brokové strelivo HULL

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od johnyc77 »

To Pernik - Já tedy nevim jak ostatní, ale osobně ho používám od začátku kachen a už mam nastříleno kolem 20 kachen letos.. Tolik jsem jich nikdy neměl, takže pro mě super.. Používám HULL THREE CROWNS.. Brok tuším že 3,9.. ale nejsem si jistý.. Jsou bez košíčku, velikost je 67mm
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od Perník »

to johnyc77: dík
já uvažuju o Hull Special game 12/70 velikost broku 3,3 nebo 3,7. Myslim, že by velikost 3,3mm na bažanta a zajíce mohla klidně stačit.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od Jirka83 »

Na zajíce závisí na jakou vzdálenost chceš střílet, ale z vlastní zkušenosti vím, že je lepší 4mm. Úbytek energie malejch broků je dost citelnej... :wink:
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od Perník »

do teď jsem používal Selbel Corona 3 a 3,5mm. Furt jsem špekuloval co naládovat do kterého laufu a tak mi teď těch 3,3mm přijde jako vhodnej kompromis pro všechno. Je jasný, že s tím nemůžu dohánět zajíce až někde na obzoru :)
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od Milan.K »

To johnyc77 .Nebudu tě odrazovat,ale HULL THREE CROWNS je podle mého názoru s košíkem. :roll:

Exklusivní lovecký náboj; střední a vysoké mosazné kování;rychlá zápalka a velmi rychlá prachová směs; plastový košík ; úsťová rychlost : 430m/s; tvrzení broků : 0,5 % Antimon.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od johnyc77 »

To Milan.K - V obchodě mi prodavač řekl, že jsou bez košíčků.. Já je (ještě) nepitval.. Dík :wink:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od Fery »

Není za co děkovat. Milan píše bludy :wink: . Nejdřív ať si věci zjistí a pak něco píše :D Podívej se na arms-cz.cz . Tam je popis nábojů a ceník. Já mám náboje Three Crowns a jsou bez košíčku. Samozřejmě je lze koupit i s košíčkem a jsou levnější, ale ty dovezli až letos. Takže pokud ti prodavač tvrdil, že jsou bez košíčku tak nelhal. Stačí mrknout na krabičku jestli je v popisu náboje napis FIBRE. Je to u velikosti broku a délky patrony. FIBRE = plstěná zátka. :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od cejlon »

Tak se dívám na ceny sportovního střeliva a obecně došlo ke zdražení o 0,5 - 1kč. Sportovní Hull zdražil o 0,6kč. Jsem si myslel, že ceny nepůjdou tak nahoru.Zvýšení DPH z 19% na 20% v tom žádnou roli hrát nemůže.
Většina střelnic zároveň v průběhu minulého roku zdražila terče v průměru na 4kč.....
Takže nakupujte na sezonu ze starých zásob,pokud to ještě jde...........zdražování opět začíná.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od lovec »

Rastie cena olova, PLOSNE zdrazeli vsetky firmy.....
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
JanV
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 15.3.2010, 21:32

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od JanV »

Zdravím všechny. Jsem tady nový a moc na fóra nechodím. Na keci si moc nepotrpím a spíš mě zajímá praxe. Účet jsem si vlastně zřídil proto, abych se vyjářil i já k brokovému střelivu Hull. Po vychvalování zde a ještě na jinných stránkách jsem se rozhodl také zakoupit nějaké to sportovní brokové střelivo Hull. Střílím lovecké kolo a Trapp. Začal jsem tedy tím, že jsem si kopil bednu 17x70, 24g skeet pro One, což má být dokonce vyžší třída. Trochu dražší než SB, tedy za 5,64,-Kč. Vychvalované střelivo s rychlostí 457 m/s. Dnes jsem byl na střelnici a musím říci, že toto střelivo bylo pro mě velkým zklamáním. Uletělo mi spousty tutových holubů. Jestli jsou hlavně čistější a nebo to dělá jinné rány mě v podstatě nezajímá, důležité jsou pro mě výsledky. Mám toho nastříleno hodně a tyto patrony už do domu nesmějí. Já hlupák jsem si myslel, že 3 bedny SB 24 super skeet budu mýt na tréning a HULL pro One na závody. To bych tomu dal. Ještě že jsem to vyzkoušel a bude to naopak. Prostě je vybouchám jen tak na tréningu a pak již nikdy. Chtěl jsem se s Vámi jen podělit o svou zkušenost. Lidé přede mnou měli jinnou zkušenost. Záleží, kolik mají nastříleno atd. No udělejte si obrázek každý sám. Střelbě zdar
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od cejlon »

Já jsem si o tvých zkušenostech obrázek udělal a respektuji to......
Jenom ještě dodám....střílím pouze lovecké kolo a skeet..
Na loveckém kole jsou všechny terče tutovky.Vždycky,když minu takovou tutovku,tak je to vždycky moje chyba v soustředění(vycukám se, zaspím, zůstanu viset na terči, špatně se postavím).
Jakékoliv náboje nebyly nikdy příčinou toho,že jsem minul. Jistě,člověk by si měl vybrat ten svůj náboj a tím střílet trénink i závod.
Znovu opakuji,že na nábojích Hull základní řady oceňuji především jejich vyrovnanost, rychlost a zpracování.....a cenu.
Uživatelský avatar
Milan Brno
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: stř 04.6.2008, 12:11
Bydliště: Planet Earth

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od Milan Brno »

Cejlon přede mnou vyjádřil podstatnou část úspěšné brokové střelby velmi korektně. Ještě bych k tomu ale dodal několik málo technických faktů. Podle výrobcem uváděných rychlostí (které jsou málo kdy absolutně pravdivé) těhle dvou nábojů je mezi němi rozdíl 37 m/s - což je secsakramentsky hodně na brokový náboj :roll: A tento rozdíl může činit rozdíl v předsazování i několik desítek centimetrů. Rovněž tam určitě bude i výškový rozdíl bodu dopadu středu brokového shluku na různé vzdálenosti. A za další - i velikost rozptylu je podstatně ovlivněna rychlostí náboje - takž ze 1/4 zahrdlení máte najednou Cylinder - nebo i naopak - možná i více. Všechno velmi důležité a podstatné faktory jak z těch ulítnutých tutovek udělat nádherné zásahy. Jestlipak jste si předem než jste začal používat nové náboje s tak rozdílnou balistikou zašel na střelnici a vystřelil několik málo ran jak s S&B tak HULL náboji na kus balícího papíru a porovnal výsledky? A ta Vaše teorie o používání (tak moc) roznílných nábojů na tréning a závody mě vlasně přiměla k tomu abych na Váš příspěvek reagoval. :lol:
JanV
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 15.3.2010, 21:32

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od JanV »

Lepší výsledky mám prostě s SB, tak nevím proč bych platil více za Hully. Tečka. Pokud má někdo zájem, tak mu je prodám za úžasnou cenu 100,-Kč za krabičku, tedy 4,-Kč za jednu. Mám 9 krabiček. jinak se jedná o tyhle: http://www.arms-cz.cz/katalog/02/?artic ... pina=02008. Zakoupeno před 14 dny. Odběr možný v Praze. V případě zájmu piště na HanzVotas@seznam.cz Zdar
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od cejlon »

Jistě Milane,máš pravdu. Rozdíly v rychlostech jsou důležité-to je fakt. Navíc u střeliva,které negativně hodnotil JanV je, co se týká použití na discíplíny půlkruhového střeliště rychlost zbytečně vysoká. Já bych spíš řekl,že je to parkůrový náboj na střední vzdálenost.
Používám Hull 24g. skeet HV (427 m/s) - to je rychlostí už na hranici,ale je jeden jako druhý.

Jako nouzovku používám SB skeet super 24g (420 m/s) - dá se s tím střílet, ale poslední dobou vykazuje více problémů....(nepravidelné broky, tvrdé utopené zápalky, zasviněné hlavně, duté rány, různě deformované kování a plast.......)pro někoho to problém není, pro mě ano. To mi na klidu při střelbě rozhodně nepřidá.
Zcuter
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: ned 21.3.2010, 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od Zcuter »

já osobně jsem spokojený s Hull intercomp ale pouze s gramáží 24g...s 28g jsem neměl tak dobré výsledky...ale jak už tady kdosik psal, taky mám probléms vyhazováním nábojů....střílel jsem asi 150ks NSI a do toho sem tam nějaký Hull a často se mi stávalo že mi to nábojnici nevyhodilo, lovecké i jiné sportovní mi to vyhazuje super....nevím proč to ten Hull prostě nevyhodí...
Odpovědět