Ženy a "zbraně na povolení"

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Ženy a "zbraně na povolení"

Příspěvek od BwanaHunter »

Chvíli jsem přemýšlel, kam tohle téma přesunout od Mannlicherů. "Legislativa" nebo "Zbraně",Hitparáda nesmyslů". Nakonec jsem to dal sem i když jsem si vědom celosvětové platnosti. Nechal jsem tam ale topic, protože některé příspěvky se mohou týkat obou témat.
od kajinek.sniper » pát bře 11, 2016 1:06 pm

Nevím, jestli je to něco nového, nebo už to tak je od začátku ale toho CL II, co jsem měl v ruce, tak se při zajištění z kolečka vysunul bílý kolíček a otočit kolečkem zase tak úplně lehce aby se samo otočilo, podle mě nešlo. Takže to asi opravdu musí posoudit majitelé CL II, kteří mají praktické zkušenosti. Já taky vybíral mezi CL II a SM 12. Nakonec jsem s sebou vzal do krámu i drahou polovičku, která řekla, že to kolečko je cituji: "moc plastový", takže se nic s plastem domu kupovat nebude a bylo rozhodnuto :D
Člověče nechat baby, aby rozhodovaly o tom, jakou flintu si koupime...to je soumrak civilizace, ne? Nemuzu si nevzpomenout na tu reklamu na Fernet...mozna se zacneme depilovat, chodit na aerobic, cucat sladoucke koktejliky...ale dnes to nebude :lol: :lol:

Wildbunch> taková závada je samozřejmě naprosto neakceptovatelná a musím říct, že čumím. Máš přehled, jestli to byla ojedinělá závada, nebo jestli se vyskytuje častěji?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od Rogam »

Třeba mu tu flintu platila, pak bych možná i pochopil nějaký ten poradní hlas, jinak tedy no comment....
Taky mě tato závada překvapila, ještě jsem se s tím nesetkal, ač jsem Steyr a s tímto systémem dlouhá léta měl. Je pravda, že to plastové kolečko tedy není žádná hitparáda a raději mám "železo", než nějaké recyklované PET láhve :D
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od BwanaHunter »

Rogam> kdyby mi baba mela vybrat flintu a pak mi ji jeste koupit, tak se s ni tak leda pak zastrelim... :D

Wildbunch> na city sere Bílý tesák, ale zajímá mě to samé - šla flinta na opravu, reklamaci, jak se k tomu vyjádřili, proč to bylo...?

Bramborak> napadeni kutilem domacim je pruser, ale oni leccos dovedou i profesionalove. Nebo takzvani... Onehda jsem shodou okolnosti prisel ke kulobroku. Na pazbe byly krasne rezby. Zviratka. Nejaka. Asi. Vyborne by se uplatnila v soutezi Hadej co to je :D do krku nekdo rezal listecky tak vydatne, ze se prorizl skrz, ze byly videt tahla. Ale zelezo bylo v poradku az na povrchovku, a po nejake uvaze jsem se rozhodl si ho nechat. Tak jsem mu nechal dat nove drevo, to dopadlo dobre, dokonce dost dobre. Ovsem kdyz jsem nechal udelat brynyr, ten nekdo ho nacernil v louhu. Bylo to sice moc pekne leskly, ale "trochu"'jsem se divil, kdyz zacaly odpadat listy :-). No tak to slo k "memu" puskari, ktereho jsem puvodne takovou prkotinou nechtel otravovat, ten to vypral, preletoval a precernil v puskarskem brynyru. A od te doby slouzi...l
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od Rogam »

To BwanaHunter

nesmíš být tak úzkoprsý :wink: :lol:
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od kajinek.sniper »

Chlapi, jestli si kupujete flinty přes kilo, aniž by to doma bylo bez řečí, tak musím uznat, že to máte zmáknutý. Mám se asi ještě co učit. :D
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od BwanaHunter »

Clovece asi jo. :D Je fakt, ze do toho, kolik a za co utracim mi nikdo nekeca... Ale jsou to roky driny a odrikani a skolny bylo dost drahy... :lol: :lol:

Rogam> to vis, ja jsem takova citlivka... :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od Durell »

Stačí doma vysvetliť, že to je v podstate investícia a uloženie peňazí do niečoho čo sa dá predať . Na rozdiel od krémiku, ktorý sa po použití nedá znova predať. :lol: :lol: :lol: A, že v prípade ohrozenia rodinného rozpočtu, alebo globalneho zhoršenia rodinných financii to popredáš a necháš si len jednu - toto ženy berú - síce cez zuby, ale .... Chce to svoje obete, no celkom to funguje . :D Na apriori negatívny postoj som však ešte nič nevymyslel.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od precechtel »

tak dlouho jsem nakupoval a prodával zbraně, až žena ztratila přehled, kolik jich mám a už do toho nekecá, ale trvalo to dlouhých 30 let. Prvních dvacet let rebelovala, potom postupně rezignovala. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od lovec »

Zbrane boli v dome skor ako manzelka, takze ziadne diskusie na tuto temu... :twisted: 8)
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od Leon »

Takový znám a dneska si už leští všechny hlavně sami :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Bramborák
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 12.3.2016, 7:19

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od Bramborák »

Kdyby člověk nezačínal na ZHáčkách, Bajkalech a ZKKáčkách, koupil si rovnou Browninga, Berettu, Sauera, nebo Steyra, tak na tom ještě ušetřil.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od figi »

To je ale blbost ...
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Bramborák
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 12.3.2016, 7:19

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od Bramborák »

Leon píše:Takový znám a dneska si už leští všechny hlavně sami :lol: :lol: :lol: :lol:
Nejlepší sex je s tím, koho máš opravdu rád......... :D
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od Durell »

V konečnom dôsledku je to všetko o tom , koľko peňazí ide do zbraní a kolko do rodiny. Ak to je vyvážené, ženy s tým väčšinou nemajú problém. Inak to chce pozvoľnú a dlhodobejšiu prípravu na taký nákup. Idealne doprevádzaný permanentnými drobnými narážkami, že to čo mám má takú a takú chybu, a zhoršuje sa zrak to chce novú optiku, tá hlaveň už nejak horšie striela .......

Idealne doprevádzať sklesnutou náladou a zádumčivosťou ........... Ženy sú tvory cytlivé a pohľad na utrápeného chlapa je pre ne týraním . :lol: :lol: :lol:

Treba zvoliť taktiku šitú na mieru objektu manipulácie. :twisted: :?:
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Steyr Mannlicher SM 12

Příspěvek od BwanaHunter »

Durell> člověče a není to fakt smutný, pohled na chlapa, nejhůř v zrcadle, co musí takhle škemrat, aby si mohl za svoje peníze koupit to, co chce? Můj názor, podpořený zkušeností, je ten, že to je prostě moje věc a nikomu do toho nic není. Jasně, že bych asi blbě obhajoval, že rodina bude 14 dnů hlady, zato já mám novou flintu, ale pokud vše funguje, tak je to fakt moje věc a nediskutuju. Od konce prvního manželství jsem vždycky každé vysvětlil, že kosti na zdi a flinty v almaře ke mě patří, a patřily dřív než ona, a kdyby náhodou mělo docházet k nějaké změně, tak těchhle dvou věcí se rozhodně týkat nebude... :D a je to. Nicméně že bych si zrovna myslel, že bych mohl být manželský poradce nebo odborník na vztahy s tím jiným živočišným druhem. No prostě tvor co týden krvácí a nechcípne, to je proti přírodě ne? :D Svůj lauf, jak píše Leon, si naštěstí sám leštit nemusím :D , ale jinak... Jen ještě dobře míněná rada - pokud to s flintami nebo i s lovem myslíte trochu víc vážně, není od věci nechat si rozdělit SJM. Aby se vám pak v případě rozvodu nestalo, že drahá nebožka bude chtít finanční kompenzaci za vaše flinty, pořízené za trvání manželství (samozřejmě že za vaše peníze), jako se to stalo mě. A nebo že bude chtít kompenzaci na trofeje (v tomhle případě to bylo z poplatkových lovů), které manžel nastřílel během manželství, jako se to stalo známému... A on takový medailový jelen, nebo Afrika...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět