8x64S a střelivo

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: 8x64S a střelivo

Příspěvek od fary »

Pokusím se oživit toto vlákno poněkud neskromným dotazem. Pánové, co přebíjíte tuto ráži, podělte se o nějaké laborace, ať máme rozšířené obzory ( a usnadněnou práci :lol: ). Já jí mám krátce, pro začátek jsem použil TUBAL 5000, 55gr ( nábojnice plná po krček, lehounká komprese, NBC SB, jak jinak ), střela Hornady InterLock 195gr, usazeno na drážku, bez krimpu, zápalka Winchester VLR. Velice příjemný, táhlý vývin rány, lauf 56cm a bez ohnivého koštěte, soustřel i nástřel z mé zbraně ( KR1) na 100m stejný jak SB SPCE ( což mě potěšilo ), rychlost neznám, neb nevlastním hradla a modulace v QL není možná, neb nezná Tu 5000, ale dle staršího manuálu Vectanu tato navážka s e stejně těžkou střelou a se stejným OAL uvádí na ústí 830m, což je samosebou pouze orientační. Jenom Diana se mnou poslední dobu moc nekamarádí, ulovena pouze liška na cca 100m na spodní komoru, vstřel, výstřel 50Kc, žádný vývrch, samosebou v ohni.
Mám ještě koupené NBT Hunting 180gr, ale pod ně bych rád jiný prach, Tu5000 mám již na hledání málo a tak bych rád vyzkoušel jiný.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: 8x64S a střelivo

Příspěvek od Zbrojovák »

Je pravděpodobné že střelou interlock si se trefil přesně do těch aplikací pro které je 8x64S v ČR běžně využitelná a nebude třeba hledat nic jiného. Vycházím z toho že interlock je chováním v cíli v podstatě vylepšené SPCE, se kterým jsem já ososbně neměl v 8x64S problém, stop efekt velmi dobrý, nijak výrazné rozbíjení. Lovil jsem s ní tehdy dost mufloního a nějakou černou. Pokud bych šel dnes do 8mm kalibru, tak pudu asi do 8x64S, anebo 8x68S s únosnou podlaborací na ekvivalent 8x64S - favoritem by byl pak pro mě velmi dobrý 14,3g TOG, bohužel těžko sehnatelný, případně těžší verze accubondu
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: 8x64S a střelivo

Příspěvek od fary »

Tak první zkušenosti s Interlockem, sele 20kg vyvržené, 180m, rána spojnice plece s krkem, vstřel 8mm :), výstřel jako by střela vyšla bokem, tedy ovál, sele na nástřelu, druhé sele 35kg vyvržené, 191m, vstřel hned za loketním kloubem ( bez chycení plece ), stálo trochu zšikma, takže výstřel u konce žeber, podtlakem vytažené cca 10cm tenkého střeva výstřelem o velikosti 5tikoruny, sele odskočilo 10m a bez odkazování zhaslo. Lišák 148m, rána na měko, a ještě výš s chycením páteře, výstřel devastace jako pěst.
Lišku nehodnotím, ale s účinky na černou zatím spokojenost, SPCE dělala o poznání větší výstřely.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: 8x64S a střelivo

Příspěvek od pufr »

Tak to přejeme Lovu Zdar!
InterLock je dobrá střela a tomu, kdo se nenechá "zblbnout" marketingem k nákupu střel za 1 - 2 €/ks, nadělá spoustu užitečné práce :)
Pufr
Odpovědět