Napadení divočákem

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od rimar77 »

tak to jo bylo mi divný že by ho nedohnala, hlavní je že ji někdo dostřelil
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od BwanaHunter »

njn, hrdina... Být to něco ostřejšího, než prase, ještě k tomu postřelené, tak jsme se z těch fotek dozvěděli i to, jak vypadá zevnitř...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Rogam »

BwanaHunter píše:njn, hrdina... Být to něco ostřejšího, než prase, ještě k tomu postřelené, tak jsme se z těch fotek dozvěděli i to, jak vypadá zevnitř...
Tím si asi nemyslel zajíce :wink:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od BwanaHunter »

No, některý zajíci jsou prý děsně drsný.... :lol: :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od petjan »

Tohle mě rozesmálo: http://www.novinky.cz/krimi/364264-agre ... askou.html hlavně ti měšťáci. :lol: :roll:
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Zbrojovák »

jak to tak pročítám, tak se asi opravdu té koupi nějakého klonu Sa58, AK47 nebo nějaké AR nevyhnu... protože to co se ve světě, ale i u nás poslední léta děje je neskutečné - a už i v tom revíru...
Prostě chodím krmit s 3letým prckem do jedné z méně nebezpečných honiteb, kde mám povolenku, který kolem mě pobíhá jak satelit. Černá tam je stále ale v menším počtu, ve větším někdy jen prochází ale ne kolem mého rajonu kde mám krmelec. Ale občas posunutý, okolí pobuchtované atd...
Chodím s prckem (a nyní) bez flinty. No budu to muset asi změnit SA na záda jde se. Malé krátké lehké účinné, spolehlivé...
Nějaké jednoranky, dlouhé opakovačky, kozlice... dnes a do budoucna na prd - jak v lese, tak doma. Svět se prostě mění ane k lepšímu...

Já jsem lehčí napadení zažil jednou, postřelený lončák 458win. noční dosled v pšenici- jedna na krkovici, jedna na přední běh když se zvedal - třetí jsem mu na asi 3m téměř ustřelil hlavu. Když jsem šel klikatě pobarveným tunelem, po 150ti metrech jsem narazil na jím vyválený plac 5x5m, z jednoho kouta asi spíš demonstrativně z posledních sil vyjel - ani necvakal čelistmi.
Jinak naháňky a hony už pár let nevyhledávám, lovím na svůj poměr i tak všeho dost a dost. snažím se střílet černou na vnadišti, vklidu, naširoko a do 40ti metrů na slech - prostě eliminovat maximum rizik.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Leon »

Je velký rozdíl les a tyhle plácky kolem měst.tam tě černá nechá dojít na pár metrů a pak s tebou vyběhne :wink: Mám osobní zkušenost když jsem dostal přes hnáty a šel luftem na záda protože si bachyně ustlala v trnkách dva metry od auta než jsem obešel kopec a já si myslel že se fena už těší do auta když tak táhne a já na ní neviděl protože byla tma tak jsem v klidu vlezl do tunelu v trnkách.Teď nedávno to samé pod barákem pointra vystavovala tak si říkám bažant a ono kulový ona bachyně tak jsem vycouval a ta jenom cvakala nechala mě dojít na 2 metry aniž by se hnula
CZ 550 american 308win.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od rimar77 »

Zbrojovák no já když jdu s klukama krmit a nebo ven do lesa tak beru glocka, uvažoval jsem že bych vytáhnul pákovku 45-70Gov co jsem kupoval na naháňky když jdu s čoklíkem do leče ale zatím táhám jen tu pistoli, přeci jen když mne povalí tak ho vytáhnu neležím na něm jak na flintě a na blízko bude fungovat stejně jak flinta a víc než prasat se bojím psů přeci jen jsme hned u města
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od fesoj »

Jsem toho názoru, že útok nezraněné bachyně na člověka při náhodném setkání byl, je a zůstane něčím výjimečným. Leda když má tak malá selata, že je nedokáže včas odvést pryč a člověk o ně téměř škobrtne. Ale pozor ! To rozhodně neplatí, pokud na ta selata narazí pes. Toho dokáže bachyně prohnat velice energicky, v případě kontaktu to zpravidla končí jeho těžkým zraněním či smrtí a co je podstatné - ani přítomnost člověka ji od útoku na psa neodradí, je to dáno pudovou nenávistí černé zvěře vůči vlkům.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Leon »

Tak to si Fesoji zajeď do Berlína tam černá nahání lidi i psi bez nějakých důvodů ,old díky její inteligenci nemá po čase zábrany a určitě by ti to vysvětlily amíci kde jim tlupy černý klidně vyčistí celou farmu :wink:
Naposledy upravil(a) Leon dne úte 17.3.2015, 9:34, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 american 308win.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Zbrojovák »

tak tak... máme se na co těšit... nařízení Marie Terezie nemělo určitě příčinu jen ve stížnostech na škodách na majetku, ale i na zdraví nebo spíše životech vzhledem k tehdejší lékařské péči a pohotovosti...
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Leon »

Nedávno byl na prima zoom dokument o prasatech a bylo tam jak rychle se prase domácí změní na divoký včetně změny tvaru těla a osrstění a co vše při své inteligenci která se dá porovnat s inteligencí šimpanze dokáže naučit a jak se dokáže přizpůsobit.
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Hirc »

Leon píše:Normální den v Berlíně :lol: :lol: https://www.youtube.com/watch?v=mi_1G8QCgIc
pěkné, teď to ještě chce nějakou tu smečku vlků a pár rysů, aby byla nastolena přírodní rovnováha, ehm - totiž - sídlištní rovnováha :lol: . Takové chrutí v městském parku, to musí být koncert. Ono na ty čuníky dojde, rozbuchtujou trávníček před nějakou mešitou, a pak začnou lítat štětiny :twisted:
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Buttler »

Pořád stejné články. Jak píše Fesoj. Napadení člověka bachyní ve volné přírodě je něco vyjímečného.I nyní v Bohumíně napadla otravného psa.
Jinak je to pořád stejné, drtivá většina napadení je na naháňkách. Z fleku bych je zrušil. Jedná se o středověký přežitek. Když k tomu připočtu střelecké neumění naprosté většiny myslivců, není co řešit. Lovit prase několika ranami, než se někdo konečně trefí nemá absolutně nic společného s tolik natřásanou mysliveckou etikou.
Každý hladový po ráně se ale třepe na naháňku, plný adrenalinu, jako by šel doválky. Figi to někde napsal - Lov není trestná výprava.
Už si to konečně snad ta přitroublá střelecky nemohoucí většina uvědomí.
Ohánět se naháňkami, jako prostředkem ke snižování stavů černé může jen trouba. Dosud totiž vyřešily velké hovno a stavy úspěšně rostou.
Odpovědět