Lapua Mega

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Lapua Mega

Příspěvek od Pavel.K. »

Nazdar chlapi,máte někdo zkušenost se střelami Lapua Mega, jaké je poškození zvěřiny a jak zvěř padá,po jakém kalibru? Beru všechny odpovědi!

Díky 8) :wink:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Niekde som to tu uz spominal,ja som bol s Megou velmi spokojny.V kalibri .30-06Sprg. som vyskusal 9,7g-12,0g-13,0g Megu. Obidve tazsie vzdy zver spolahlivo prestrelovali,poskodenia diviny velmi mierne,zrejme aj vdaka nizkym dopadovym rychlostiam (13g Vo=750m/s,12g Vo=780m/s a 9,7g Vo=845m/s).Mam najdenu len jednu 9,7g z jelena zostatkova hmotnost strely 9,0g a to prestrelila lopatku,rebra a ostala pod dekou na druhej strane.Napriek zasahu do lopatky sme vtedy vyhodili max 0,5kg masa.13g sa mi dobre osvedcila na spolocnych polovackach na diviakov,kusy odchadzali z nastrelu skutocne len par krokov.Ci uz original,alebo prebijane,budes spokojny.
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

12g Megu v 30-06 jsem taky dost dlouho používal a byl jsem spokojen. Srnčí jsem teda střílel až na konec ?eber, ale i tam se střela spolehlivě "otvírala" - výstřel velikosti 3 - 4 cm (ale odnesla to zpravidla i játra :lol: )
Martin
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Mně na výstavě Natura Viva v Lysé nad Labem zujal stánek Supry Praha. V jejich nabídce se stále objevuje střelivo HIRTENBERGER, i přes to, že se mluvilo o tom,(i mezi prodejci) že firma ukončuje civilní výrobu a bude vyrábět pouze pro vojenské účely. přemýšlel jsem o koupi nábojů 7x64 se střelou nosler partition.Po konzultaci s prodejcem, mi bylo zděleno, že tato střela je naprosto srovnatelná s LAPUA MEGA! Vzhledem k tomu, že na obě střely mám dobré reference, nevím, kterou z nich vybrat. Myslíte si, že jsou opravdu tyto dvě střely naprosto srovnatelné???
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

Obě střeli nemůže? takto srovnávat. Mega je knedlík s polokulouvou přední částí, zatímco Nosler Part je ?pičatější s velmi měkkým olovem ve ?pičce. Já jsem používal ve 30 06SPR Noslery k naprosté spokojenosti (jen při větší ráži jsem upravoval zásobník, aby při zpětném rázu se nedeformovala ?pička).
Je nutno srovnat i balistické hodnoty. Měl bys zohlednit i vzdálenost střelby, do 100m jsou rozdíly pro lovecké Použití nepodstatné. na větší vzdálenost dej přednost Nosleru.
Naposledy upravil(a) milan dne úte 10.3.2009, 13:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Suhlasim s milanom,obe strely budu mat v beznych vzdialenostiach podobne ucinky.

Jednu vec nemam rad-a sice to ako ti predajca tvrdil ze su zhodne.Vadi mi,ak sa mi niekto pokusa predat svoj tovar viacmenej s tvrdenim,ze je totozny s inym (mnou hladanym) tovarom.A to plati nielen o strelive ale aj o inych veciach a menej skuseny uzivatel/polovnik ma po takejto "vyhodnej" kupe hlavu v smutku.Toto sice nie je ten pripad,ale aj tak mi to moc nevonia.... :roll:

Dalsia kapitola sama o sebe je odbornost predajcu.
vhool

Příspěvek od vhool »

no a navic obe strely maji spolecne jen to ze jsou to strely :wink: .jsou to predsi uplne rozdilne konstrukce :!: :!: :!:
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

samo je to jiná konstrukce, a navíc jsem tomu dal korunu tím měkkým i :oops: .
každý (no skoro každý) obchodník se snaží za každou cenu vydělat, to znamená prodat ti to co má zrovna na skladě, aby nedal šanci konkurenci, aby tě taky přesvědčila že právě potřebuje? to co má na skladě ona. Dobře ti poradí jen takový prodejce, pro kterého je to zároveň koníček a né jen způsob vydělání peněz.
takže si vyber podle referencí a vlastního úsudku zboží a pak ti nezbývá než ho sehnat a vyzkoušet jej.
vhool

Příspěvek od vhool »

no osobne bych moc nepremyslel a sel do nosler partition.jen stezi se hleda strela jeho kvalit :wink:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

I mně se to zdálo dosti podezřelé, ale on si nedal říct a tvrdil, že mluví z vlastní zkušenosti :!: Také jsem se klonil pro nosler, jen mně jeho informace trochu znejistěla, protože s Lapuou nemám zkušenosti. Lovím do 200 m.
Které muničky ještě osazují v ráži 7x64 střelu nosler partition? Moc se mi toho nepodařilo zjistit. :?: :?
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Máte někdo zkušenosti s touto střelou v 308W?

Je to střela kteoru bych chtěl vyzkoušet, v součastnosti používám oryxe ale z výsledků jsem trochu rozpačitý. Bude lepší střela 9.7g nebo 12? (ROT mám 10palců). Lovím zejména černou zvěř a srnčí (do 5ks ročně).

Děkuji.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

6,5x55SE

Příspěvek od US OPTICS »

souhlasím s VHOOLEM a Milanem. Obě dvě střely jsou rozdílné konstrukce a nelze je tedy srovnávat. už jen podle jejich gráma?e a ráže. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že Nosler Partition je opravdu vynikající střela ( vyzkoušeno 270w a 6,5x55SE). Zatím nemám s Megou žádnou zkušenost (Pavel K. by mohl napsta víc), ale jelikož jsem od přírody zvědavý tip, tak jej brzy vyzkouším a sdělím vlastní zkušenosti. Momentálně střílím RWS a zatím mohu srovnat účinky s NP na černou a lišku : vcelku srovnatelné (Nosler i Dopellkern lišku rozbíjí, ale na černou srovnatelný). Jinak Nosler P. srnčí nerozbíjí v 6,5x55SE, tak jsem pln očekávání od RWS. Jinak Lapua patří ke světové ?pičce (SCENAR, nábojnice).
Přesně jak píše Milan, každý obchodník se snaží prodat to co zrovna má a bude to chválit, i když s tím nebude mít žádnou zkušenost (ohledně SUPRY jsem již tady psal a to hlavně k jejich otázkám ohledně střeliva HP). Jejich odpověď mě vůbec neuspokojila a myslím, že jako prodejce by měli zachovávat určitou profesionalitu (teď píšu hlavně co se týče jejich internetových stránek - popis nábojů HB neodpovídá skutečnosti), to je u mně zásadní problém. až do střílím RWS, tak vyzkouším ty Lapua a pak dám vědět, jestli je tedy Opavě seženu a nebo v blízkém okolí.
Jinak pořád platí to co napsal VHOOL a MILAN :obě dvě střely mají rozdílné konstrukce a v rozdílných rážích jiné dopadové energie a tudí? i jiné ranivé účinky.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

6,5x55SE

Příspěvek od Pavel.K. »

Lapua Mega: S touto střelou jsou opravdu skvělé zkušenosti při lovu veškeré u nás ?ijící zvěře. Jak srnčí,mufloní,černá,jelení,dančí a samozřejmě škodná ;-)
= střela konkrétně u 6,5x55SE vykazuje obrovskou ranivost,kde zvěř nejde z nástřelu dál jak 20m!!! ale to je vyjímka! spíš je na nástřelu,nebo kolem 5m tj. 1-2 skoky.
zkušenosti mého známého jsem zde již uvedl 6,5x55SE


Pavel
Naposledy upravil(a) Pavel.K. dne ned 20.4.2008, 20:40, celkem upraveno 2 x.
Brno 502,5 6,5x55SE / 12 ,Meopta 6x42
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

Nevíte náhodou kde se dá najít balistický koeficient k této střele? Konkrétně v 6,5x55. Díky
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
vhool

Příspěvek od vhool »

to pavel K. : zmensi si avatar na max.80x80 bodu nebo ho smazu... :!: :!: :!:

to karel Č: jestli mas na mysli megu 155 gr. tak BC je 0.377 :wink:
Naposledy upravil(a) vhool dne stř 19.3.2008, 21:16, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět