Jarní slučí tah

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od johnyc77 »

Tak dnes 5 sluk.. nechybělo krásné "kvorkání" kohoutka nad našimi hlavami.. Parádní večer.. Spoustu jsme jich i slyšeli..
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od jakub203 »

Tak konečně.....!!!

Přesně ve 20hod to začalo, dva kohoutci, parádní kvorkání! Konečně jsem se dočkal!
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Steyer »

u nás taky. před týdnem kamarádovi letěli čtyři. včera jsem viděl jen jednu.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od fesoj »

Když jsem ráno vykoukl ven, honili se mi kolem baráku dva konipasi. Tak jsem se večer šel podívat jen tak za barák, ale asi jsem seděl na blbém místě. Viděl jsem jen zajíce a 3 kusy srnčího, jeden srneček šel na pár kroků ode mne a čubinka jen zpozorněla, tak dostala pochvalu za dobré chování. No a sluku jsem jen slyšel kvorkat. Takže zítra znovu a malinko jinam.
Kritériem pravdy je praxe.
Ertner
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: stř 05.8.2009, 10:41
Bydliště: Krkonoše, Žacléř
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Ertner »

...
Naposledy upravil(a) Ertner dne sob 17.9.2011, 8:27, celkem upraveno 1 x.
Ertner
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od fesoj »

Do tmy. Říká se, že sluky začínají tokat, když vyjde první hvězdička. Snad o chvilku dřív, ale opravdu jen o chvilku.Zkus jít po cestě v Bobru k hranici a tam čekej a koukej nad paseku po levé straně. A´t tak nebo tak, před půl devátou můžeš být doma.
Kritériem pravdy je praxe.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Jiří K. »

Tak jak letos. U nás jsem viděl za tím jednu. Jinak během podzimních honu se jich zvedalo celkem dost.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od BwanaHunter »

Jojo, mokřiny v pasekách nebo vlhké pastviny přiléhající k lesnímu komplexu. Měl jsem to štěstí, že jsem ještě lovy sluk na tahu zažil, sluku na zdi mám, a docela mi to chybí, byl to vždy kouzelný začátek jara a vlastně nového mysliveckého roku. Tak když mi to vyjde, chodím se aspoň kouknout.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od fesoj »

Jsme snad jediným evropským státem, kde lov sluky lesní není povolen...
Kritériem pravdy je praxe.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Michal S »

Třeba to trochu pomůže rozšíření sluk. U nás v honitbě jsem viděl na podzim 2 sluky při podzimnim tahu ale jinak tady vůbec nežijou. Jeden startší člen měl kdysy vedle ve státnim vypozorovaný nějaký místa ale sám sem tam nikdy nebyl.
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Žanek »

Michal S píše:Třeba to trochu pomůže rozšíření sluk.
lov v evropě stav sluk prakticky nikdy nijak významně neovlivňoval
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od fesoj »

U nás tedy rozhodně ne. Když si uvědomím, kolik "našich" sluk je střeleno na zimovištích, kde je sluka lovena pro zvěřinu, ne jedna ročně pro trofej a zážitek jako tomu bývalo u nás na jarním tahu, to nenasere, ale přijde líto...
Kritériem pravdy je praxe.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Michal S »

No jo to je problém že ti bláznivý italové (nebo kam sluky lítaj zimovat?) střílej po všem. ( Na jednou honě byly hosti skupina italů a ty střelily i chudáka kosa) Na druhou stranu si musíme řict jak by jsme se chovaly my kdyby jsme měli nadbytek zvěře.=Uplně stejně, taky by jsme střílely po všem a neřešily nějaký průběrný odstřely spárkatej a podobně. Ale to už je OT.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od precechtel »

chlapi doporučuji občas zalistovat ve Světě myslivosti /4/2012/a v Myslivosti/4/2012/, kde jsou zrovna dobré články týkajicí se sluky, statistiky, zimování a lovu v Evropě. Opravdu náš lov u nás nijak stavy sluky neovlivňoval. Rozhodoval o ochraně někdo jiný a nikoliv myslivci. Stejná hysterie kolem kormoránů, dravců, doby lovu u strak a vran atd. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Jiří K. »

Řekl bych, že se jejich počty u nás utěšeně zvedají. Je to krásný zážitek pozorovat, táhnoucí kohoutky a vychutnavat si to jejich kvorkání. Ten zvuk je pro takovým signálem nového mysliveckého roku. A to, že je nemůžu lovit, tak ať. Třeba si na těch posluchách vyhlédnu raritního srnce. :D .

To Michal S. Tvůj příspěvek jsem trochu nepochopil. Co mají Jihoevropané přemnožené. Oni jen vybíjejí to co má tu smůlu a musí při tahu do zimovišť proletět přes uzemí těchto státu. V EU existuje úmluva,která zakazuje lov migrujicího vodního ptactva (na název si nevzpomenu). Proto je u nás tolik problému s lovem kormoránu a pod. Já taky nepůjdu do lesa a nezačnu střílet Brkoslavy, protože jich předloní přitáhlo ze severu velké množství.
Odpovědět