Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
SINCITYMAN
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 25.9.2006, 18:07

Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od SINCITYMAN »

Recenze:Petr Leitner : Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbrani

Kniha o rozsahu 156 stran je kompletní manuál určený pro začínající přebíječe,ale neuškodí do ní nahlédnout i těm kteří si myslí že už vše zvládli Ačkoliv lze na netu sehnat prakticky cokoliv o přebíjení a dokonce i v češtině,je výhodou této knihy její komplexnost a ucelenost.Kniha je rozdělena na oddíly které jsou nazvány:Balistika(velmi skrovný),Komponenty(36 stran),Přebíjecí stroje a pomůcky(12 stran),Technologie přebíjení(16 stran),Delaborace střeliva(1/2 stránky),a Laborační tabulky(72 stran),které jsou převzaty z materiálů fy Accurate,zde bych upozornil zejména přebíječe 45 ACP,že tyto tabulky stejně jako tabulky umístěné na serveru Lexu,obsahují i laborace pro extrémně těžké(250grs)střely a prach No.9,které z oficiálních stránek fy Accurate zmizely,celkem zde jsou data pro přebíjení 19 pistolových,21 puškových a 3historických,původně čenoprachých nábojů ,to vše včetně +P verzí u některých z nich...doporučená cena pro maloobchodní prodej je 249,-kč,pro členy Lexu,SWAMPu , Můjglock a abonenty tohoto fóra je cena 199,-kč, pochopitelně + poštovné a balné + zaslání na dobírku....takže máte-li zájem písněte mi do soukromé zprávy.
SINCITYMAN
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 25.9.2006, 18:07

Příspěvek od SINCITYMAN »

Objevil jsem zajímavé stránky: www.furorsniper.cz
typographus
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 29.3.2009, 15:08

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od typographus »

Zdravim,může mi něgdo doporučit firmu,puškaře, co přebíjí ?? Ve vokolí mám jednoho a tam mi leží hylzny už půl roku a tvrdí,že nemá čas........
Carpe Diem
kulti
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pon 16.3.2009, 7:31
Bydliště: Vychylovka

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od kulti »

Prezeral som internetové stránky, kde predávajú matrice na prebíjanie. Neviem, či som zle hľadal, ale nenašiel som matricu pre 8x57 JRS. Môže to byť tým, že je len matrica 8x57 S Mauser (tuším takto bola označená daná matrica)? Má s prebíjaním do 8x57 JRS niekto s členov tohoto fóra praktické skúsenosti? Vopred ďakujem za prípadné odpovede.
Brno 502.3 7x65R, Brno Effect 8x57R, ZBK 110 .222Rem,CZ 527 Carbine 7,62x39, Iž 27E1C 12/12, Iž 58 16/16, zkm 452
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od sided »

Matrice je stejná jako na 8x57JS ale potřebuješ jiný shellholder, zavolej Soukupovi http://www.andelreloading.cz/
kulti
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pon 16.3.2009, 7:31
Bydliště: Vychylovka

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od kulti »

Vďaka za informácie!
Brno 502.3 7x65R, Brno Effect 8x57R, ZBK 110 .222Rem,CZ 527 Carbine 7,62x39, Iž 27E1C 12/12, Iž 58 16/16, zkm 452
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od dalas »

V rámci pátrání po datech Vectanu jsem narazil na tento zajímavý web: http://www.lhs-germany.de/service/laded ... angwaffen/ případně o úroveň výše http://www.lhs-germany.de/service/ladedaten-download
Jsou tam data pro Vectan snad pro všechny puškový náboje. Nevím sice spolehlivost zdroje, ale je to zajímavý.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pepava »

Zdravím přebíječe. V dohledné době budu laborovat střelivo 6.5x58R a s tímto nemám žádnou zkušenost. Zjistil jsem, že je u toho náboje laborována střela 8.2 gr. a VO má být 665m/s. S laborací jiných ráží zkušenosti mám, ale vzhledem k tomu, že nábojnic do 6.5x58R je jako šafránu, potřeboval bych poradit s laborací ať nemusím tápat od začátku a zbytečně namáhat nábojnice. Děkuji za jakoukoliv dobrou radu.
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pepava »

Pokud někdo přebíjíte 6.5x68, chtěl bych vědět, jakou střelu doporučujete. Všechno mám připravené pro přebíjení, jenom se nějak nemůžu rozhodnout jakou střelu zvolit. Pošilhávám po hornády AMAX 140 grs. ale myslím si, že to bude dělat na srnčím paseku. Střely od RWS jsou dost drahé, proto bych chtěl použít něco levnějšího.(velká spotřeba) Děkuji za odpovědi.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od tibi1 »

6,5x68? ta kto bude na long range hunting....jednoznacne Amax resp. Berger VLD Hunting a nebudu ani moc drahe. RWS ma v sortimente vacsinou lovecke strely a tie budu mat vzdy horsie vlastnosti na velke vzdialenosti.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od figi »

Jak A-max, tak Berger se budou při vysokých rychlostech na blízko chovat přibližně stejně devastačně. Sierra Match King bude při jen trochu šikmém postavení zvěře ještě horší.
Scenar bude vždy držet pohromadě, je otázka, jak to bude fungovat na střední a větší vzdálenosti. A to je asi z těch levných a přesných vše.
Pak Accubond, ale zase cena.

Na jak daleko a na co jsi si pořídil tuto ráži ? A v jaké zbrani ji máš komorovanou ?
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od zispo »

Používám do 308 win A max 155gr. Používám jak pro lov tak pro terčovou střelbu a zatím naprostá spokojenost. Na lov srnčího to nějak nerozbíjí a mám střelen i kus černé a ten zůstal na nástřelu, ale to bylo dáno rostřelením tří krčních obratlu. Na terč má A max dobrou balistiku taky.
daniet
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 20.12.2010, 18:07

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od daniet »

Pepava: Mám možnost kopit kulovnici ráže 6,5x68. Nemáš spočítáno, na kolik by mně vyšla cena přebíjených nábojů, kdybych je od někoho kupoval? Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od sw_fox »

No strela dle vlastni volby cca 10-50kc, prachu cca za 5-8 kc, koruna zapalka. Prebijene se ofiko prodavat nesmi, takze jestli si nekdo neco nauctuje za "odborne vedeni" kdyz si je u nej "prebijes" je jeho vec...:-))
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pepava »

Daniet: sw-fox odpověděl za mně úplně přesně.
Odpovědět