střelivo BASCHIERI PELLARGI

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

střelivo BASCHIERI PELLARGI

Příspěvek od Lexa »

Zdravím. Jsem tu nový.Chci se zeptat,kde se dá toto střelivo sehnat?Jsem z Břeclavska a tady jsem na toto střelivo nikde nenarazil.Četl jsem zde na toto střelivo mnoho chvály a proto bych ho chtěl vyzkoušet na škodnou(liška).Díky předem všem za rady.
milan 04
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 20.7.2007, 7:33

Re: střelivo BASCHIERI PELLARGI

Příspěvek od milan 04 »

Toto střelivo se dá koupit v prodejně SPORT-LOV, která se loni přestěhovala z Brna na adresu : Sudický Dvůr, Sudice 50, Sudice u Boskovic. V nábídce je mají.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: střelivo BASCHIERI PELLARGI

Příspěvek od Vojta »

Samozřejmně jde také o to, v jaké ráži je scháníš a co z produkce Baschieri Pellagri scháníš! Já osobně střílím F2 Classic v ráži 16, brok 3,1mm a nic lepšího jsem při lovu na bažanty nemněl. Kupuji je v Hradci Králové v prodejně na Koruně (BARA HK) za cenu 6 Kč/ks. Třeba by se nějakým způsobem dalo domluvit na zaslání.....
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: střelivo BASCHIERI PELLARGI

Příspěvek od Lexa »

Chtěl bych je čistě do kulobroku v ráži 12/70 na lov škodné. Co se týká sortimentu, tak fakt nevím. Nemám s tímhle střelivem žádnou zkušenost. Nechám si poradit. Jde mi o co nejdelší dostřel a potřebné kryti. S SB je maximum do 35 m. Chci dosáhnout aspon 50 m. Existuje něco takového? Prosím poradte.
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: střelivo BASCHIERI PELLARGI

Příspěvek od romann »

Kamarád si do kulobroku kupuje náboje od S@B magnum a do 50m stim stříli lišky a uspěšně ale chce to asi zkusit do papíru. Taky hodně záleží na zahrdlení.Ja mam kulobrok UB ale v šestnáctce a to je větší problém do ty se žádny magnum nedělá tak střílim max.30m.Jinak pellargi kdybys měl cestu do Znojma má na náměstí na prodejně p.Srbová.Krabku mám doma kal.12 pr.3,5 a 36g a kačeny po nich padaly.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: střelivo BASCHIERI PELLARGI

Příspěvek od precechtel »

uvedené střelivo používám v ráži 20/70 k veliké spokojenosti co do výkonu, rychlosti, spolehlivosti, střílím tím z brokové dvojky a jednušky. Střelivo jsem dříve kupoval v Boskovicích a v Brně. Používám zmiňované F2 i supermagnumy, velmi oceňuji u tohoto střeliva příjemný zpětný ráz. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: střelivo BASCHIERI PELLARGI

Příspěvek od Lexa »

Zdravím všechny na foru. Prosím o pomoc. Nutně zháním náboje B&P Mythos Valle Supermagnum s náva?kou 56 Gramů olova s brokem 3,9 mm. Kde se dají sehnat? V Sudicích u Boskovic je momentálně nemají. Popřípadě jestli někdo má rád koupím. Tak 20 - 30 ks. Nabídněte. Moc děkuji.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: střelivo BASCHIERI PELLARGI

Příspěvek od kojot »

Tak ty ti doporučuju, pokud se chceš odnaučit střílet:-)
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: střelivo BASCHIERI PELLARGI

Příspěvek od Lotr »

Už to tady někde proběhlo: B&P prodávají v Brně v Beretta shopu, popř. zkus poslat e-mail Jardovi Hlavatovi www.zbranenaobjednavku.cz, jestli by se Ti po nich někde nepoptal.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: střelivo BASCHIERI PELLARGI

Příspěvek od Pavel.x »

kojot píše:Tak ty ti doporučuju, pokud se chceš odnaučit střílet:-)
Můžeš to prosím nějak zdůvodnit??
Já je v zimně používám na lišky jsou v pohodě.
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: střelivo BASCHIERI PELLARGI

Příspěvek od Lexa »

Taky to nechápu, proč bych se měl odnaučit střílet. Zatím jsem na tyto náboje četl jen samou chválu. Chci je taky na zimu k lovu lišek.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: střelivo BASCHIERI PELLARGI

Příspěvek od kojot »

Střílel jsem s tím chvíli z KB Brno 802 a byla to velice slušná prda. Myslel jsem to samozřejmě s nadsázkou, vydržet se to dá, ale kam se na to hrabe Springfield. Kámoš je používá na husy v automatu a když střílí, vypadá jako bezzákluzový dělo:-))
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: střelivo BASCHIERI PELLARGI

Příspěvek od Toma »

Právě bezzákluzový se ani nehne.Já u toho stál,a pořád ládoval.(82mm).
Lovec zabíjí jednou ranou.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: střelivo BASCHIERI PELLARGI

Příspěvek od Pavel.x »

Je pravda že je to pořádná rána na hon bych s tím střílet nešel, ale ta jedna na lišku se vydržet dá a platí i na cca 50metrů.
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: střelivo BASCHIERI PELLARGI

Příspěvek od včelák »

Až někde na takovéto nadupané náboje s košíkem narazím hned si taky do kulobroku na lišky koupím.Podobné vyrábí taky Hull a CHEDITE. Naše 12x76Magnum taky nejsou špatné.Ty 53g mají plst. zátku a víc rozhazují -vhodné na zajíce a husy. Aty 42.5g mají košík ,jsou trochu rychlejší a hodí se na dalekou přesnou střelbu-na 50m je to dost jistá střelba ten košík to podrží u sebe.Zkoušel to do kartonu na 50m s 4mm brokem kruh asi 70- 80cm s plným zahrdlením.Ja nejvíce budu schánět CHEDITE. Jsou popsány v -Brokových nábojích na dalekou střelbu.
Odpovědět