Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět

Byl S-Ball plastic lepší jak Pb střely (např. Brenneke) ? Prosím níže se vyjádřete v čem a proč.

Ano
34
31%
Ne
74
69%
 
Celkem hlasů: 108
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od michalos »

má někdo zkušenosti s jednotnou střelou od fiocchi nova slug: http://www.lovecke-zbrane.eu/naboje/nab ... 2-70-slug/ na stránkách výrobce píšou, že je to vhodné v chladném počasí...ta výhoda spočívá v dobrém hoření střelného prachu..??
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od sw_fox »

Hlavne jsou tyhle naboje velmi presne (z me Benelli M3 skoro nejlepsi) mam s jejich vojenskou verzi strelene sele na 100m (pred svedky)....:-)
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od michalos »

To Sw_fox
s jakým zahrdlením jsi to střílel? Od pana Slavětínského: http://www.myslivecke-forum.cz/index.ph ... e&id=12192 je vidět jak se to chová přes 3/4.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Michailos - viz vzpomenuté foto z Mysliveckého fora. Jednalo se o zmiňované náboje Fiocchi nova slug 1050 Barů. Stříleno ze ZH301 - 3/4 zahrdlení. Rány šly do sněhové závěje, čili střela neměla náraz a minimálně se deformovala. Zarazilo mě, jak se ta střela deformuje pouhým průchodem přes zahrdlení, jak se nafoukne ve spodní části,kde je zamačknutý trn plastového stabilizátoru a celá se protáhne. I přes tuhle deformaci si zachovává skvělou přesnost.
Tuto italskou střelu laboruje několik známých muniček vč. Rottweil (exact) aj.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od michalos »

Ono to zahrdlení si myslím, že je až dost ta 3/4...já bych to eventuálně pouštěl z cylindru nebo 1/4. Zde:http://www.fiocchiuk.com/site/index.php ... g&prod=752 píšou těch barů míň, těch 1050 je u magnumů....Jinak si myslím, že by to byla dobrá alternativa oproti S&B a original breneke...cenově je to mezi zmiňovanými náboji. Mě štvalo, že u magnumu 39gram breneke proletěl prasetem a ono nic, zhaslo až cca 30 metrů od nástřelu. Čistě jen plíce, ale ono to asi dělá i ten adrenalin na těch naháňkách. Pokud by se ten nova slug deformuje snáze než brenek bylo by to poznat na výstřelu hned.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od Lotr »

Sorry za OT, ale co byste od těch jednotných střel chtěli? Po ráně na plíce 30m od nástřelu? S kulovou ránou byste jeli domů pro psa, na naháňce, kde je spousta lidí, střelci stojí pár metrů od sebe, se takhle střelené prase ani nedohledává, protože dojde nejvýš k sousednímu střelci nebo ho najdou lidi z tlaku.
Mě spíš mrzí, že byly potichu staženy z prodeje vlašimské Speciál slugy, které byly nejen přesné, ale s vysokou průrazností. Škoda.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od dalas »

Na čistý plíce je 30m dobrý výsledek. Na základě tohoto bych tu patronu nezatracoval. Jinak výše uvedenou střelou mám laborované Fiocchi "Law Enforcement", tedy pro vymáhání zákona. Protože už je mám hodně dlouho, lze dovodit, že tato střela byla původně určena k něčemu jinému než lovu a s největší pravděpodobností pro pumpu bez zahrdlení. Zatím žádnou zkušenost s tím nemám, neb mi leží v trezoru a láduju slugy. Několikrát jsem je ale v komoře měl, bohužel k ráně jsem se nedostal.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Jako první jsem viděl tuto střelu laborovanou někdy v 90.letech slovenskou firmou Calibra pod obchodním označením "Break". Cpali to do Cheddite nábojnic a na klasické tlaky 650 Barů. Tenkrát o nich byl v Myslivosti článek na dvě strany. Dokonce mi je ze Slovenska poslali poštou ?!. Ofocený LL stačil a do 14 dnů mi dorazily. Střílelo to suprově. Potom CGT aj.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od michalos »

To Lotr
Nechci se hádat, ale já jsem zvyklý na naháňce kór, že i po takových to ranách př. měkota a výstřel přes plecko nebo játra a kousek plic odchází do těch 20 metrů, a neříkej že jako majitel osmičky máš podobné zkušenosti. Faktem je, že nevím kolik mě to lítá z toho krátkého laufu + odběr plynů....až budu mít příležitost si to u někoho změřit schválně řeknu a to střílím Vulkan nebo Alaska. Jinak ten brenek není špatný to ne....jen se mi zdá že asi ten magnum je rychlý, prostřelí prase a nic...myslel jsem že to bude dělat 2x tak větší výstřely...
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od Lesomil »

Michalos :) ,
v tom asi budeš mít dost pravdy..... ten kus olova projde prakticky jako plášťovaná střela, aniž by se výrazně deformoval a tak nedochází k takovému stop efektu vlivem předání energie. Teoretické úvahy jak to řešit např. použitím měkčího olova, či dalším zvýšením rychlosti střely bych ponechal někomu, kdo tomu rozumí...... :D
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od pufr »

Brenneke pracuje s tvrdosti slitiny celkem promyslene - v 12/76 nabizi pro Law Enforcement naboje se slugy co prostreluji bloky motoru.
Ta jejich predstava o lovecke magnumce je ale holt jina nez Vase :)
Pufr
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od michalos »

To je jasný... :D jako řešit nějaké úpravy či bádat nad tím nehodlám to jen tak co si o tom kdo myslí... :wink:
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od sw_fox »

Střílím to zásadně z hladké hlavně s cylindrem, proto dle mého přesnost nijak netrpí. Střílel jsem kdysi IPSC brokovnici s 1/4 chokem (broky i slug) a taky spokojenost, negativní dopad na přesnost to nemělo.
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od Leon »

aspoň to prostřeluje a barví to si na tom zase cením né jak SB kde to čuníka 60kg rána na plecko neprostřelilo a sem tam kapka na stopě :wink:
CZ 550 american 308win.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Starý "dobrý" S-Ball Plastic

Příspěvek od michalos »

To barvení při průstřelu je znát.... přece jen když je tam díra necelých 20mm tak je to o něčem jiném než od kulové střely, kdy se výstřel někdy ucpe...
Odpovědět