Odhad stáří srnčí zvěře

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od BwanaHunter »

Zdenek> ono zalezi na tom, o "jakeho" osmeraka jde. Za osmeraka jsou oznaceni i srnci, kteri maji nejakou pseudovysadu, ktera je ve skutecnosti spis nahodny vyrustek, zpusobeny mechanickym poskozenim. Pak to tezko znovu nasadi. Ale je pravdou, ze urcity typ osmeraka souvisi se zalozenim a dedi se. Jinak typ parozi se dedi od matky, at to zni divne. Tedy typ parozi srnce urcuje genova vybava jeho dedecka, predana prez matku. U nas se treba pravidelne vyskytuji jiz roky srnci, s levou lodyhou zakrnelou v malou spicku, a pravou normalni. Nekde se to objevilo v populaci a nejaka srna nebo nejake srny to davaji dal...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od Petr1970 »

add ty sankce: hrozí to dnes? co se u vás děje po červený tečce? nebo po "dvojitý" a dvou? dřív se braly flinty, povolenky... na druhou stranu...

mě bylo řečeno nedávno(s první povolenkou) - když budeš mít pocit že to máš zmáčknout tak to neřeš, nikdo ti hlavu neutrhne, spletl se každej a jen ti co mají koule to přiznali, ostatní zatloukli že to střelili, nahráli autonehodu atd... takže než takovýhle předstírání, tak ....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od zoubeek »

Po červené "medaily" u nás sankce nehrozí a nevím ani v okolí, že by někde něco hrozilo. Dnes je chovatelská přehlídka opravdu jen přehlídka. U nás je jen srnčí a sem tam černá. U vysoké si myslím, že je to honitba od honitby, ale tam už sankce asi budou.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od fesoj »

Nepochybuji o tom, že dědičné vlohy pro nasazení osmeráka budou existovat. V honitbě, kde jsem působil dřív, jsem u několika myslivců viděl úplně stejné trofeje dospělých srnců - nízkých vidláků po slechy se silným parožím bez perlení, zato s velkými růžemi a vždy jen s přední výsadou. Jeden jak druhý a přitom mezi jejich ulovením proběhla doba třeba i více než 10 let.
Kritériem pravdy je praxe.
doctor
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pát 13.4.2012, 11:36

Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od doctor »

Zdravím, mohu se zeptat kolik mu tipujete? Byl uloven kvůli papilomatóze, ale přiznávám že jsem myslel, že je starší..

http://doc1.rajce.idnes.cz/nastenka/
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od Zdenek41 »

3-4 roky spíš 3.Jen mi u toho tak nějak chybí ta trofej a i ta fotka s nemocí by byla zajímavá. :wink: Pro mnohé poučná.
Spíš to tak nějak tady bylo....
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od Pavel.x »

Za mě max. 3 roky možná i 2.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od Jiří K. »

Podle mně 3.
doctor
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pát 13.4.2012, 11:36

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od doctor »

Zdenek41 píše:3-4 roky spíš 3.Jen mi u toho tak nějak chybí ta trofej a i ta fotka s nemocí by byla zajímavá. :wink: Pro mnohé poučná.
Spíš to tak nějak tady bylo....

Zdenek 41 - chápu, že Vám to mohlo přijít, že se za papilomatozu schovávám, kvůli nesprávnému odstřelu. Fotil jsem to v práci před koncem směny, tak jsem spěchal :) přidávám tedy další fotky:
http://doc1.rajce.idnes.cz/nastenka

Jinak potvrdili se mi 3 roky. Tedy u nás i tak odstřelový. Jsem začínající a pohrával jsem si s myšlenkou ho střelit,le čekal jsem aby mi ho potvrdil jako odstřelového kolega. Naposled jsem uviděl ty nádory a tak jsem už neváhal a lovil. myslel jsem si právě ty 3 při obeznávání, ale podle čelisti jsem to nepoznal, to se stydím, když nemám možnost srovnání čelistí, tak v tom dost plavu :/
Naposledy upravil(a) doctor dne pon 07.7.2014, 10:18, celkem upraveno 1 x.
doctor
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pát 13.4.2012, 11:36

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od doctor »

Jinak omlouvám se, poslední hryz se kousek posunul při manipulaci, při focení jsem si toho nevšimnul a na 2 fotkách u řepky je jiný srnec, poměrně silný vidlák s pěkným perlením, je to vidět když se fotka zvětší.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od BwanaHunter »

doctor> "chápu, že Vám to mohlo přijít, že se za papilomatozu schovávám, kvůli nesprávnému odstřelu" to ani ne. Takovýhle srnec, pokud není roční (a to zjevně není), tak je odstřelový tak jako tak, papilomatóza nebo ne.Zdeněk tím nejspíše myslel to, že na tomhle fóru bývalo zvykem snažit se držet určitou, a celkem slušně vysokou, informační hodnotu publikovaných příspěvků...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
doctor
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pát 13.4.2012, 11:36

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od doctor »

BwanaHunter píše:doctor> "chápu, že Vám to mohlo přijít, že se za papilomatozu schovávám, kvůli nesprávnému odstřelu" to ani ne. Takovýhle srnec, pokud není roční (a to zjevně není), tak je odstřelový tak jako tak, papilomatóza nebo ne.Zdeněk tím nejspíše myslel to, že na tomhle fóru bývalo zvykem snažit se držet určitou, a celkem slušně vysokou, informační hodnotu publikovaných příspěvků...
Dobrá, však já to taky nemyslel ironicky, nebo jako nějaký popichování, jen mě napadlo, že to tak možná mohlo vypadat, když jsem vyfotil jen čelist, první přispěvek ode mě tady... Byl jsem na názory hodně zvědavej tak jsem sem dal jen tohle. Ty ostatní fotky jsem měl ve foťáku doma a hlava byla ještě málo obraná a na fotce by moc nevypadala a nestíhal jem.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od Zdenek41 »

Nevím už je asi taková doba,že jsme tak vztahovační :wink:
Myslel jsem to přesně tak jak napsal Bawana....
Jinak dobrá trofej,bude 3 letý,ale maska?...A ta papi je zajímavá,již jsem to vyděl,ale trochu jinak.Připadá mi to jako jiná nemoc.Byla veterinárně potvrzena?
doctor
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pát 13.4.2012, 11:36

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od doctor »

Zdenek41 píše:Nevím už je asi taková doba,že jsme tak vztahovační :wink:
Myslel jsem to přesně tak jak napsal Bawana....
Jinak dobrá trofej,bude 3 letý,ale maska?...A ta papi je zajímavá,již jsem to vyděl,ale trochu jinak.Připadá mi to jako jiná nemoc.Byla veterinárně potvrzena?
No teď jste mě překvapil, že papilomatoza vypadá jinak, u nás je to první případ, ale honitby okolo už to hlásily vloni. Podle fotek co jsem viděl na internetu, třeba na myslivost-lovectví mi to právě přišlo stejný.
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Odhad stáří srnčí zvěře

Příspěvek od mikycz »

Lovu zdar, tak prakticky sanitarní odstřel, chudák měl zabodnuté ve světle dřevo cca 4 cm dlouhé a šířka asi 0,8 cm zahnisano.

http://mikycz2.rajce.idnes.cz/srnec040814

Kolik by jste mu řekli let ?

Diky.
Naposledy upravil(a) mikycz dne stř 06.8.2014, 21:07, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět