Buck Shot - posty

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Buck Shot - posty

Příspěvek od Onďa »

fesoj: Souhlasím s tebou. Jen si myslím, že od Jiřího to s těmi teskáky a oštěpy "z tradice" bylo myšleno jako mírně ironické rýpnutí :wink: Legislativa je holt taková, jaká je. Což ovšem neznamená, že je dobrá...
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
michal25
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 22.6.2012, 16:15

Re: Buck Shot - posty

Příspěvek od michal25 »

Zdravim,před pár lety kdy jsem chodil jako honec a opět se k tomu vracim :D jsem byl několikrát svědkem stop efektu,rozhodně selata na rozumnou vzdálenost s tim padaj krásně v ohni,ale chce to vyzkoušet co sedne(nejlepší krytí) a nestřílet dál jak 15 kroků jak radí ti co to maj vyzkoušený....... když budu upřímnej a sáhne si každej do svědomí i přesto,že to je zakázaný tak se s tim běžně setkáváme,co bych dál řekl ten kterej je rozumnej a nehazarduje s nesmyslnýma ranama tak musí každej uznat,že ta zvěř zhasína bleskově :!: Jen,že je tady furt ALE.... a kdo má v hlavě na...no tak tomu nepomůže ani Nitro Express.
CZ 550 lux 8x57JS,JGT Hart z Pocínovských lesů
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Buck Shot - posty

Příspěvek od Jiří K. »

Fesoji- Onďa má pravdu. To bylo rýpnutí. Proč tam jsou ty chladné zbraně moc dobře vím.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Buck Shot - posty

Příspěvek od Reno »

Jiří K. píše:...Osobně si na dosled černé zvěře beru pistoli, připravenou ji mám i když v noci přicházím k ulovenému kusu. Ono i postřelené sele Vás v na rozbahněném poli dokáže pěkně potrápit. To, že postupuji v rozporu se zákonem o myslivosti jsem si vědom. Není to určitě v rozporu s trestním zákoníkem a paragrafem o nutné obraně...
V rozporu se zákonem o myslivosti bys postupoval jen v případě, pokud bys účelově prováděl dostřel krátkou střelnou zbraní, místo zákonem stanovené zbraně lovecké. Ovšem pokud jak píšeš například provádíš dosled v nepřehledném terénu, který ti znemožňuje v případě náhlého ohrožení rychle a efektivně použít dlouhou loveckou zbraň, nic ti nebrání v tom, mít připravenou legálně drženou krátkou střelnou zbraň a v případě ohrožení tvého života či zdraví ji v souladu se zákonem oprávněně použít ke své obraně.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Buck Shot - posty

Příspěvek od zispo »

Je to od tématu. Ale povolení na pistoli by měl mít každy myslivec. Alespoň jak v německu. Omlovám se za odbočení.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Buck Shot - posty

Příspěvek od Tim »

Tak jsem včera šel s vřeštidlem na lišku a přišel mi na cca. 50 metrů lišák. Vystřelil jsem po něm svůj poslední náboj s hrubými broky a platil, lišák byl do 20 metrů od nástřelu. Nicméně kupovat si je už nebudu, protože broky 5,1mm na lišku dosáhnou stejně daleko a navíc je větší pravděpodobnost zásahu vitální zóny. Když jsem ho prohlížel, našel jsem v něm jen dva broky, jeden v kýtách a jeden na žebrech - ten prošel skrz.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Buck Shot - posty

Příspěvek od Zdenek41 »

Nevím co máš za zbran,ale na lišku od 4 do 4,5mm.5,1 v mé zbrani tedy třech nefunguje.ZH,ZP,Víden.16/16.Většinou přeražené velké kosti.
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Buck Shot - posty

Příspěvek od Bojar »

Na lišku dávám do pravé 4mm bez koše do levé 4mm s košem. Pokud čekám i kunu tak 3,5mm a druhou 4mm no a platí:-)
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Buck Shot - posty

Příspěvek od Bojar »

Jinak co se týče hrubších broků "postů" tak 5,1 mm si tykají s nejlépe cylindrickými hlavněmi.Je škoda že výrobci např. 4,5mm nelaborují s košem.Kdysi ca 13let zpět jsem koupil krabičku 10 kusů do 16 (výrobce nepamatuji) s brokem 4,5mm v náboji s košem,krytí parádní ,na lišku se dalo v klidu i na 40 metrů ,posléze jsem je již nesehnal.Škoda.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Buck Shot - posty

Příspěvek od michalos »

Patrony tohoto typu se dají snadno vyrobit.... stačí rozbalit hvězdu u patronu s košíčkem, vysypat broky a dát tam hrubší pak zamáčknout a kápnout vteřiňák, nebo jemně zatavit pájkou. Takhle to dělá hodně lidí...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Buck Shot - posty

Příspěvek od Zdenek41 »

Nebo pokud máš zakružovačku jemě zakroužit,Drží spolehlivě.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Buck Shot - posty

Příspěvek od Tim »

Mne ty 5,1 jdou z flinty právě krásně. Až jsem se sám divil, jak jí chutnají. Ale jen z pravé hlavně, z levé je to horší. No, i tak to ještě ujde.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Pupidius
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 31.5.2013, 15:49

Re: Buck Shot - posty

Příspěvek od Pupidius »

Lovu u nás to došlo s postama na naháňce tak daleko že je s naháňkama pro hosty šmitec. Po mnohokrát opakovaném upozornění že se loví pouze jednotnou střelou opět nějakej p***s nasolil lončáka (baška 80kg) brokama a kluci ji pak 2dny naháněli. "Radu staršich"to už hodně naštvalo páč každou naháňku v prasatech broky a pak po různu dostřelované a tak hosty zrušili. Naháňky budou pouze pro domácí kde si tohle asi nikdo nedovolí,je to škoda. Vím že posty na selata na rozumnou vzdálenost platí,pokud flinta dobře kryje.Jenže zrovna jak na potvoru vybehne lončák a co fčil když v laufu jsou broky,no flák to po něm že. Tak u nás už si hosta skrz nějakého vola nepozvu.
Brno"Z" 8x57JS Leupold VX-R 4-12x50 ; Brno ZKM 581 22LR Meopta Malov 2,5x ; Brno ZP 49 12x70
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Buck Shot - posty

Příspěvek od fesoj »

A co by mělo platit víc ? Posty na selata nebo zákon pro všechny ? Dokud se nebude důsledně prosazovat zásada, že kdo střelí posty na sele bude postižen stejně, jako když střelí na metrákového kňoura, bez ohledu na to, že to sele téměř s jistotou přibije k zemi, nápravy se nedočkáme. Jediné, kdy by se jejich použití s přimhouření obou očí snad dalo pochopit a tolerovat, je při dosledu v nepřehledném terénu a to samé platí i pro krátkou kulovou zbraň - bezpečnost především.
Kritériem pravdy je praxe.
Pupidius
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 31.5.2013, 15:49

Re: Buck Shot - posty

Příspěvek od Pupidius »

Pokud není úcta k lovené zvěři a alespoň nějaká morálka, nezmění se nic. Zákon nevymůžeš, střelce nezjistíš je to marný. Hrdě pak stojí u výřadu okukujíc úlovky za tónů halalí ke kterému neznají text. . .

Následné příspěvky na téma halali, Dykovy signály a text byly přesunuty do vlákna Myslivecké troubení a vše okolo. Karel61.
viewtopic.php?f=32&t=6541
Brno"Z" 8x57JS Leupold VX-R 4-12x50 ; Brno ZKM 581 22LR Meopta Malov 2,5x ; Brno ZP 49 12x70
Odpovědět