Jarní slučí tah

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Petr1970 »

docela mě v té myslivosti překvapil článek o "woodcock klubu".... taky asi jedna z historickejch tradic, držících se tam jak hlavně vedle sebe :-)

takže kdo se chce stát členem - začněte s dvojkama, protože z kozlice nikdy levou a pravou dát nemůžete :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od BwanaHunter »

Trošku to opráším, jak se vám to chystá na jaro? Muflonky mají malinká rozkošná muflončátka, jeřábi tokají, kachny vyvádí vydatně, káně jakbysmet, krkavci létají v párech a nosí na hnízda, ale sluku jsem neviděl ani neslyšel....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od niva »

Zdravím,
minulý týden, v pondělí navečer, 2x 1 nebo dvě různé. Bylo to v intervalu cca 3 minuty, ta druhá letěla v "protisměru", padající soumrak, prostě nádhera. Jinak pes mi zvedl letos v lese již sluku 3x.
niva
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Leon »

Celou zimu když máš psa co ti je ukáže :wink: Jenom jsou pořád ticho
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Tim »

I já se připojím. Přestože v lese ještě leží trocha sněhu, sluky už se ukazují. O víkendu jsem seděl s foťákem do soumraku na kraji paseky vzniklé po nahodilé těžbě vrcholkových zlomů a dvě sluky jsem zahlédl. Nebyl to ještě ten krásný slučí tah, protože bylo zataženo a poletoval sníh, ale jaro už se nezadržitelně blíží, to je jasné :wink:
Bwana, prosím Tebe, kde je jeřábí tokaniště, jestli to není tajné? Já bych si to moc rád nafotil... Tady máme tokaniště u Františkových Lázní na rezervaci SOOS, když dám napít kobylám, jsem tam za čtyřicet minut, jenže nemohu vysvětlit ochranářům, že je chci fotit a ne plašit :roll: Včera jsem byl v Berlíně a jel jsem ještě asi sto padesát kilometrů směrem na Hamburg a tam byly jeřábů, nepřeháním, tisíce. Ale foťák doma :-( Snad se mi už aspoň povede pořádná fotka tokajícího tetřívka, mám jen pár mizerných...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od crif »

Tento víkend byl na pozorování sluk výborný. Tedy pro mě. Při celodenních pochůzkách po lese jsem jich viděl troufnu si říci do třiceti kusů. Zvláště před soumrakem to bylo něco pro oko poblíže mokřin. Za ta léta, kdy se na ně chodím rád dívat, bych řekl, že se jejich stav na daných lokalitách zvýšil. V podstatě mě jejich přítomnost doprovází v průběhu celého roku. Jen vždy chybí ta správná technika na daný okamžik.....
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Tim »

Stavy se možná trochu zvedly, ale dlouhodobý výhled není optimistický. Jsme jediný evropský stát, který je chrání. Hlavně že jsme v unii.....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od crif »

Určitě by zasluhovaly ochranu v nějakém měřítku. Nicméně co pozoruji určité lesáky, tak právě díky jejich citu pro určitý biotop tomto můžeme vděčit.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Karel61 »

Tim píše:Stavy se možná trochu zvedly, ale dlouhodobý výhled není optimistický. Jsme jediný evropský stát, který je chrání. Hlavně že jsme v unii.....
Já jsem byl pozván na lov sluk do Rakouska, kde mi bylo řečeno, že EU cíleně řeší dílčí ochranu některých druhů omezením lovu jen v některých členských státech. Právě u sluk má ČR černou kuličku, ale u jiného druhu - už si nepamatuji kterého, je tomu opačně.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od rimar77 »

karel61 když ty sluky jsou hájený od doby kdy ještě nějaká EU vůbec nebyla osobně bych byl za celoevropskou ochranu sluky protože k jejímu přemnožení určitě nedojde vzhledem k tomu že jí biotopů neustále ubývá . Je to krásnej pták a byla by škoda kdyby nám z té přírody vymizela
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Tim »

Velká pravda! Chlapi, myslivců je nás dost a určitě se k nám připojí i slušná část veřejnosti, bo na ochranu zvířat lidé slyší. Myslíte, že by s tím nešlo nějak hnout? Já fakt nechci synkovi ukazovat sluku jen na fotografiích...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Karel61 »

Ukazovat sluku jen na fotkách určitě nechce nikdo. Máš nějakou vizi, kudy cesta vede? Ve kterých státech je vůbec lov povolen (kromě Rakouska a Francie)?
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Tim »

Jak to uchopit nevím, ale něco snad vymyslet půjde...
Co vím, tak se sluka lovila ve všech státech evropy krom nás. Jestli se něco změnilo nevím, až bude čas tak zjistím.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Leon »

Tak co jsem hledal tak lov je zakázaný pouze v Česku a na Slovensku jinak všude se loví
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Jarní slučí tah

Příspěvek od Tim »

Nedávno jsem viděl statistiky, kolik se jich kde uloví a byla to hrůza...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět