Africký mor prasat

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Africký mor prasat

Příspěvek od cr001 »

Jiří K : oni ty barvy oblastí na SVS jaksi průběžně měnili - na začátku se nepracovalo se zelenou zónou (což je ta původní červená) a proto ta nepřesnost - každopádně to superohnisko obtažené ohradníkem uvnitř současné čevené zóny bylo bez lovu.... takže asi tak
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Africký mor prasat

Příspěvek od Jiří K. »

Ty superohnisko, pokud by ses zkusil obtěžovat čtením ve výše uvedeném odkazu na SVS. Tak nebudeš tvrdit takovou blbost.
Text je zkopírován z webu SVS:
25. 9. 2017
V tzv. červené zóně zamořené oblasti bylo dosud uloveno 12 divokých prasat, přičemž dva kusy byly střeleny uvnitř oblasti ohraničené elektrickými ohradníky. Uvnitř této tzv. vysoce rizikové oblasti bylo chyceno do odchytového zařízení 14 prasat a tři kusy mimo ohradníky.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Africký mor prasat

Příspěvek od Jiskra »

Tak odloveno snipery přes 60 kousků. Mám to přímo od zdroje tzn. od kamaráda co tam loví. Baví je to :D
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Africký mor prasat

Příspěvek od pufr »

Pufr
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: Africký mor prasat

Příspěvek od vlady »

crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Africký mor prasat

Příspěvek od crif »

Evropská komise ve velmi velkorysá ohledně zmenšení území atd. Čistě osobní názor-nejsem pro.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Africký mor prasat

Příspěvek od Petr1970 »

jiskra: mě by upřímně bavilo i je doprovázet... člověk se podívá a šáhne na "techniku" hvězdnejch válek:-)))
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Africký mor prasat

Příspěvek od fesoj »

Tak aby se neřeklo, že se nic neděje - v Polsku u Varšavy byli nalezeni dva uhynulí divočáci pozitivní na AMP. Je to cca 100 km od nejbližšího ohniska výskytu.
Kritériem pravdy je praxe.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Africký mor prasat

Příspěvek od palkopal »

Bingo! Speciální střelivo - SP z Vlašimi, nejlepší kladivo na prasata: https://www.lidovky.cz/rozhovor-s-polic ... _domov_rsa

A na ty tlumiče mají výjimku od koho? Že bychom si taky zažádali, z důvodu prevence proti moru efektivnějším snižováním stavů černé zvěře?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Africký mor prasat

Příspěvek od pufr »

Musíš si uvědomit, že osobou držící náboj na fotografii je "přímo" pan doc. Hrinko ... to není obyčejné PR :)
Pufr
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Africký mor prasat

Příspěvek od palkopal »

To jako že když náboj podrží chvíli pan docent, tak pašík lépe padne?
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Africký mor prasat

Příspěvek od lanus »

Skôr sa potvrdila stará pravda ,že je dôležitejšie kam sa triafa ako čím sa strieľa . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Africký mor prasat

Příspěvek od pufr »

Pokud jsem - mimo protokol - zaslechl, tak tam nejvíc "práce" v reálu odvedly náboje SM Styx :?
Pufr
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Africký mor prasat

Příspěvek od Lotr »

Palkopal - od státu, pokud si chceš hrát s tlumiči a noktovizory, musíš se stát policistou, mají na tyhle hračky vlastní zákon a výjimku tudíž nepotřebují :wink: :D

Jinak na posledním školení o zákonu o zbraních, které jsem absolvoval, jsem se dozvěděl, že MV vážně uvažuje o tom, že by se noktovizory a tlumiče ze zákona vyjmuly jako zakázané doplňky, i MV už konečně pochopilo, že technický vývoj je rychlejší než legislativa. Ovšem nečekejte, že to bude hned, díky mnoha odpůrcům a sluníčkářům, kteří jsou bytostně přesvědčeni o tom, že toho národ ihned zneužije k zabíjení nepohodlných, to bude nějakou dobu trvat.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Africký mor prasat

Příspěvek od palkopal »

To Lotr: Mi je jasné, že od babky z Dolní Horní to být nemůže. Ale kdo je tím státem, o to mi šlo - velitel dobrovolných hasičů, policejní náčelník, úředník na ORP či jinde, státní veterinární správa, ministr vnitra? Píšeš, že na to mají vlastní zákon, číslo náhodou nevíš?

Ono to bylo původně ode mne jen takové rýpnutí, ale dost by mě zajímalo, na základě čeho tam fungují - rozkazu nějakého náčelníka, co je to za akci, který § na to použili včetně těch tlumičů a jde to úplně mimo zákon o myslivosti, nebo mají lovecké lístky a povolenky k lovu vydané uživateli honiteb, či jsou jenom lovečtí hosté s doprovodem od uživatele honitby, který se od nich nehne?

Vím, blbosti, ale jenom zvídám, jak to celé probíhá po právní stránce.
Odpovědět