Přebíjení .22-250 Rem.

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
king
Častý návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 25.1.2007, 12:32
Bydliště: ČR+DE+CH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od king »

Je samozřejmě nejlepší držet se toho co udává výrobce a zkusit si to v praxi. Pro zbraně větších ráží (třeba houfnice nebo tak) je ale lepší první počítat a pak experimentovat. Jako fyzika mě učili ptát se proč to to tak funguje, a tak počítám.

Chtěl jsem jen říci, že pro stabilitu je důležitá nejen délka, ale i váha a tvar střely. Ale snadno dostupné vzorečky, které odhadují potřebné stoupání, jsou dělány tak, aby závisely na délce a zhruba dávají Použitelný výsledek. Dál jsem chtěl říct, že změna v0 (v rámci dané ráže) není správná cesta ke změně (zlep?ení) stability. Myslím si ale vzhledem k tomu, že 22-250 bývá o dost rychlejší než 223, tak by při stejném stoupání mohla 22-250 stabilizovat i tě??í (delší) střelu než 223 (díky koeficientu cm). O kolik to nevím, ale spočítat by to ?lo, jen chtít.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

No zhoufnice tu strilet nikdo nebude, a nepredpokladam ze slozite vypocty tu nikdo delat nebude.
Hlavne s vypoctama nikdo nic nenastrilel. Jak rikam, jsi velice dobry matematik ci fyzik, ale sebelepsi vypocet ti nenahradi to ze si vemes ruzne strely, ruzne prachy a neudelasi si testy. a tomu se nevyhnes se sebedokonalejsim vypoctem.
teorie je jedna vec a praxe vec jina. Ver mi.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

4 Duch P. Pokud jsem zaslechl, tak pro ty 80 gr A Max už je 9palců moc dlouhé stoupání (zkoušeno na Savage-?ce tu?ím 111ce).
Myslím, že to chce na začátku rozhodnout, jestli chceš využívat přímou dráhu letu lehkých střel - skoro do 300 m pak nemusíš přená?et ani klikat ani na lišku - nebo budeš střílet těžké střely na 300+. Na ty těžké je samo lepší mít těch 7 až 8 palců.
4 King Myslím, že i přes výše vyslovenou kritiku asi všichni fandíme tvým kultivačním snahám:), jakou vnitřní balistiku máš konkrétně na mysli, něco nového?
Martin
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

.22-250

Příspěvek od TT33 »

...duch P. jak píše se zabývá myšlenkou začít přebíjet a ušetřit, ještě nikdy nepřebíjel, má koupenou? nebo chce koupit kulovnici ráže .22-250 Rem., ze které chce přebíjením dosáhnout vlastnosti těžké a lehké kulovnice... tak jsem to alespoň pochopil a myslím si, že se mu to nepovede, pouze si zhorší ball. vlastnosi dané ráže, pro které je tak zajímavá. Z loveckého hlediska je lepší si pořídit druhou kulovnici větší ráže a nespoléhat na to, že podle zákona tato ráže splňuje požadovanou energii ve 100m. Určitě bych s touto ráží nešel lovit muflona, vysokou ani černou, ale může se stát, že při lovu srnčího nebo škodné (dravé)... přijde sele... a v tom je ta pravá výhoda. :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

to TT33: s 22-250 muzes lovit veskerou zver do 150m uplne bez obav,jde jen o to ze vzhledem k rychlosti to dost rozbiji zverinu.osobne take preferuju prumer strely od 7,62 mm a vyse ale tu 22-250 mam odzkousenou a funguje fantasticky co se tyka stopefektu :wink:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Mrzi mi ze muj prispevek byl pochopen jako kritika. V zadnem pripade to tak nebylo mysleno. Bylo to jen konstatovani skutecnosti.
O schopnostech a vzdelani Kinga v zadnem pripade nepochybuji. Docela rad bych dal nekdty rec o tom jak jeho schopnosti vyuzit v praxi tak, aby mi umoznili presneji strilet. Neni kritika rici ze z praktickych duvodu mi je na prd kdyz jeho bal. program vypocitava presneji trajektorii o 1-2 kliky nez ten co mam a pouzivam. Protoze mi stejne nebude nic platny, protoze se hodnoty proste budou pro mou zbran a me naboje lisit. To ze se tim zabyva je jeho hobby stejne jako moje byt chorobne peclivy a presny pri prebijeni naboju s kterymi budu strilet rekneme do 300-400m kde tato presnost neni potreba.
TT33
dovolim si rici, ze kazdy kdo zacne prebijet, po nekolika zkouskach dosahne lepsi presnosti a kvality prebitych naboju o proti komercne vyrabenych. Otazka uspory je tak trochu pochybna protoze zalezi kolik naboju musi prebit aby se mu rozpustil pocatecni naklad do spotreby.
Mimo zlepseni presnosti prebijenych naboju ma moznost si laboravat naboje s ruznymi strelami od ruznych vyrobcu. Jak znam myslivce tak zakony dodrzuji stejne jako vsichni ostatni (to znamena, nedodrzuji). Spousta jich strili s .223 a nejaka energie je moc nezajima. Me naboje .223rem strileji stejne dobre jako vsechny ostatni mnou prebite a 1.500J znacne prevysuji.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

vhool píše:to TT33: s 22-250 muzes lovit veskerou zver do 150m uplne bez obav,jde jen o to ze vzhledem k rychlosti to dost rozbiji zverinu.osobne take preferuju prumer strely od 7,62 mm a vyse ale tu 22-250 mam odzkousenou a funguje fantasticky co se tyka stopefektu :wink:
Tomu věřím, mám podobný názor, ale s .300WM při lovu spárkaté, mimo srnčího, mám lepší pocit... :P
vhool

Příspěvek od vhool »

...a to o hodne lepsi .. a se svymi naboji i na to srnci... :twisted: :twisted: :twisted: :wink:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

vhool píše:...a to o hodne lepsi .. a se svymi naboji i na to srnci... :twisted: :twisted: :twisted: :wink:
Na to srnčí platí, když ho mám pro sebe, lovím s .300VM, ale do tomboly nebo pro výkup je lepší .223 Rem. ... (.22-250 Rem.)
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

TT33
dovolim si rici, ze kazdy kdo zacne prebijet, po nekolika zkouskach dosahne lepsi presnosti a kvality prebitych naboju o proti komercne vyrabenych. Otazka uspory je tak trochu pochybna protoze zalezi kolik naboju musi prebit aby se mu rozpustil pocatecni naklad do spotreby.
Mimo zlepseni presnosti prebijenych naboju ma moznost si laboravat naboje s ruznymi strelami od ruznych vyrobcu.
...vážím si každého, kdo začne přebíjet, ale nemůže v tom hledat žádnou úsporu peněz, jenom pro myslivost to nemá význam, to si může rovnou koupit ty nejdra??í náboje na trhu, nebo ustrojit druhou zbraň a bude na tom lépe. Pro myslivost je lepší si najít známého, který je na přebíjení zařízený a poradí, popř. si koupit matrici na ten svůj náboj... :lol: :twisted:
vhool

Příspěvek od vhool »

to tt33:ja jsem osmickovej a v soucasny dobe to moje 300WM je u me vyjimka protoze je to moje bebicko ale male a rychle raze uz me neberou.to uz mam za sebou i kdyz treba 223 nebo 22-250 jsou co do presnosti hodne dobry tak k lovu jsou vhodnejsi raze :wink:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

vhool píše:to tt33:ja jsem osmickovej a v soucasny dobe to moje 300WM je u me vyjimka protoze je to moje bebicko ale male a rychle raze uz me neberou.to uz mam za sebou i kdyz treba 223 nebo 22-250 jsou co do presnosti hodne dobry tak k lovu jsou vhodnejsi raze :wink:
... ona .300WM je v podstatě taky téměř osmička, já s ní mám ty nejlepší zkušenosti.... před ní jsem měl .30-06 SPR., na který nedám dopustit, jediné co mě zklamalo byla .308 Win., tu jsem rád prodal, bral bych ji na sportovní účely... ale je moc citlivá na změnu střel... :lol: :shock:
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

TT3:
Spravne si pochopil, ze premyslim o tom, ze si sezenu novou hracku, uvazoval jsem o prestavbe s hlavni od Lothara W. Duvod chci neco na strelnici, abych se vystrilel a soucasne i na kmotry, pricemz CHCI mit splnenou minimalni energii 1500J/100m pro pripad potreby na sele eventuelne loncaka, pricemz jsem si vedom ze to bude JEN 22ka, predevsim proto, abych se nemusel s nekym hadat. Proto jsem chtel konzultovat jake stoupani volit, abych neudelal hned ze zacatku nejakou hovadinu. Timto dekuji vsem za rady. Pocital jsem pomoci bal. kalkulatoru a doporucenych laboraci od vyrobcu a pro lehci strely mi to ani na 1500j/m nevychazelo (uvedomuji si ze je to vypocet, realita bude o neco jina)
SHIVA:
223 s energii 1500J/100m mohl by jsi napsat vice o co se jedna - Strela a ustova rychlost pripadne neco o zbrani? V 223R by to bylo asi mene komplikovane. Ja myslel ze to umi jen SB:D

EKONOMICKY EFEKT:
NECHCI setrit na loveckych patronach. Mam 270W a chodit s ni na strelnici strilet pro zabavu by me sezralo. SB 20ks skoro 500, jinac lovim se SAKO.
Prebijet chci protoze:
Jsem osoba zvedava a chci to zkusit
Byva problem sehnat tovarni naboje, ktere chci, komponenty se nechaji snadno obednat - tento problem se tyka i 270W respektive je globalni.
Neco mozna usetrim na patronach na strelnici, respektive si za stejne penize vice zastrilim.
Naposledy upravil(a) duch Pampuch dne čtv 11.10.2007, 15:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

duch Pampuch píše: SHIVA:
223 s energii 1500J/100m mohl by jsi napsat vice o co se jedna - Strela a ustova rychlost pripadne neco o zbrani?
Ustovku si nepamatuji, ale 28" hlaven, twist 7", strela Berger 90gr ev. Sierra 90gr.
Naboj udelany na komoru zbrane. Takze delsi OAL a tim vic prachu bez prekroceni tlaku.
duch Pampuch píše: EKONOMICKY EFEKT:
NECHCI setrit na loveckych patronach. Mam 270W a chodit s ni na strelnici strilet pro zabavu by me sezralo. SB 20ks skoro 500, jinac lovim se SAKO.
Prebijet chci protoze:
Jsem osoba zvedava a chci to skusit
Byva problem sehnat tovarni naboje, ktere chci, komponenty se nechaji snadno obednat - tento problem se tyka i 270W respektive je globalni.
Neco mozna usetrim na patronach na strelnici, respektive si za stejne penize vice zastrilim.
S tim se neda nic nez souhlasit.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Odpovědět