9,3mm a.....Lapua Mega?

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Kolega si teď koupil do své kozlice RWSy 9,3x74R 19,0g UNI, střelil s tím lišku, účinek prý podobný jako po každé jiné kulové ráži od 7mm nahoru. Jinak, vývin rány tohoto střeliva, ač je výkonější než Lapua, SB, Norma, je prý z nich nejpříjemnější, rána je měk?í.
Obecně si ale myslím, že ráž 9,3x62/ 74R, nijak moc nekope, i když na postřílení na střelnici to v lehké flintě moc není :wink:
OT: Jinak mé "Zetko" 8x64S jsem mezi svátkama nastřeloval bez optiky přes otevřené mířidla (3,1kg) se střelivem SB a musím říct, že to si, oproti mé CZ 584 v 7x57R, kopne dobře. Po prvních 3 ranách v sedě už jsem měl rameno namasírované :) dal jsem 8 ran a bylo to tak akorát. V revíru střílím max 1-2rány a o zpětném rázu vůbec nevím. Věřím, že se střelivem Brenneke to tak kopat nebude ani přes vyšší výkon.
Měl jsem ještě kdysi Zetko v 9,3x62 a střílel z něj SB, kopanec žádná hrůza - no silnější 30-06, spíš to dost zvedalo lauf. :wink:
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Příspěvek od george.barley »

Pouzivam kratsi dobu, taky v Super Brnu, RWS Evo a naprosta spokojenost.Nic neodeslo vic jak 15 m.Od selete po jelena.Vyvin rany je u teto raze prijemne mekky /oproti .300 WM/ ale nejsem zrejme reprezentacni vzorek,mam 150kg :) Mam osobni zkusenost z Weatherby razi/.378 / a to jsou opravdu neprijemne kopance.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yardaz »

george.barley píše:Pouzivam kratsi dobu, taky v Super Brnu, RWS Evo a naprosta spokojenost.Nic neodeslo vic jak 15 m.Od selete po jelena.Vyvin rany je u teto raze prijemne mekky /oproti .300 WM/ ale nejsem zrejme reprezentacni vzorek,mam 150kg :) Mam osobni zkusenost z Weatherby razi/.378 / a to jsou opravdu neprijemne kopance.
Mám "pouze" 100kg a mé první zkušeností s touto ráží jsou kladné. Vystřílel jsem s kolegou při nastřelování mého nového přírůstku ČZ 550 půl krabičky této munice S@B. Kopacec naprosto normální, jako u každé jiné kulovnice. Střílel jsem před tím převážně s kulobrokem 7x57R a 30-06 Spr. Jinak musím říci, že akustický a tlakový efekt na kryté střelnici v Liberci byl skutečně impozantní :wink:. Kde se dají objednat ty Normy? Dnes na mě pán v Lověně nějak divně a překvapeně koukal, že chci nějaké krmení do 9,3X62, prý to moc neprodává??? :roll:
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Příspěvek od george.barley »

Normy nakupuju v Detexu,RWS u Rehaku.9,3x74 R a i 9,3x62 maji bezne,vetsinou ty krabicky stoji vedle sebe:-)
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yardaz »

george.barley píše:Normy nakupuju v Detexu,RWS u Rehaku.9,3x74 R a i 9,3x62 maji bezne,vetsinou ty krabicky stoji vedle sebe:-)
Jsem z Plzeňska, tady se fakt asi nechytám. Včera jsem se pokusil objednat po netu NORMY 15gr. v této ráži, tak uvidím.
Ty Lapuy Mega jsem nikde Nenašel.... :(
AussieCz
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 20.2.2007, 18:38
Bydliště: Brno

9,3x65 Lapua Mega 18,5 gr

Příspěvek od AussieCz »

Tady je určitě seženete: http://www.guns-trade.cz/katalog/
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: 9,3x65 Lapua Mega 18,5 gr

Příspěvek od yardaz »

AussieCz píše:Tady je určitě seženete: http://www.guns-trade.cz/katalog/
Děkuji, našel jsem je tam. Nemá někdo tu?ení, jak se z guns_trade objednává??? Dík
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: 9,3x65 Lapua Mega 18,5 gr

Příspěvek od yardaz »

AussieCz píše:Tady je určitě seženete: http://www.guns-trade.cz/katalog/
Děkuji, našel jsem je tam. Nemá někdo tu?ení, jak se z guns_trade objednává??? Dík
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Napiš podle katalogu co chceš a pošli jim email.Ale chtějí ofocený zbroják.Nechal jsem si to poslat na dobírku.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yardaz »

Toma píše:Napiš podle katalogu co chceš a pošli jim email.Ale chtějí ofocený zbroják.Nechal jsem si to poslat na dobírku.
Díky za moc za radu. :idea: :idea:
dak.o
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: sob 18.8.2007, 7:24

Re: 9,3mm a.....Lapua Mega?

Příspěvek od dak.o »

Toma píše:Napiš podle katalogu co chceš a pošli jim email.Ale chtějí ofocený zbroják.Nechal jsem si to poslat na dobírku.

oni strelivo posilaji na dobirku? :o :lol:
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: 9,3mm a.....Lapua Mega?

Příspěvek od yardaz »

dak.o píše:
Toma píše:Napiš podle katalogu co chceš a pošli jim email.Ale chtějí ofocený zbroják.Nechal jsem si to poslat na dobírku.

oni strelivo posilaji na dobirku? :o :lol:
O tom nepochybuj..... :mrgreen:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
dak.o
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: sob 18.8.2007, 7:24

Re: 9,3mm a.....Lapua Mega?

Příspěvek od dak.o »

tak to jsem jeste nevidel :lol: ale zkusim :lol:
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: 9,3mm a.....Lapua Mega?

Příspěvek od nimrod nimrod »

Lze to přepravní společností, kde má řidič ZP sk.D
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
dak.o
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: sob 18.8.2007, 7:24

Re: 9,3mm a.....Lapua Mega?

Příspěvek od dak.o »

aha, uz sem si myslel :mrgreen:
Ma jeste nekdo zkusenosti se strelivem Lapua v razi 9,3x62 na srnci? V ucincich byly nejake fotky a vypadalo to moc dobre. Ptam se proto, ze nad timto strelivem dost silne uvazuji. Zkousel jsem jiz par druhu streliva (napr GECO, NORMA, RWS EVO) a dost to trhalo.
Odpovědět