Střelivo Eley

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
gewarosse
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 04.1.2007, 22:53
Bydliště: Praha

Střelivo Eley

Příspěvek od gewarosse »

Máte někdo nějaké zkušenosti s brokovými náboji od firmy Eley?
http://bestpatron.shop5.cz/cz-kategorie ... a-lov.html
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Střelivo Eley

Příspěvek od Karel61 »

Před rokem jsem získal katalog Eley Hawk a čuměl jsem :shock: :
Eley Alphamax 16/70, velikosti broku (UK): 4,5,6,BB,AAA,SG, navážka 32 g :!: , úsťová rychlost 434 m/s :!: . Zatím jsem to nesehnal, snažil jsem se ukecat některé dovozce s tím, že toho vezmu i víc. Zatím bez úspěchu. Uvažoval jsem dokonce, že zajedu do Anglie na dovču a dovezu to sám. Jinak ve .22 jsem na Eleye neslyšel nic než chválu. Mně rychlejší broky sedí, zkusil jsem je jednou a najednou jsem měl podstatně vyšší úspěšnost než s S&B, RWS ap. Ta firma na tom webu řadu Alphamax v nabídce zatím nemá. Zeptám se jich, uvidím, jak budou operabilní. Jestli to dovezou, tak koupím celou bedničku, ať mám na pár let vystaráno (eletriku to nežere, tak co.. :) ). Jinak na bažanty bych bral velikost UK-5 (2,79 mm, 248 broků v navážce 16/70) a na zajíc/liška velikost UK-BB (4,06mm, 81 brok v navážce 16/70).
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Eley

Příspěvek od cejlon »

Teď jsem byl párkrát na střelnici s Eley First 24g skeet.Trochu jsem je otestoval a mohu zodpovědně říct,že to je kvalitní patrona.
I když mi britská munice ne úplně sedí svou filozofií tzn. vyšší rychlostí, jeví se mi dobře.
Po rozkuchání jsem zjistil, že broky jsou kvalitní, stejnoměrné, po přeměření vykazovaly minimální rozdíly.
Konstrukce košíku taky dobrá, hodně perforovaná.
Zpracování patronu hodnotím nadstandartně.
Rána je taková polotvrdá s ostřejším nástupem, ale už i při trošku horším nahození odezvu vnimám intenzivněji.
Celkově dávám 70/100.

V současné době, kdy šla produkce základních řad NSI směrem dolů, upřednostňuji základní řadu střeliva Mirage T2 Competition.
hunter1
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15.11.2011, 16:02

Re: Střelivo Eley

Příspěvek od hunter1 »

Zdravím všechny sportovní střelce,
také neustále uvažuji, které střelivo je nejlepší, a jaké splní vše co od ně očekáváte (rychlost, ráz, krytí, kvalita, cena aj.). Samozřejmě mě zaujala nabídka nábojů od firmy Eley, kde mě upoutala zejména rychlost broků, široká nabídka variant nábojů a podle všeho i kvalita zpracování, ale oproti střelivu mirage T2 (čisté laufy, příjemný zpetní ráz, cena) ,které nyní používám je přeci jen dražší a to je také velice důležitý detail. Byl bych velice rád, kdyby jste se podělili o své názory na střeliva, která jsou dostupná na našem trhu, a která jsou podle Vás ideální pro sportovní střelbu (cenová relace max. 5kc/ks, sportovní střelivo Skeet/Trap). Také bych velice rád uvítal názory na skeetové střelivo s plstěnou zátkou (fibre).
Naposledy upravil(a) hunter1 dne ned 23.9.2012, 1:17, celkem upraveno 1 x.
gewarosse
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 04.1.2007, 22:53
Bydliště: Praha

Re: Střelivo Eley

Příspěvek od gewarosse »

Za kolik a kde nakupujete náboje Mirage ?
Pro mě momentálně nemá střelivo Eley ve středním cenovém segmentu konkurenci. Při cenách, co dovozce nabízí při větším odběru, vychází náboj Eley Olympics 28 g na 4,6Kč/ks. Podle mého testování je to ideální náboj na trap a parkůr.

Sportovní střelivo s plstěnou zátkou je kapitola sama pro sebe. Poskytuje pravidelnější krytí než střelivo s košíčkem, není tolik zahuštěné na střed. Rozptyl přesně odpovídá požitému choku, takže pro otevřené choky je větší než u střeliva s košíkem a u utáhlejších choků menší.
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Eley

Příspěvek od cejlon »

Lesko - Kostelecký v Holasicích. Mají na stránkách i ceník.
hunter1
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15.11.2011, 16:02

Re: Střelivo Eley

Příspěvek od hunter1 »

Máte někdo přehled, kde a za kolik, by se dalo sehnat střelivo s plstěnou zátkou /fibre/.
loupacek
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 30.7.2012, 11:20

Re: Střelivo Eley

Příspěvek od loupacek »

to hunter1: nevím, zda si myslel přesně tohle, ale našel jsem ti něco zde
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Střelivo Eley

Příspěvek od kajinek.sniper »

I já teď řeším co koupit, jelikož mám posledních pár krabiček nábojů. Střílím zatím SB TRAP 28 Super, protože do papíru mi tahle patrona vyšla ze všech možných nejlépe. Střílím pouze trap. Pro příští sezónu chci ale jen 24g a přiznám se že taky pokukuju po Eley.
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Střelivo Eley

Příspěvek od kajinek.sniper »

Nebudete někdo kupovat náboje od Eley? Asi bych se přidal, protože 5000 nábojů bych asi neuživil.
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: Střelivo Eley

Příspěvek od jindrich764 »

Tak do toho bych sel taky!Ovsem v 16/70 32g pokod by byl brok 3,5 ci 3,75mm bylo by to super a beru 150ks. Z kousel jsem je sehnat od mistniho prodejce ve Strazi nad Nisou, koukel jak vyvorana mys, jako co to vymyslim, ze u nej vsichni kupuji SB.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Střelivo Eley

Příspěvek od Karel61 »

Eley Hawk Alphamax 16/70 32g se vyrábí v anglických velikostech 4,5,6,BB,AAA,SG (t.j. 3,05; 2,78; 2,54; 4,06; 5,08; 8,38 mm)
Při vysoké rychlosti stačí při stejné energii broku o číslo menší brok, čímž se dosáhne vyššího počtu broků.
Na kachnu a bažanta se v Anglii používají vel. 4,5,6 (já bych bral 5, tj. 2,78 mm) a na lišku a zajíce BB (tj. 4,06 mm).
Jinak fajn, domluvme se přes SZ a zaútočme znovu na toho dovozce. :wink:
Odpovědět