Pomoc s identifikací

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Pomoc s identifikací

Příspěvek od regis24 »

Ahoj,
prosím o radu, třeba někdo poznáte co je na fotce za zvěř/zvíře? Na této fotopasti se pravidelně objevuje černá, srnčí, liška a jezevci (ti ještě minulý týden, teď jak se ochladilo zase zalezli). Já mám podezření na psíka, podle delší srsti, ale zatím jsem ho nikdy nezachytil, tak nemám možnost srovnání.
Díky za každou radu.

Obrázek
http://www.rajce.net/f1257378128
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Pomoc s identifikací

Příspěvek od ramo »

Já ti poradím - vem si flintu a běž to zjistit! :oops: Z té fotky může každý jen HÁDAT!!!!!! A co ten srnec, v jaké je kondici on!!???!!! :roll:
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s identifikací

Příspěvek od Georg.H »

nejspíš psík
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Pomoc s identifikací

Příspěvek od regis24 »

ramo píše:Já ti poradím - vem si flintu a běž to zjistit! :oops: Z té fotky může každý jen HÁDAT!!!!!! A co ten srnec, v jaké je kondici on!!???!!! :roll:
Díky za radu, ale je k h***u... Jen za poslední měsíc mám z toho místa asi 3 tisíce fotek, a tenhle kousek tvora je jen na jedné z nich, to bych se tam asi naseděl... Ani stopní dráha se nedá použít, protože je to okolí tak rozšlapané od černé a srnčího, že se stopa nedá identifikovat. Srnčí tady neřeším, bohužel takových zubožených kusů je tam víc, ale tady jsem žádal o radu s identifikací toho co proběhlo pod fotopastí.
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Pomoc s identifikací

Příspěvek od Lukajs »

Já se omlouvám , ale tady ti určitě nikdo nepomůže , protože z té fotky se opravdu nedá nic poznat a budou to jen spekulace ,, možná to a možná to , může to být klidně přebarvující kus , může to být nemocný kus , může to být opravdu cokoliv :) A ve výsledku nebudeš vědět opět nica budeš jen tápat :)
Hezký den
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Pomoc s identifikací

Příspěvek od regis24 »

No já myslím, že z té fotky se něco poznat dá. Třeba že to určitě není srnčí, černá, liška, jezevec... A jelikož toto forum je "něco jako poradna", tak jsem požádal o radu.... Tak trochu jsem čekal nic moc reakce, protože to tak je na většině diskuzí. Ten kdo se ptá je za blbce, jediný chytrý jsou ti co odpovídají, i když blbosti.
Předpokládal jsem, že ten kdo se třeba s tím psíkem už potkal tak to třeba pozná, nebo bude někdo mít fotku podle které by se to dalo porovnat. Nic takového se tu zatím neobjevilo, takže poradna nic moc... Fotky jsem zkoušel pohledat i na netu pomocí google, ale většina je v létě a navíc nic není tak zblízka jako ta moje, takže srovnání nemám.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Pomoc s identifikací

Příspěvek od dalas »

Myslím, že psík je nejpravděpodobnější. Trochu jsem tu fotku zesvětlil a zbarvení odpovídá psíkovi. Ještě by bylo zajímavé udělat si na místě přímku od objektivu na některou větvičku, která je přibližně v zákrytu se hřbetem (třeba provázkem). Pak by se mohla určit i přibližná výška zvířete podle toho kudy zhruba prošlo.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Pomoc s identifikací

Příspěvek od regis24 »

Výšku dokážu odhadnout. Prošlo to těsně pod fotopastí, ta je ve výšce cca 50cm nad zemí. Zvíře mělo v kohoutku kolem 30-40 cm.
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Pomoc s identifikací

Příspěvek od Lukajs »

Ať se snažím koukat jakkoliv , tak při přiblížení a upravení fotky , mi to přijde opravdu jako přebarvující kus srnčího díky těm tvrdším a hrubějším pesíkům , které celkem na krátkém úseku zesilují. Je to zřejmě jen můj subjektivní pocit , ale za mne se jedná o srnčí :)
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Pomoc s identifikací

Příspěvek od regis24 »

I s ohledem na to co jsem tady psal, tak by se to srnčí muselo plazit po břiše.... V tom fotoalbu na rajčeti je fotka srnčího na stejném místě, když se na to podíváš, tak je jasné, že srnčí to být nemůže.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Pomoc s identifikací

Příspěvek od Leon »

Mokrej psík ta fotka se srnčím tu velikost jasně prokazuje
CZ 550 american 308win.
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Pomoc s identifikací

Příspěvek od regis24 »

Dneska jsem tam byl vyměnit kartu ve fotopasti, na jedné fotce je kousek srnčího přímo u fotopasti. Tam je krásně vidět ten rozdíl v srsti.
Fotku jsem přidal do alba na rajčeti.
http://img28.rajce.idnes.cz/d2801/14/14 ... .jpg?ver=0
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Pomoc s identifikací

Příspěvek od Lukajs »

Zdravím , tak podle té poslední přidané fotky sem stále víc přikloněn k tomu , že je to srnčí zvěř která přebarvuje nebo je ve špatné kondici. Nikdy nevíte co zvěř u fotopasti dělá a jak se nechá vyfotit :) Nemohu si pomoci , ale za mne je to stále srnčí s horší dekou :)
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Pomoc s identifikací

Příspěvek od dalas »

Přebarvovat? Teď? Pokud by bylo srnčí ve špatné kondici, přebarvovalo by později. Přebarvování ze zimní na letní srst vypadá trochu jinak a pestíky vpravo jsou i na zimní srst srnčí zvěře příliš dlouhé.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Pomoc s identifikací

Příspěvek od Lukajs »

Když se podívám na přechody na dece srnce který je taky uložen ve fotogalerii , tak bych řekl , že to klidně může být on a pouze se zajímavě motal u fotopasti :) Ale je to opravdu a pouze jen můj názor :)
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
Odpovědět