Lov survival

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
mokvar
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 28.3.2016, 14:30

Lov survival

Příspěvek od mokvar »

Zdravím,
V létě se chystám na survival (přežívání ve volné přírodě) do šumavské oblasti. Můj dotaz se týče toho, jakou zvěř je možné legálně lovit a jakým způsobem. Jde mi především o lov malých hlodavců či hadů. Jak zákon funguje v této oblasti ? A co je u nás možné legálně ulovit ?
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Lov survival

Příspěvek od dalas »

Pokud chceš nějaké zvíře usmrtit, musíš splnit podmínky minimálně dvou zákonů. Zákon 449/2001 Sb. o myslivosti, ve znění pozdějších předpisů a zákon č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů. Doporučuji Ti alespoň tyto dva přečíst. Alespoň co, kdy a za jakých podmínek můžeš usmrtit.
Osobně se obávám, že by jsi musel být reálně ohrožen na životě, bez možnosti jiného řešení (a to tu zcela jistě je), aby jsi mohl v přírodě něco zabít. Zákon to zná pod pojmem "Krajní nouze". Jediné řešení je, že Ti kolegové nasimulují zvíře ve formě třeba štangle salámu, kterou budeš muset trefit, aby jsi ji mohl sníst. :wink:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Jarda 357
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 07.3.2016, 22:53

Re: Lov survival

Příspěvek od Jarda 357 »

Co vim, survivalisti bejvaj dost proti zabíjení zvířat, teda nejen Ray Mears a spol. ( i když divně, co sem koukal žere třeba raky, ryby apod. který chytá), ale když jsem četl příručku pro SAS, zdůrazňovali tam, že zvířata v ní vyfocený koupili :-), takže cesta dle dalas je asi schůdná.
P.S. Až si tam budeš ilegálně dělat oheň, nejlépe někde na chráněném území a tak :-) https://cs.wikipedia.org/wiki/Chr%C3%A1 ... C5%A0umava , dávej jednak bacha na hlídače :-) a teda taky, aby ty sucholesy po péči zachraňbrouků nečaply.
Odpovědět