GECO - nové strely

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

GECO - nové strely

Příspěvek od lovec »

U GECO chystaju uvedenie novych typov striel, jedna bondovana a jedna nieco na sposob SST,ale s plochym dnom:

GECO Plus
GECO Express

Uvedenie na trh - nasiel som rozne info, od konca novembra 2011 az po zaciatok roka, prip. jar 2012.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od kopov.c »

No snad to bude trochu lepší,než ta šílenost co prodávali doted....
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od o.r.k.o. »

Šílenost?Rozepiš se trošku prosm,zajimalo by mě co je na stávajících šatného.A mimo jiné,prodejců jsem se ptal jestli je nějaký rozdíl mezi "sportovní municí a loveckou když je osazena stejnou střelou a na stránkách Geco je rozdíl ve stop efektu.Víte o tom někdo neděla někdo nějaké testy?
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od kojot »

No tak na to se těším, jsem akorát zvědav, jak rychle na to zareagují tuzemští prodejci. To Geco plus vypadá jako klon Normy Vulcan, ale zajímá mě nejvíc. Pokud dodrží precizi výroby, bude to zřejmě slušné střelivo, i když s podsledním modelem Softpoint jsem moc dobrých zkušeností neudělal. Akorát silně pochybuju, že to bude cenově okolo 25,- kč.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od lovec »

Nicim nepotvrdena informacia z nemeckeho fora hovorila o cene 1,5€/ks. Kolko to bude naozaj zatial nevie asi nikto z predajnej siete....
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od kopov.c »

No šílenost-rozepsat se mužu,ale nechcu.Stačí zde trochu pohledat,dával jsem sem i nějaké fotky.S Gekem jsem ulovil zhruba 40ks zvěře-cca25ks černá,zbytek srnčí vysoká a utek jsem od něj k 7x64 Sako Arrowhead II 9,7g.Ted su max.spokojenej-teda až na tu cenu. Nové Geko vypadá alespon na obrázku dost slušně,jen si myslím,že ta cena určitě nebude 25korun.
John
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: stř 18.8.2010, 21:57

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od John »

Tak chlapi já vám slibuju, že hned jak to příjde na pult tak vyzkouším to geco plus. :) :) Jsem na něj velmi zvědavý. Podle mě je to také klon normy vulkan a prostřelovat ta taky možná bude. Už kvůli tomu kroužku. :D :D Už aby to bylo na těch pultech.
palec
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: pon 02.3.2009, 13:41

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od palec »

Prozatim jsem s GECO TM v me 8x57 JS max. spokojeny, jsem velice zvedavy na tyto neve strely !!! ??? :)
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Vojta »

No já jsem také s geco TM v 7x64 naprosto spokojený. Nemám důvod si stěžovat... Ovšem jsem také zvědavý na Geco Plus, poměrně mně to zaujalo. Uvidíme až se objeví na trhu, jak to bude vypadat a jaké budou první zkušenosti. Určitě ale nikdo nemůže počítat s cenou okolo 25 Kč jako u TM, to je asi nereálné. Jak píše Lovec 1,5 euro/ks, to bych bral jako reálné..... Každopádně se těším.....
vhool

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od vhool »

Dnes jsem byl pozadan kolegou v reviru o pomoc s dohledanim kusu cerne ... strili GECO TM ve 7x57 a nechal se jak jinak,zblnout zde na foru blahorecenim slavneho GECO TM ... dnes jsem mu s chuti pripomel to co jsem zde psal uz na zacatku a jemu rikal osobne pred pul rokem kdyz si s velikou slavou a nadsenim privezl 60 naboju teto "novinky" ... bachynka 35 kg na blat zadni komora na 70m,odbehla cca 200m vzdusnou carou,ani kapka barvy,neprostreleno :!: a slena devastace v brisni dutine.... duvod? ... strela na vstupu vzala primo zebro a totalne defragmentovala na milimetrove kousicky (no abych nelhal,mozna dvoumilimetrove) .nastesti slo o zkuseneho strelce a po rane sledoval kus ktery v klidu odkracel do mlade cca 20lete smrciny.strilel ve 2 hodiny a nesel nastesti ani k mistu kde kus zmizel v lese.rano v osm jsme se v reviru potkali a ja se ptal kde ma ulovek.smutne pronesl ze snad v lese tak jsme vzali pidu ktery se mnou do lesa chodi vzdy a vyrazili.protoze na pasece nebylo ani stopy po zasahu a kolega rikal ze urcite trefil ze mel idealni podminky tak jsme zacali v kruzich obchazet jim udane misto nastrelu (jak rikam,nastesti zkuseny jedinec ktery si uz umi misto zapamatovat).bohuzel na miste je krmeliste kde se cerna pohybuje hodne a i vysoka takze to pro pejska nebylo vubec snadne a az cca 10m pred hranici lesa pes oznacil misto kde se naslo par kousicku nazvykaneho jablka (nespolknuteho,jen nakousaneho jakoby drobky).bylo to v miste ktere kolega uvedl jako misto kudy kus sel tak se bylo alespon ceho chytit ...pak uz to bylo otazkou nekolika minut a kus pida nasel zhasly v zalehu po dalsich cca 150 metrech.k nasemu prekvapeni vstrel jen dirka ve skare a ani kapicka barvy (opravdu ani stopa),vstrel sel poznat pouze podle nacepyrenych stetinek.po otevreni kusu na nas vykouklo cosi co kdysi byvalo organy respektive slezinou a strevnim traktem.travnik a jatra netknuta a vsude plno pilin (neda se to nazvat strepinama) ze strely.podlity byl cely bok od predniho behu az po kytu.aniz bych jeste neco rekl tak z kolegy vypadlo z niceho nic ze uz na cely slavny GECO kasle a vrati se ke stare "dobre" SB se striznou hranou,ze uz to je ctvrty kus co takhle vypada a neni prostreleny i kdyz rikal ze takhle rozlozenou strelu jeste nevidel.... no asi to s tim GECEM opravdu nebude tak slavne jak to zde na foru nekteri opevovali :wink: 8)
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od kopov.c »

Dyt to říkam celou dobu :lol: Starý blbý SPCE je určitě lepší než celý Geko-kdop sním bude lovit,tak to časem zjistí sám.(a nebo taky bohužel nezjistí a lišky budou mít co žrát :oops: )
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od kojot »

To, co popisuje Whool se mi stalo v bledě modrém na jaře se 70 kg lončákem. Dostal Gecem z 30-06 11g. (80 m) na kraj lopatky přes chrupavku a kule se úplně rozbila o žebro. Na vstřelu díra jako ko po granátu. Prase bez barvy "lehce" odskočilo do řepky cca 200 m. Dohledali jsme ho ráno.
Geco bylo zajímavý pro mě jen kvůli ceně, pokud bude stát již 1,5 E, bude mít už větší konkurenci a dokud nezačnou laborovat osvědčenou střelu, mají u mě utrum.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
John
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: stř 18.8.2010, 21:57

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od John »

-
Naposledy upravil(a) John dne pát 24.8.2012, 17:01, celkem upraveno 1 x.
Carnivore
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 08.2.2012, 22:19

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Carnivore »

Že to ještě někdo kupuje? Vyzkoušel jsem to v několika rážích a v žádné jsem nebyl spokojen. Děkuji, nechci, to i ten vlašák je tu a tam lepší než geco.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od lovec »

Novy katalog pre rok 2012, komplet udaje: (polstinu snad zvladnete :) )

http://sklep.szuster.com.pl/uploads/fil ... g_2012.pdf
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět