Tak co hony pánové?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Tak co hony pánové?

Příspěvek od Fery »

U nás dnes bída. Poprvé co střílím jsme šli bez střeleného kusu :( :( :( .A ani starší členové to nepamatují. Králem honu byla kra?aska :) :) :) , která v řepě udělala zajíce. :?. ps. pár bažantů se vyhnalo, ale netrefovalo se. :) :(
Brennek
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 28.9.2006, 23:15
Bydliště: Království 324, ©luknov

hony

Příspěvek od Brennek »

Ahoj. U nás se drobná neloví :( . Máme pouze zajíce, ale ty necháváme být. Pořádáme jen několik společných lovů na černou zvěř. Letos začneme již příští sobotu, protože máme uloveno velmi malé množství prasat (4 :cry: ) z plánovaných 23. Jinak všem, kteří loví drobnou přeji pěkný zá?itek a lovu zdar!
Pesimista se učí rusky, optimista anglicky a realista se učí střílet
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Máme první ze třech honů až 11.listopadu,potom dám vědět. My na honě střílíme Tak 10-15 bažantů a 1. zajíce do tomboly no aby si každý mohl vzít aspon 1. kus.
agnosek
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 22.10.2006, 15:57

ad hony

Příspěvek od agnosek »

My máme naplánovány 4 hony na drobnou, z toho se na dvou bude střílet zajíc. Na každém honě budeme střílet kolem 50 kohoutů a na zaječích, na každém ještě navíc kolem 50 zajíců. takže spokojenost. Na těch cca 25 - 30 střelců, si docela u?ijem. Dnes jsem byl zasýpat a hned u prvního zásypu pobíhalo přes 10 kohoutů a nějaká slepička. To je pak hned veseleji.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To s máte. Nás je 10 plus pár hostů takže těch 40-50 ks drobné nám bohatě stačí a člověk se pobaví. Dřív to bylo lepší. než nám postavili fabriku v zaječí komoře :( tak jsme stříleli přes 100 -150 zajíců. :)
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

U nas chodej pravidelne jen na kachny. Jinak se na drobnou hony nedelaji.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Tak uteklo 14 dní a byl další hon. Tentokrát to bylo lepší. 8 kohoutů a 6 zajíců. To jsme šli jen po jedné vodoteči. :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Kolega byl zase pozvan nekam k humpolci a nevideli zivacka :lol: pry jedna srnka... drobna asi jeden zajic... :twisted: Lec naprosto prazdna.
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Máme první ted v sobotu. Podám hlá?ení.
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan Zelinka »

Nazdar bazar byl jsem minulou sobotu v ?abčicích (Morava) na pozvání a něco parádního. Krásná honidba vinohrady, akácové hájky, různorodá políčka se vším možným. Stará pískovna o velikosti snad 20 hektarů zarostlá krytinou a výsledek 340 bažantí zvěře na výřadu a co uletělo to se nedalo počítat. Zdraví Milan.
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Takový ůlovek to u?dneska zní jako v pohádce.Snad ještě v bažantnicích.No radost si něco takého přečíst.
agnosek
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 22.10.2006, 15:57

Příspěvek od agnosek »

add Nohavica St. No ona to taky bažantnice je.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Asi na té Moravě mají víc drobné. Loni jsem mluvil se známým od Brna a ten říkal že celkem ročně střílí okolo 1000 ks drobné. Tak jsem ti?e záviděl. U nás to je celkem okolo 50-60 ks. :(
V 70tých letech se teda i u nás prý střílelo okolo 400-600 ks v jedné leči a celkem za hon 1200-1500ks a jít na hon jen se stovkou patron bylo málo. Dnes mi to také přijde jako pohádka. 100 patron mi vystačí na celou sezónu a to ještě jsem zvaný na hony do dalšího sdružení, takže od 16.10. chodím každý týden.
:wink:
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan Zelinka »

Ona to bažantnice není ba?atnice ja v ?idlochovicích ale je tám opravdu správná parta která se stará a má tam proto ty nej. podminky. Co do terénu. Milan
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Tak jsme včera měli první hon.Nebylo to nic slavného.se?lo se nás 11.střelců ,honec žádný. Ulovili jsme 7.kohoutů a1.zajíčka do tomboly.Byl to nejslabší hon v historii našeho sdružení.Těch zajíčků moc nemáme ale bažantů není žádný ůbytek vidět ,akorát díky teplému počasí je to rozlezlé po polích a taky se nechcou zvedat z travin dokud na něj ne?lápne?.Ale vždycky nejsou hody a tak jsme vděční i za to málo.Hlavně že jsme si dobře pochodili a všichni to přežili ve zdraví.
Odpovědět