze surovina. Ale hodnotím dobrou kvalitu nábojnic a při delaboraci jsem měl asi štěstí, protože navážky prachu byly zatím v pořádku.
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Příspěvek od Flash »

Já se dostal ke 40 patronám v ráži .308. Účinky na zvěř hodnotit nemohu, ale přesnost je děsná. Každý si pod pojmem přesný představí něco jiného, ale mě rozhodně nevyhovovala.
Střílet do pivního tácku na 100m znamená že jsem někde kolem 3,45 MOA (beru-li, že tácek má v průměru 100 mm). Toto by odpovídalo i tomu, když jsem střílel já. Pro porovnání s továrním střelivem GECO je to kom 35 mm/100 m cca 1,21 MOA. S přebitým střelivem se mi daří 19 mm/100 m cca 0,66 MOA. A to jsou určitě velkým limitem ruce, jelikož se během roku nedostanu přes 250 ran, nějak není čas.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Příspěvek od Olaf »

Jak je to se střelou GROM ? Jsou váhově vyrovnané a nebo také značný rozptyl jako u navážek prachu? Vážil je někdo z Vás?
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Re: Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Příspěvek od Kubo 630 »

Zdravim, chcem sa opytat ci nahodou niekto z Vas nema balisticke udaje k nabojom PPU, konkretne k 9,3x62 so strelou SP o hmotnosti 18,5g. Kupil som si zbran v tomto kalibri a zobral aj skatulku nabojov od PPU len na take zoznamenie so zbranou, no ako to tu tak citam tak mozno otestujem toto strelivo aj v praxi, len by som bol rad keby som vedel co od toho mam ocakavat. Podla udajov ktore mam by to mohlo byt dost podobne s nabojom S&B so strelou SP o hmotnosti 18,5g. Tak ak ma niekto z Vas skusenost alebo ma k tomuto naboju nejake materialy tak by mi to velmi pomohlo.

Dakujem a prajem Lovu Zdar!
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: Náboje PRVI PARTIZAN - PPU/Made in Serbia

Příspěvek od Olaf »

Tak chlapi, to nikdo z Vás nemá nějaké poznatky se střelou GROM od PPU. Zajímá mě především zda tato střela je šetrná ke zvěřině a stop efekt a to bez ohledu na ráži. Do terče chodí špatně z továrních patronů na tom jste se celkem shodli ale mě zajímá jen kvalita těchto střel z pohledu využití v lovecké, nikoliv střelecké praxi.
Odpovědět