25-06 Remington

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

25-06 Remington

Příspěvek od svarowski »

Dobrý den,
zvažuji koupi kulovnice Marlin XL7 v ráži 25-06 remington. Nemůžu k ní ale najít střelivo. Máte někdo s touhle ráží nějaké zkušenosti? Díky
Uživatelský avatar
harrycallahan
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:33

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od harrycallahan »

taky jsem o té ráži uvažoval, je to tak na kamzíky :-) ale v polích to bude použitelné na srnčí na velké vzdálenosti 200m +

Škoda že tady nemáme americký výběr střeliva a ceny http://www.midwayusa.com/find?newcatego ... onid=15710
pole a lesy Vysočiny
Uživatelský avatar
darbujan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: ned 23.3.2008, 9:38
Bydliště: PS

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od darbujan »

měl jsem tuhle kulovnici včera v ruce u jednoho známého,celkem po pár upravách povedená zbraň,lovecky ješte nepoužil,je to drobet letadlo,stříli hornady cca 40 kč rána....
pomalé šípy od lapua :-)
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od svarowski »

to je pravda ze je to letadlo. A u fungl nove zbrane je treba neco upravovat nebo staci vzit a strilet? jen nevim,kde do toho sehnat strelivo. koukal jsem po internetu, ale nikde jsem to nenasel.
Uživatelský avatar
harrycallahan
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:33

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od harrycallahan »

:) google:
http://www.dianacb.cz/eshop/6666/14-536 ... -3426.html
http://www.dianacb.cz/eshop/6666/14-536 ... -3427.html
http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-67 ... mance.html
http://www.kamofish.cz/kulove-naboje-re ... p-78g.html
...je toho tam spoustu ... ale osobně bych si je prostě objednal v nejbližší nebo oblíbené prodejně, pokud je nemají, jistě rádi objednají u dovozce, podle vybrané značky střeliva budou vědět, kdo to vozí do ČR a doveze jim na krám :wink:
pole a lesy Vysočiny
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od svarowski »

No u nás je jen jedna prodejna se střelivem, kde myslím paní ani neví o tom, že by nějaká takováhle ráže existovala. Takže to dopadne asi tak, že se budu muset vydat do nějaké prodejny v republice a koupit toho větší množství. Ale zase mám obavy z toho, aby to nové kulovnici šmakovalo a dosáhnul jsem slušných soustřelů. Tak nevim, jak jinak na to ... :(
Špalda
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 18.7.2012, 22:07

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od Špalda »

Tak to zkus te pani objasnit. A máš po problému.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od BwanaHunter »

Vyrabi Hornady v asi 5 laboracich. Do CZ dovazi firma Proarms. Na jejich strankach je telefon a email na Davida Abrahama. Mimochodem tuhle razi strili, takze by mel umet ke strelivu v tehle razi neco rict. Pokud se neco nezmenilo, neni problem objednat patrony na prodejnu v miste bydliste, pokud to mas do Prahy daleko, pani u vas napises na listek kde a co ma objednat :))
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od pufr »

Má paměť podpořená funkcí "advanced search" tohohle fóra konečně zabrala a prozradila, že kulovnici Tika v 25-06 Rem už cca 5 let k lovu i přesné střelbě na hranici 0,5 MOA (možná i lépe) používá uživatel SAKO, tak se ho můžeš dotázat.
Pufr
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od SAKO »

Ahoj, jak spravne pise Pufr, mam ji uz patym rokem. Musim se priznat, ze jsem nic z tovarny nevyzkousel. Jenom prebijene. Nbc jsou od Remington, strely Nosler Bal. Tip 115 Grs a Nosler Accubond 110 Grs. Neco malo, myslim 47ks jsem sehnal 115 Berger VLD. Zbytek 500 ks. uz mi neprijde, protoze.....vzdyd vite vsichni na foru proc. Zatim vetsina ran odstrilena NBT. Je tu tema Prebijeni naboju a je to na vlakne 7-8. Pak je tady jeste Tema 25-06 Rem., ale ne zalozene Tebou, jine, hledej. Tam jsem taky neco dal.
Nevim, jak je na tom Ten Tvuj Marlin, tezko rict neco blizsiho. Ale strilet hned urcite muzes, na to je ta flinta urcena... Jak to pujde, no to nevim, ale myslim, ze do Moa by jsi se mohl vejit. Otazkou je, jak umis strilet. Jakou tam mas montaz, optiku a tak. Ale to jsem malinko jinde...

Sezenes v poho Hornady i Federaly, podivej se po internetu. Odkazu ti uz dali vsichni dost. Vetsinou to lita kolem 920-950, myslim tovarenske. Jo, chces to do papiru, nebo na lov? Ja vetsinou na oboje NBT, nebo Accubond, ten je tvrdsi, ale u teto rychle raze to tak znat neni. ale jsou to dost drahe strely, zejmena Accubond. Ale Very Gut. Na lov, kdyz je to plnotucne, tak dost podleva, ja uz jsem moc nahoru, kolem 1000 a tam je to jine. Tam je problem s laboracema, musi se to vychytat. Kolem 920-940 to lita vse relativne ok. Nevim, jakou presnost pozadujes a co je pro tebe akceptovatelne.
Petr Vysok
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11.11.2011, 13:05

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od Petr Vysok »

Před rokem jsem to chtěl kupovat z druhé ruky v Rossler Titan Lux. Bylo to za super cenu se dvěma puškohledy a výměnnou hlavní 8x68, přišel jsem pozdě. Ale s majitelem jsem promluvil, měl s tím střelených 20 ks, většinou srnčí a menší černou. Lovil do 250m a říkal že přesnost a účinnost byla lepší než s čímkoliv jiným. Střelivo Remington. Kdyby nebyl ve finanční tísni kvůli placené operaci, tak by to nikdy neprodal. A byla to jeho poslední flinta z 12 kulových zbraní, kterou držel do poslední chvíle. Potom šel do nějaké jednušky, víc si nemohl dovolit. U nás je to pořád okrajovka s malou nabídkou a dostupností střeliva, proto teď jdu do 270W - je to stejná nábojnice, obě odvozené z 30-06 Spr.
Dálkoměr Zeiss 8x26, , Anschutz 64 MPR + Nikon Monarch E 6-24x50, Baikal Sporting, Titan 6 Target 7mm Rem Mag + Vortex Viper PST 6-24x50
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od SAKO »

Petr Vysok píše:Před rokem jsem to chtěl kupovat z druhé ruky v Rossler Titan Lux. Bylo to za super cenu se dvěma puškohledy a výměnnou hlavní 8x68, přišel jsem pozdě. Ale s majitelem jsem promluvil, měl s tím střelených 20 ks, většinou srnčí a menší černou. Lovil do 250m a říkal že přesnost a účinnost byla lepší než s čímkoliv jiným. Střelivo Remington. Kdyby nebyl ve finanční tísni kvůli placené operaci, tak by to nikdy neprodal. A byla to jeho poslední flinta z 12 kulových zbraní, kterou držel do poslední chvíle. Potom šel do nějaké jednušky, víc si nemohl dovolit. U nás je to pořád okrajovka s malou nabídkou a dostupností střeliva, proto teď jdu do 270W - je to stejná nábojnice, obě odvozené z 30-06 Spr.

Jako chces, ale dostupnost streliva je uz i u nas dobra. Min. 5 druhu naboju sezenes v pohode. 270 W ma bracha v Sako 85, je to ok, hlavne ta flinta, ale je to uz jine. Proste je to uz sedma.

270 - tek je habakuk, vyzkousej neco nepoznane, budes mile prekvapen. ale je to flinta na Long Range, na nahanky nevim, tam si beru 9.3x62.
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od SAKO »

Jenom pro zajimavost, toto jsem nasel při brouzdani internetem. Tuto razi vlastním. Toto napsal odbornik Jiri Hanak.

Chtelo by to panáka.



Laborace náboje 25 -06 Rem

Dotaz č.: 1109

Otázka:


Lze vzhledem k obtížné dostupnosti střeliva pro .25-06Rem tuto ráži bez problémů přebíjet těžšími střelami např. typu Nosler (7,8,9 g)? Tak bychom možná dosáhli stejného TKO a příznivé balistiky jako u r 6,5*65RWS, vždyť tuto ráži nabízí pouze Mauser, Blaser, Heym, stejně tak střelivo RWS, CDP pouze ve střele 8,2g.

Tazatel:

Odpověď:

Náboj 25 06 Rem je laborován výrobcem střelami o hmotnosti 6 - 7,6 g. Federla osazuje náboj střelou o hmotnosti 7,6 g. Další náboje se střelami o průměru 6,5 mm např. 6, 5 X 65 nebo 6,5 x 55 SE jsou osazovány střela i o hmotnosti až 9,1 g. Prakticky je možné laborovat náboj také uvedenými těžšími střelami. Je třeba upozornit, že při laboraci těžší střelou vzniká vyšší tlak v nábojnici, který nesmí překročit hranici cca 3500 bar. V tomto ohledu je třeba upravit dávku prachu. Amatérské přebíjení a experimenty s různými hmotnostmi střel je velmi komplikované, protože vyžaduje různé měřící přístroje, tlaků, rychlostí a pod. Ráž 6,5 x 65 RWS je poměrně nová (z. roku 1990), ale získala rychle značnou oblibu k lovu střední zvěře na větší vzdálenosti a zejména varianta náboje s okrajem 6,5 x 65 R do zlamovacích zbraní. Mimo uvedených výrobců zbraně na náboj 6,5 x 65 nabízí již téměř všichni výrobci např. Merkel a nebo, před ukončením výroby, také Zbrojovka Brno. Dr. Ing. Jiří Hanák
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od pufr »

Nj, co říct a neurazit :? Ta základní neznalost rozdílných průměrů střel u různých "6,5mm" nábojů (ráží) je zvlášť v tomhle případě dlouholetého publicisty samosebou úsměvná.

Kdysi dávno jsem to zkoušel v té poradně semtam dvěma větami na adresu tazatele trochu napravit (naprosto bezpečná střelba náboji 8x57JS ze zbraně ráže 8x60S - nic jí nebrání a jiná mistrova tvrzení posunující tazatele za hranici bezpečného užívání zbraně), výsledek byl, že asi po měsíci této bohulibé činnosti v poradně skryli email tazatele :D
Pufr
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od lovec »

Niet co dodat, vyssie uvedeny citat len "podciarkuje" odbornost znameho Dr.Ing. "Nicneviemporiadnealenavsetkoodpoviem" ..... :lol:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět