Napadení divočákem

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Špalda
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 18.7.2012, 22:07

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Špalda »

a nebo. Někdo tady prohlásil, že prase je velice inteligentni a učenlivi. Tak, že už přišli na to, že člověk pro ně neni soupře a dávaji nám to náležitě na vědomi :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Leon »

dalas píše:fesoj: jednak to a taky tato mediální doba. To, co se dříve vědělo tak po sousední vesnici dnes ví celá republika do druhýho dne.
dalas mezi myslivci by se to dřív vědělo maximálně za týden díky internetu druhý den před dvaceti lety by ani kňoura nenapadlo se postavit honců dnes to napadne i lončáká ale je to jenom díky společným lovů černá je velice inteligentní tvor a rychle se učí a kdo to nepochopí narazí :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od kopov.c »

Leone nevím,ale já bych to viděl podobně jako Fesoj a Dalas.Prase bezesporu inteligentní je a to ne zrovna málo.S černou se potkávám poměrně často a jedinej rozdíl v chování ted a před 10 lety vidím v tom,že se jí nechce opustit krytinu kde se cítí bezpečně. Dřív stačilo zacinkat klíčama a černá vyjela jak vlak. Dnes i když do ní v krytině střelíš tak často popoběhne kousek zanadává,najde si větr a proráží zpět. Dost časlo běží přímo na tebe a v poslední svíli udělá kličku(chce to pevný nervy :) ) Ale toto nelze považovat za útok,ale max zastrašování a nebo jí proste člověk stojí při úniku v cestě. Z čeho si prase v dnešní době moc nedělá je pes.Radši se postaví psovi a prožene ho,než aby opustilo krytinu. Toto se mi stalo poslední dva roky dost často v období chrutí-na procházce pes našel prase.Já jsem stál na pařezu a prase honilo psa pasekou kolem mě a vůbec nebralo zřetel na to,že tom jsu a křičím na něj. Pokud je černá vyloženě cíleně agresivní na člověka,tak je to z 90% z důvodu postřelení nebo jiného zranění.
Až takovej strach z prasat bych neměl,ale respekt určitě. http://img3.rajce.idnes.cz/d0302/4/4540 ... .jpg?ver=0 , http://img3.rajce.idnes.cz/d0302/4/4540 ... .jpg?ver=0 , http://img3.rajce.idnes.cz/d0302/4/4540 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Leon »

jo tu kličku jsem zažil dvakrát ale ani jednou nějak nevyšla poprvé jsem já šel do vzduchu a pak na záda naštěstí vedle pařezu a podruhé se kutálel čuník s dírou mezi světlama to už jsem nechtěl čekat jestli stihne v řádku pšence uhnout :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od kopov.c »

Je vidět,že se málo vzděláváš :) Kdybys četl,tak víš,že se stačí stočit do klubíčka a jsi v pohodě 8) http://preziti-v-prirode.blog.cz/1107/j ... ok-prasete
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Tim »

Toho co to psal bych chtěl potkat někde u piva :mrgreen:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od fesoj »

Opravdu znamenitý článek ! V Beskydech mají jednoho losa - snad to byl překlep a mělo tam být osla, i když si myslím, že těch dvounohých tam asi bude víc. Některé své poznatky zřejmě autor čerpal od Vladimíra Menšíka, viz historka z natáčení filmu Práče - "hlavně koukat do vočí, mladej..." - tam se to jaksi neosvědčilo, takže při setkání s divočákem se tomu také raději vyhněte ! A to, že bachyně při setkání s vámi otevře :!: ústa :!: , začne vám ukazovat :!:trháky :!: a bude se vás snažit :!: nabrat na kly :!: , to už je opravdu síla. Kopove, všechna čest, objevil jsi skutečný perlový náhrdelník :lol: :lol: :lol:
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Ondra »

:lol: :lol: Povídání Vladimíra Menšíka o natáčení filmu Práče mě při čtení toho "zaručeného manuálu" přesně taky napadla. Takže jak se chovat při napadení prasetem v audio-podobě: http://m.youtube.com/index?&desktop_uri ... V8npza5BNc
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Zdenek41 »

No já bych ten článek až tak nezatracoval :wink: Něco do sebe má...Pokud si ho přečte měšták laik..není nic lepšího..
A ten obrázek pacienta ten nám taky neublíží...Tak Fesoj tam má v horách losa ten se má :lol:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od fesoj »

Zdeňku, ale v tom článku se psalo o Beskydech ! A co se týče výskytu losa tady u nás, ve východních Krkonoších, působím zde od r. 1983 a od té doby, pokud se dobře pamatuji, zde byl los pozorován nejméně třikrát. Mně se to bohužel nikdy nepovedlo, viděl jsem jen jeho stopy ve sněhu i v bahně a to, jak dokáže zdevastovat mladé listnáče.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Reno »

Moc pěkný článek... :lol: Ale takových se dnes na internetu najde spousta. Společným znakem těchto "velice zkušených expertů a instruktorů", kteří vás naučí vše od přežití v divočině až po nouzové přistání Boingem 737, bývá věk okolo 20-ti let a většinou i nulová reálná praxe v oboru... :D
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od rimar77 »

Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Georg.H »

dost dobré.... :lol:
ještě že to vzdala bo potom by to prdel nebyla... :roll:
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od kounek »

To prase je samozřejmě problém, když za Vám běží, tržné rány by byly asi velmi nepříjemné. Ale já bych se víc bál na místě toho, co to fotil/natáčel, podívejte se na kolika záběrech míří nejspíš nabitá zbraň v rukou totálně vyplašeného člověka přímo do objektivu...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od BwanaHunter »

No, tenhle článek jsem v SM zatím míjel, takže moje první reakce, když jsem tu viděl ty fotky, byla - jak to že to prase ještě žije a střelec s ním běhá po lese... Tak jsem rychle zalistoval v SM a ono to bylo tak. Na toho lovce na fotkách, který stál na štontu, vyjela z leče bachyně. On jí ze svého dvojáku na 15 statečně jednou ranou prostřelil kýtu, a druhou ryj. S prázdnou flintou se pak dal na taktický ústup, který vidíme na fotkách.... Bachyni později dostřelili kolegové....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět