Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět

Byl S-Ball plastic lepší jak Pb střely (např. Brenneke) ? Prosím níže se vyjádřete v čem a proč.

Ano
34
31%
Ne
74
69%
 
Celkem hlasů: 108
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georg.H »

Zdravím......
no mě taky S-Ball Plastic nikdy k srdci nepřirostli....
ikdyž pár kolegů je sním (bylo) spokojeno.
Já používám origo Brenek nebo S&B Slugy.....
Maximálně spokojen. I?ka 16 mě ještě nezklamala
a jak už tu jeden kolega psal v zimě Plastiky používám na sestřelování jmelí

:)
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od roman300 »

Já jednotné střely téměř nepoužívám, na naháňky třístovku a ta platí. Za 15 let jsem jednotnou střelou ulovil dvě prasata, jedno v běhu a druhé jsem doběhl já (bylo postřelené kulovnicí na měkko), když jsem ho nedokázal střelit na 20m v mírném kroku, rozběhl jsem se za ním a na 3m ukončil jeho trápení 8) . Nejlepší jsou asi střely Original Brenneke (dle střelby do papíru), kamarád (prodejce zbraní) někde "vyhrabal" Brenneky laborované Sell&Bell, které už nejsou a protože mám nakoupené Slugy, budu měnit 2 Slugy za 1 Brennek. když jsem zkoušel S-bal Plastik ze ZP49, tak měli na 35 m boční průrazy, ze 6 ran všechny :roll: :roll: :roll: .
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od bendy »

Když se tu nakouslo téma drahých moderních podkaliberních střel a hlavní typu paradox, tak se zeptám, co je pravdy na tom, že ZBK 100 (broková) má hlaveň právě zahrdlenou způsobem paradox, nikoli ale drážkovanou. Nevím,jak je to tedy myšlené a jestli to "pomáhá" stabilizaci jednotných střel. ale jako drážky to asi nebude fungovat, že by to dobře střílelo SST,co myslíte?
To by byl PARADOX, kdyby ZBK100 střílela SST za 80Kč jak víno na 150m,že!?
Poměr cena a výkon by pak byl neskutečný,ale vážně, co si myslíte o tom zahrdlení, jaký je rozdíl mezi tímto "paradoxem u ZBK", drážkovaným paradoxem a mezi klasickým polovičním nebo plným atd.?
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od martinh »

no já je používám protože mám doma zásoby , které kdysi táta nakoupil nebo dostal. Je to docela lehká střela s vysokou prurazností. Ovšem nevím jak je to s přesností, tu sem do papíru netestoval a na běžící prse se blbě přesnost určuje.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od Tony30 »

Mě osobně jak z kulobroku tak z brokovnice lítali dost nepřesně a pokaždé jinam(S-Ball),tedˇjedině Slug,a spokojenost i když vystřelím tak 2za sezonu.Z brokovnice r12x76-Bajkal soustřel do 15cm na 40m.a z kulobroku ZH do 10cm.což je pajáda.
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od michalos »

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat zda je to normální nebo je něco špatně...dnes jsem vystřelil jeden s-Ball plastik po strýcovi ze zvědavosti z hlavně, kde jsem měl našroubované zahrdlení čtvrt střelba nijak zvláštní (jinak střílím Rotweill Magnum 39gr.) a po vytažení náboje údiv. Nábojnice prasklá od kování až po konec. Nemůže to při výstřelu nějak ovlivnit tlaky nebo co já vím v přechodovém kuželu když to takhle praskne? Mám jich ještě 10 takže mě nebude mrzet, když je vyhodím nebo to můžu vystřílet..?? Jinak tento praskl první, ještě jsem zkusil dva. Nebo je to těma mrazama..? i když jsem je měl v kapse ...
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od Toma »

Praskaly mě tak (sice brokové)Black star,a vystřílel sem je v pohodě.Asi byli nábojnice přesušené,a ztratily vláčnost.Sem tam byl urvaný i konec nábojnice v zakroužení.Otázka je co by to udělalo když si ten kousek vezme S ball do přechodového kuželu.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od Daniel Vyoral »

michalos píše:Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat zda je to normální nebo je něco špatně...dnes jsem vystřelil jeden s-Ball plastik po strýcovi ze zvědavosti
A co strýc chudák, máte stále dobré vztahy? :D

Ne omlouvám se, sranda. Taky přidám dvě zkušenosti z našeho sdružení, a to konkrétně přímo od předsedy a od našeho hospodáře. Na jedné naháňce předsedovi šlo prase pomalejším klusem, na které vystřelil asi na 10 m střelou S-ball plastic. Prase jakoby nic, běželo dál, kde ho pak slovil střelec vedle. Jaké bylo překvapení, když v praseti našli obě dvě střely. Tu předsedovu zavrtanou ve škáře přímo na vstřelu. Vůbec se nedostala ani pod škáru.

Druhý případ, a to hospodářův se stal taktéž na naháňce. V jedné leči mu šli prasata, střílel a v domění, že chybil, nabil opět. Za chvíli další prasata na hospodáře. No co budu povídat, z hospodáře se z rány stal Rumcajs s příslušnou bambitkou. Ta první střela uvízla v hlavni. Naštěstí se nestalo žádné zranění.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od fesoj »

Pokud se pamatuji, kdysi takových esbalů bylo jak hub po dešti - a samozřejmě i pár zneškodněných flint. Nemýlím-li se, bylo to někdy v 80. letech, když se soudruhům ve Vlašimi "vloudila chybička" a pustili mezi obecný lid větší množství vysoce nekvalitního střeliva.
Kritériem pravdy je praxe.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od michalos »

To Daniel Vyoral
už teď to vidím...ale bylo to míněno jako po strýcovi jako z pozůstalosti zděděné...
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od jindrich764 »

Zdravim kolegove! Pri priprave dnesniho obeda me cekalo prekvapeni. Krajim na platky rozsalovanou kytu ze selete, kdyz tu nuz zaskripe o kov. Patram prsty ve svalu a vytahuji S-Ball Plastic. Kyta ani saly nejevily znamky po zasahu, barva, podlitina. Vesel tam otvorem v panvi a nenedelal paseku. Slo o sele 25Kg, strlene na nahance, na ostro, cirka z 20m, zasah na svetlo, strela postupovala celym telem az se zastavila v kyte. Na strelu z brokovnice a jeste sestnactku, mi to prijde obdivuhodny vykon v pruraznosti. Lovu a lesu zdar!
bastik
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: úte 28.2.2012, 7:28

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od bastik »

Já s nima střílim jelikož mám zásobu takže je vybouchám a pak koupim něco jinýho. A nemůžu si stěžovat na 25 z 16tky sem měl čtyři rány v kruhu o průměru 10cm pro mě vyhovující. Druhá věc je jejich průraznost kuli který co sem slyšel byli i zakázaný, údajně prostřelej i policejní vestu. A takový ty řeči že ten silon ztvrde popraská a rozsype se při výstřelu sou keci. Neni to tak dlouho co sem s nima na naháňce střílel, dal sem tupl obě prasata udělala kotrmelec a ani se nehli. Za mě pales nahoru pro S-ball plastik. A slugy sem zkoušel SaB z tý stejný flinty rozptyl 19cm na 25m. Navíc mi po nich zůstává v hlavních strašně moc olova.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Plastiky jsem používal dost a pár desítek kusů černé s nimi mám střelených. Dřív jiné střely ani nebyly a plastikem střílel každý.
Z mých brokovnic s pevným zahrdlením střílejí plastiky perfektně a co jsem viděl i u kolegů myslivců, když se občas po honech zkoušelo něco trefit, tak z mnoha flint a hlavně naší výroby, plastiky chodily dost přesně.
V ráži 12 plastik funguje, tak jak by měl a po zásahu se často odděluje jádro od plastu. Dobře trefená zvěř na ránu slyšela a rolovala. S ranami do svaloviny, do žeber a pod. každá zvěř odchází a to i po jiné olověné střele a dosled většinou bývá dost problémový.
Mám zkušenost, že nové, suché náboje eSball plastik střílely naprosto bez problémů a za tu dobu ,co je používám mi jediný neselhal. Chlapi, kteří tyto náboje nosili několik let po kapsách, párkrát je rozmočili díky nabranému sněhu a opětovně doma sušili,ty náboje měly uvojněné zakroužení atd. tak tam se někdy stalo to, o čem píší chlapi výš, že rána navyšla nebo střela zůstala v hlavni apod.
Mě provázely plastiky myslivostí a patřily k zimním obnovám a naháňkám. Mám s nimi i pěkné lovecké zážitky, tak že u mě palec hore pro plastik. Škoda že je už nedělají, koupil bych si. Ve své době to byla moderně vymyšlená,jednoduchá střela, levná a přesná. Ta přesnost byla dost ovlivněná soustřelem hlavňového svazku, ale to je u všech jednotných střel a také technickým stavem zbraně a hlavně. Například z většiny pařezovek ZH chodí plastiky jako z kulovnice.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od fesoj »

Honzo, naprosto Ti věřím - ale že někdy v 80. letech se dostalo mezi obecný lid pár zmetků, které zůstávaly v hlavni či dělaly jinou paseku, to je fakt. U těch závad nemuselo vždy jít o chybu uživatele, fabrika na tom měla taky svůj podíl.
Kritériem pravdy je praxe.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od BwanaHunter »

Pánové, nechtěl jsem původně reagovat, ale prostě mi to nedá. Když jsem kouknul na tohle vlákno, měl jsem pocit, že jsem v blbým snu. Co někteří jsou schopni vymyslet a ještě napsat na sklo, to je masakr. Když pominu to, že jde o porušování předpisů, tak se snad začnu bát chodit na naháňky... Hitparádu zatím vedou martinh » pát 03.12.2010, 13:04, Marek » úte 26.8.2008, 14:49 a Marek » ned 24.8.2008, 16:21 Od čeho že je slovo myslivec?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět