Brokové náboje na dalekou střelbu

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové náboje na dalekou střelbu

Příspěvek od xtaup »

Tak jsem teď náhodou objevil slušně nadupané střelivo Cheddite do ráže 20/70 má to brokovou náplň 36g což je něco, prodávají ho v Renesanci, Cheddite pak dělá ještě 20/76 s náplní 40g a to už je teda něco :twisted: , nechápu jak to tam ty Italové můžou nacpat, škoda, že neuvádí i rychlost.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Brokové náboje na dalekou střelbu

Příspěvek od zispo »

Střílím Fiocchi GFL 20. Z brokovnice 20/70 a to 32 g brok zásadně 3,5. A platí i na huse spokovenost.
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

Re: Brokové náboje na dalekou střelbu

Příspěvek od Rainbow »

Zdar všem.Tatík si byl předevčírem obeznat místa, jestli bylo přejitý a taky že bylo.Večer, když si chystal věci na ráno, tak jsem mu říkal, ať si vezme zase mou kozu ve 12/76, kterou mám necelý 2 měsíce, protože chci, aby se s ní chodilo dokud je v záruce.Původně si chtěl vzít od SB Fortuny ve 4 broku a 36g návažce, nakonec jsem mu to rozmluvil, ať si vezme B&P Mythos Valle Supermagnum brok 3.9 mm a 56 g, který jsem koupil na zkoušku.Kolem půl 1 ráno vyšel z domu, v 0:50 už seděl na místě, do 2:00 hod. prý jen 3 zajíci.Chvilku nato se zajíci rozutekli a tatík si všiml zprava z kopce přicházet lišku.Až byla zhruba na 50 metrech vstal, zalícil a padla rána,po záblesku viděl, jak to lišku obrátilo a po výštřelu zůstala v ohni(střílel samozřejmě plným chokem).Tatík si myslel, že je bez ramene, takovou šupu nečekal a to jsem ho na to doma ještě připravoval.Když potom pro ni šel, tak vzdálenost krokoval a bylo to přes 60 metrů.Takže fakt spokojení jak tatík, tak i já.Teď už na čekaný chodí jen s Mythosy Valle Supermagnum.Já zatím neměl štěstí je vyzkoušet, protože co jsem viděl lišku tak vždy víc jak 100m a to už bylo na kulobrok, ale znáte to, zákon schválnosti.Takže příště si jich vezmu určitě víc jak jednu krabičku(jinak Lexo myslím na tebe;-).Zdar chlapi
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: Brokové náboje na dalekou střelbu

Příspěvek od Lexa »

Zdar Rainbow. Diky, že na mne myslíš. Taky se ted zaměřuji na lišky. Chodím k ujedišti asi 30m vzdáleného. Zatím jsem dvě ulovil. Střelivo používám HULL SOLWAY MAGNUM 50gr 3,7mm brok. Jsem s nimi spokojený, obě zůstaly v ohni. Ovšem na BP se moc těším. Dosahovat na 50 - 60m by bylo super. Plánuji na příští zimu koupit kulobrok BAIKAL v ráži 222r/12/76, tak bych je používal speciálně do něj. Tak zatím.
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Brokové náboje na dalekou střelbu

Příspěvek od Kettu81 »

Zdar známej mi radil náboje na dalekou střelbu značky TUNGSTEN je to 50 procent stříbra a 49 procent bronzu cena nad sto kč za kus no holt Americká provenience. Ale pokud máte někdo strach s vlkodlaků tak je to ta pravá volba. :P
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokové náboje na dalekou střelbu

Příspěvek od Georg.H »

pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Brokové náboje na dalekou střelbu

Příspěvek od pufr »

Ty "Čeditky" 100metri a 60metri nejsou na dálky taky špatné - jak už tu snad psal kdysi Lovec. Finta je v tom, že broky jsou v pouzdru, které je vpředu uzavřené, zezadu je pak do tohoto "kalíšku" zasunutá plastová zátka s krátkým okrajem. Z ústí hlavně vyletí uzavřené pouzdro s broky i zátkou vcelku (a to rychlostí u "100 metri" cca 430 m/s) teprve až sací odpor na zadku střely vytáhle zátku ven, dojde k uvolnění broků (to je u náboje "100 metri" až několik desítek metrů před ústím hlavně), interakce mezi broky jsou minimální - na rozdíl od toho, co se děje při obvyklém výstřelu na ústí hlavně, tomu odpovídá rozptyl.

http://www.chedditeitaly.com/en/prodott ... calibro=12
http://www.chedditeitaly.com/en/prodott ... animale=10

Co by Taliáni a Frantíci nevymysleli, aby dosáhli na "naše" kačenky a na husy na tahu :)

Kamarád střílel loni v létě těmito náboji liščata před norou na "skutečných" sto metrů - rozptyl broků o průměru myslím 3,9 mm byl na tuto vzdálenost necelých 1,5 m
Ale kdo by to do Česka v současnosti vozil nevím - musel by někdo umluvit Blažka z Renesance nebo Hofmana z Proarmsu :)
Pufr
tad
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 11.7.2010, 20:47

Re: Brokové náboje na dalekou střelbu

Příspěvek od tad »

Rainbow píše:nakonec jsem mu to rozmluvil, ať si vezme B&P Mythos Valle Supermagnum brok 3.9 mm a 56 g, který jsem koupil na zkoušku.Chvilku nato se zajíci rozutekli a tatík si všiml zprava z kopce přicházet lišku.Až byla zhruba na 50 metrech vstal, zalícil a padla rána,po záblesku viděl, jak to lišku obrátilo a po výštřelu zůstala v ohni(střílel samozřejmě plným chokem).Tatík si myslel, že je bez ramene, takovou šupu nečekal a to jsem ho na to doma ještě připravoval.Když potom pro ni šel, tak vzdálenost krokoval a bylo to přes 60 metrů.
Mají tyto náboje košík, nebo jen zátku? A nějaké další zkušenosti?
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

Re: Brokové náboje na dalekou střelbu

Příspěvek od Rainbow »

Zdar, ano náboje B&P Mythos Valle Supermagnum mají košíček,možná tam bude taky nějaká finta ohledně toho košíčku.Pokud vím, že budu střílet do 30-40 metrů používám klasický papíráky jako Black Stary nebo holubářky od SB(se zátkou).Jinak standartně volím 12/76 a to buď Mythosy nebo Hullky Solway Magnum brok 3.5 a 50g návažku.Jak jsem psal tatík má s Mythosama ulovenou lišku na slušnou vzdálenost, já když šel v zimě sednout na stoh, na kterým jsem napodzim ometl kunu z 8 metrů, tak mi při čekané přišla na újeď kuna vyčkal a až byla na 30 metrů.Pak jsem po ní foukl Hullkama a málem mě to obrátilo, tak .... .Druhý den v tu samou dobu se mi ji podařilo ulovit a přišli mi tam dokonce 3, ale ty 2 mi šli po cestě a skákali mezi stromama, tak jsem si ránu odpustil.Taky se mi podařilo střelit straku na více jak 50 metrů Hullkama, takže jsem spokojenej, jen vyzkouším i jiný magnumovky.LESU,LOVU A MYSLIVOSTI ZDAR.
tad
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 11.7.2010, 20:47

Re: Brokové náboje na dalekou střelbu

Příspěvek od tad »

Rainbow, díky za odpověď, hledám něco do kulobroku. Něco co bude bezpečně na těch 40-45 metrů platit. Zatím jsem používal SaB 42,5 g a 53g. Moc spokojený jsem nebyl i liščata mi potom odcházela :( Zkusím určitě ty BaP, koupím je v Sudicích, pak napíšu nějaké první zkušenosti. Konkrétně mi jde o lišky
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Brokové náboje na dalekou střelbu

Příspěvek od Toma »

To není možné.Já beru na lišku dvanáctku s plným zahrdlením,naše Fortuny 4 mm ,a na 40 m neexistuje.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Brokové náboje na dalekou střelbu

Příspěvek od Lotr »

tad: čím to střílíš a jaké tam máš zahrdlení?
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
tad
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 11.7.2010, 20:47

Re: Brokové náboje na dalekou střelbu

Příspěvek od tad »

Lotr píše:tad: čím to střílíš a jaké tam máš zahrdlení?
Střílím Sellier-Bellot magnum 42,5 g a 53 g. Zahrdlení je tam 3/4. Občas mě potom liška odešla :-(
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Brokové náboje na dalekou střelbu

Příspěvek od Toma »

Ještě ten brok? Dělají se i dvaapůlky.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Brokové náboje na dalekou střelbu

Příspěvek od Lotr »

4 tad: kulobrokem? Může být, že díky kratší brokové hlavni kulobroku to v 3/4 zahrdlení na tu vzdálenost dost rozhazuje. Zkus si střelit na tu vzdálenost do papíru, ať víš na čem jseš. Poté zkus jinou značku. Zkrátka musíš zjistit, co Tvému kulobroku "chutná".
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět