Přejít na obsah

Fotopast

Střelivo SB

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.

Re: Střelivo SB

Příspěvekod Marpie » pát 11.5.2018, 9:35

Včera jsem zašel na skeetovou střelnici - já se tím moc nezabývám a nezávodím takže většinou si nechávám pouštět na každém stanovišti vždy jen dva jednoduché holuby. Takže ne 20 terčů jako na loveckém kole ale 14 terčů. Loni když jsem na tom skeetu víceméně začínal (těch pár holubů do té doby ani nepočítám) jsem dával tak 9-12 terčů pravidelně. Dvojstřely jsem si zkoušel spíš samostatně z patron co zbyly. Včera hrůza a děs, dvě kola a 2x 5 zásahů a to ještě většina holubů co jsem dal byla na 2. ránu :evil: . Na 3 kolo celé mi už nevyšly náboje tak jsem dal 5 stanovišť ze sedmi a to jsem měl taky 5 takže asi by bylo mírné zlepšení ale pořád nic moc. Nábojům to nepřičítám ty jsem měl i loni - SB Super Skeet 28g a zahrdlení stejné taky cylindr a 1/4. Kolega z práce který se mnou začal chodit a půjčuje si ode mne flintu, střílel svůj standart taky 5+5 třetí kolo už nestřílel. Ale aspoň že flinta zezadublovala.
Jinak na té naší střelnici je jasné že to je i o tréninku (těch 5 zásahů v prvním kole jsem tomu i přičetl), většinou teda po jednom kole trochu dráhu holubů mění aby si střelci nezvykli ale nějaký obrovský rozdíl to není. Ale u těch SB Steel skeet mě to fakt překvapilo. Jednou jsem ho dal i na holuba který vylétá podobně jako trapový a navíc je ze skeetového postoje takže už první rána je celkem daleko a holub na cucky.
Naposledy upravil Marpie dne ned 13.5.2018, 15:09, celkově upraveno 1
ZKK 600, 270W+Nikon Monarch E 2,5-10x50 SF IL; CZ557 Carbine 270W+Yukon Photon XT 4,6x42; CZ 527 American .223Rem+Leupold 4-12x50 VX-R ill; ZP 49 12/70 s vyhazovači; Marocchi 03 Field 12/76, Brno mod.1 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF BDC
Marpie
Zkušený diskutér

Re: Střelivo SB

Příspěvekod Josef Kuřitka » sob 12.5.2018, 8:11

Asi ty oceláky líp křoupou terče. Údajně jsou nějaké ekologické terče, které mají být tvrdší a snad proto je i v prémiových nábojích více antimonu. Co se mě zdá tvrdé na rozbití je ta placka, pokud je vrhačka tak, že ta placka letí a dělá jen čárku, tak i relativně blízko skeetový čok a 24 v mm moc nefachčí. Pár jsem jich našel nerozbitých na byli po nich škrkance nebo oťukanou hranu. Takže 28g a minimálně 2,25mm. Bohužel jsem zjistil, že u střely na asfalťáky se na rozdíl od kulovnice, počítá jen desítka. Pěkná devítka je na hovno!
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér

Předchozí

Zpět na Brokové střelivo