Jelení říje 2013

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Jelení říje 2013

Příspěvek od Tim »

Říje je v plném proudu, každý den je na pastvině vidět okolo 200-300 kusů zvěře, bohužel tak polovina z toho je sika. Sikáči už 14 dní pískají jako o závod, takže tím tu říji trochu kazí, ale jinak paráda. Ukázalo se i pár silných jelenů, o kterých jsem ani nevěděl... Mám nějaké fotky a videa, musím to ale probrat a vytřídit, což udělám až po říji, pak je sem hodim.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Jelení říje 2013

Příspěvek od kabát »

Včera jsem se vrátil ze Slovenska. Za týden jeleni troubili vcelku málo. Jen středa byla opravdu jelení říje. To jsem byl v Jelením ráji. Dva velmi dobré jeleny jsem našoulal až těsně před lauf. Medvěd kolem 130 kg přišel na 30 metrů. Nádhera. Je to za náma, zase za rok.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jelení říje 2013

Příspěvek od Zdenek41 »

Před týdnem jsem se vrátil ze Slovenska,jeleni troubili tři dni velice dobře.Do doby než se ozvali vlci.Pak již jen sporadicky.Velice borůvek což přitahlo i medvědy.
Dovezl jsem domu velice pěkný zážitky a trofej velice dobrého jelena.Za rok...
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Jelení říje 2013

Příspěvek od Tim »

Teď jsem se vrátil z lesa. Říje parádní asi do devíti hodin, pak už to postupně ustávalo... Viděl jsem spíše mladší jeleny, trofejově průměrné, ale zato hlasité, takže atmosféra super. Spolu s teplotou kolem nuly a valící se mlhou krásná scenérie. Překvapením bylo spatření jeřábka :shock:
Ale to Slovensko vám chlapi závidím, mne to tady prostě kazí ta poj....á sika a hybridi :evil:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Jelení říje 2013

Příspěvek od zvire »

Time, kde ses byl podívat v lese na říji? Na Pramenech?
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Jelení říje 2013

Příspěvek od Tim »

Tak tak :wink: Prošel jsem to od tří křížků pod Vlček a pak jsem byl na hadí farmě, ale tam už byla téměř výhradně sika...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
FrantaB
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 27.9.2013, 12:47

Re: Jelení říje 2013

Příspěvek od FrantaB »

Tak to vám pánové závidím. Byl jsem skoro týden na Slovensku (hranice Nízké Tatry-Velká Fatra) v místě, kde ještě před pár lety člověk po šesté-sedmé večer v lese vyloženě překážel a teď jsem neslyšel ani škyt. Pravda, v lese jsem byl jen sotva 1,5 dne, ale říje bývala vždycky koncert i v dolině. Stop mnohem míň než dřív a velikostí průměrných. Proč, netuším. Medvědů ubylo, i když jich je pořád dost (viděn jeden, s druhým jsem se minul na cestě o pár minut-bobek nebyl když jsem šel jedním směrem a cestou zpátky asi od dvacet minut později ještě ani nezačal osychat v poledním sluníčku, plus nějaké ty stopy), na druhou stranu se tam teď hodně těží i kvůli větrné kalamitě která položila závěr vedlejší doliny, vrátil se tam rys (stopa tak týden stará)...
Ale i já se pochlubím nevšedním ptačím zážitkem-slípka tetřívka v hraně divoce podrůstajícího starého lesa a patnáct let starého zmlazení po těžbě někde kolem 800 m.n.m :)
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Jelení říje 2013

Příspěvek od Climber »

Na Súlově tenhle víkend to nebylo špatný. Docela pěkně jsem si poručal, i jeleni reagovali. Ale bylo to slabší než vloni. Nicméně kluci říkali, že jsem měl bohužel smůlu, jeleni se ten víkend jakoby na chvílí trochu odmlčeli, ale teď že už zase "jednou na plné obrátky" :-)
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Jelení říje 2013

Příspěvek od Tim »

Včerejší večer byl perfektní. Říje vrcholí, není v lese vteřina ticha. Na pastvinách odhadem tři sta kusů vysoké, z toho tak čtvrtka jelenů. Kdo to neviděl, ten by nevěřil. Bohužel se mi zatím nedaří udělat nějaký dobrý snímek. Dnes proto výjimečně beru do lesa místo fotoaparátu kulovnici. Jinak během říje moc nelovim...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Jelení říje 2013

Příspěvek od Climber »

300 kusů, tak to je slušná práce. To jsem ještě neviděl. Tolik kusů ve volnosti jsem viděl pouze u mufloní zvěře na Kokořínsku.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Jelení říje 2013

Příspěvek od Tim »

Tak a tady je téměř po říji. Až budu mít volné odpoledne (teď tu mám hosta) tak protřídím záznamy a něco sem hodim.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Jelení říje 2013

Příspěvek od Tim »

No, tak tady konečně je slíbená malá ochutnávka z letošní, již uplynulé, říje. Jak jsem výše psal, žádné extra snímky se nepovedly, dost mne zradilo počasí a nedostatek času, ale něco ještě vyberu... Neprokousal jsem se zatím ani čtvrtinou :roll:

Tady videa - omluva, je to z ruky a za špatného světla. Nenatáčel bych vůbec nic, ale kamarádův malý syn neviděl přes trávu, takže mu vyklopený display fotoaparátu sloužil jako televize :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=Og8hxWEa8vM
https://www.youtube.com/watch?v=cj3Lu3gQajQ
https://www.youtube.com/watch?v=_JyTKvRsd-Y

Edit. Teď jsem si všiml, že se mi tam přimotalo jiné video. To poslední je loňské a navíc z obory...

fotky hýr :-)
378.JPG
378.JPG (226.6 KiB) Zobrazeno 8080 x
391.JPG
391.JPG (210.76 KiB) Zobrazeno 8080 x
862.JPG
862.JPG (198.26 KiB) Zobrazeno 8080 x
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jelení říje 2013

Příspěvek od Georg.H »

krása :!: :wink:
IceDave
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: sob 23.6.2007, 15:14

Re: Jelení říje 2013

Příspěvek od IceDave »

jo tak to je paráda; takto se dá opravdu vybírat lovný/nelovný, super!
Odpovědět