Lov lišek u nor

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Lov lišek u nor

Příspěvek od Marek »

Kdyz jsem si tak procital diskuzi o velikosti broku pro lov lisek u nor, tak i napadlo zalozit todle tema. Ja osobne mam tento zpusob lovu rad a rad se dozvim treba neco noveho... :wink:
Naposledy upravil(a) Karel61 dne stř 23.8.2017, 21:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: diakritika nadpisu
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Jantes
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: stř 19.3.2008, 10:46
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jantes »

U nor jsem zatím ulovil pouze liščata, dospělé lišky jsou hodně opatrný. Jednou se mi povedlo přijít k noře a liška byla už vylezlá před norou, pomalu jsem sundal flintu a vystřelil na ni.liška se zamotala a zalezla do nory. Střílel jsem brokama 4mm. Byla jí škoda bylo to v zimě a měla pěkný ko?ich.
UB 7x57R12/70 meostar 7x56RD
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

No liscata teda jsem popravde nemyslel. :) Ja mam na mysli lov dospelych lisek, prevazne od listopadu do brezna. Neradsi chodim ke trojim noram, u ktrerych mam vybudovany posed, sedim okolo 15 metru za vsukama, takze liska vychazi jako by ode me. Po celou dobu cekane cca max. 2 hodiny, mam odjistenou zbran a neustale zaliceno a mirim na nejpouzivanejsi vsuk... V zime opousti lisky noru ve vetsine pripadu jeste za svetla. Takze pokud je clovek pripraven tak ani sebeopatrnejsi lisak nestihne uniknout :wink: Nejvetsi problem vidim u sebe v postupne polevovani pozornosti. A tim ze se necham rozptylit pozorovanim okoli. To se mi uz nevyplatilo.
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Jantes
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: stř 19.3.2008, 10:46
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jantes »

Jo já mám také celou dobu zalíceno, ale mám před sebou tři vsuky tak výběr je obtí?ný. Jinak zalíceno celou dobu je dost fyzicky náročné a brzy zebou ruce i když mám rukavice. Před vsuky jsou velké haldy země takže liška aby mohla vylézt ven musí vyskočit, že by vystrčila jen hlavu to se mi stalo jen jednou a typnout směr na který půjde je loterie a jakmile se jen trochu pohnu je v čudu.
Naposledy upravil(a) Jantes dne stř 29.10.2008, 21:50, celkem upraveno 1 x.
UB 7x57R12/70 meostar 7x56RD
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

To: Marek Kamarade 2 hodiny stale zaliceno pri 10 - 15 stupnu minus ,tak to jses dobry borec. :shock: :shock: :shock: Lovu zdar :wink: :lol:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Jantes
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: stř 19.3.2008, 10:46
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jantes »

To: Marek Jak máš vysokou sedačku, já tak 3 m, ale vsuky jsou od sedačky z kopce takže převýšení sedačky tak 4 m. zkoušel jsi někdy čekat na zemi?
UB 7x57R12/70 meostar 7x56RD
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Dobre vim co myslite :lol: Pri strileni pouzivam normalni rukavice, protoze pro brokovnici nastesti nepotrebuji takovy cit v ukazovacku. Ale mnohdy to nezvladam, proste ruce stridam a snazim si ulevit. Taky mam umyslne hodne nizka strilny abych mel zbran oprenou, a nemusel ji plne drzet, spise ji jen tak koriguju aby se neprevracela. Jinak opravdu sebemensi pohyb a liska zaleze zpet. Ale uz se mi stalo ze mi lisak prisel k noram pres moje tsopy asi pul hodiny po zasednuti, za svetla a prosel asi 5 metru od me, a hlavne zezadu, takze me totalne prekvapil, ale asi byl prilis zmateny kankovanim, ze jsem ho nezradil a zdarne ulovil:)
Jinak i na zemi jsem to zkousel. Ale to vedou lisky 4:1. Proste kdyz jse clovek na zemi tak si ho vsimnou, v korune stromu jsï kryty a hlavne liska neceka zradu zezhora!!! A vsimla si me i kdyz jsem lezel na spacaku za parezem, a koukala mi jen hlava a flinta. Ale u jednech nasich nor, sedim cca 40 metru od vsuku v protisvahu v brehu potoka za takovym silnym smrkem, tam je to taky dobry ale na broky je to daleko, mam tam jednu kuli ulovenou a jednu chybenou, a vde co jsem pustil bez rany abych je nezradil....
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

To Jantes: Posedy mam dva tak 5 metru a jeden asi jenom 2 ale tam je velke prevyseni terenu. hlavne nesmis sedet proti obloze, jinak vidi siluletu a je nachylna na jakoukoliv zmenu v okoli nory!!! A pokud se ti stane za prosvihnes okamzik kdy vyleza a nevi o tobe, tak se nesnaz ji rychle dohnat. Zkus ji nechat rozkoukat se a poodejit dal od nor. Stane se, ze na tebe kouka treba i minutu a pak proste pomalu odchazi.
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

S lovem u opravdovych nor zacinam, respektive se to to 2 roky obcas pokusim ze zeme a vysledek je jedna bez rany utekla, proste nemam nadhled, ale dobre zkusenosti mam v polich na melioracnich kanalech, idealne posed tak 100 m od vlezu a cekat rano az pujde kmotra domu i v lete.. Mam takovou filozofii, ze lisky maji svoje "dalnice" kudy chodi a proc by se hnala pres spole, kdyz muze nasednout na metro a projet to spodem..
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Tomu verim, ze to muze byt hodne uspesne, zvlast, kdyz od kamaradu slycham ze v jednom kanale ulovi napr. tri a nekdy i vic lisek... Ale u nas mame bohuzel jenom kratke propusti cca 20 metru, a v tech jsem zatim lisku nikdy neobeznal.
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

u nás máme jeden meliorační kanál, ten je dlouhý přes 200 metrů a vede od lesa přes pole do remízku, kde je potok. Ideální pro lišky. Lovíme tam norováním asi 7lišek ročně. Jinak já spíš preferuji čekanou na újedi :wink:
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
dusiak
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pát 15.6.2007, 14:59
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od dusiak »

Ja chodievam k norám len cez zimu, ráno. Chodievam k norám, pod ktorými začína hlboký járok, lí?ka prichádza priamo hore járkom alebo po bočinách. Aby som nenechal stopu, járok na daleko obchádzam a prichádzam k norám z vrchu. Prichádzam ešte po tme, tesne pred svitaním a postavím sa za strom.Je krása sledova? na snehu z dialky prichádzajúcu lí?ku,brokovnicu pomaly dvíham až ked je cca 50 metrov odo mna a kráča s hlavou k zemi. Najbli??ie si pú?tam na 15 metrov a potom to už začne...Raz mi pri?la od chrbta, nevedel som o nej a ked som otočil hlavu, sedela za mnou cca 15 metrov a pozerala rovno na mňa. Na otočenie hlavy nereagovala, až ked som pomaly otáčal zbran, tryskom u?la, ale nie do nor. Aj po rane, ked nezhasnú na mieste, vždy utekajú od nôr. používam 3,5 a 4 mm broky SB. Zatiaž vyhrávajú lí?ky :evil:
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Rano jsem to jeste nezkousel, vecer je podle me jistejsi, A 2x jsem u nor postrelil lisku a ani jednou mi nezalezla zpet, ale vzdy utekla pryc!!! Jednou asi na 40 m brokem, a jednou jsem si na pujcenem kulobroku poplet kohoutky :( Tak jsem ji kuli ustrelil predni beh, ten jsem nasel na nastrelu :cry:
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
dusiak
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pát 15.6.2007, 14:59
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od dusiak »

Ked je sneh, asi v 90 % prípadoch mi vždy ráno pri?la nejaká a pár krát sa mi stalo, že po rane na jednu, mi po desiatich minútach pri?la dal?ia-iná.Večer som moc ?tastie nemal, nevyšli po svetle.
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Tak to letos asi taky zkusim rano :wink:
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Odpovědět