Lov ondatry pižmové

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
shadow55
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: ned 06.7.2008, 16:06

Lov ondatry pižmové

Příspěvek od shadow55 »

Dobrý den,
nevíte někdo jak vyrobit šlehačky na ondatry nebo někoho kdo je vyrábí?
Naposledy upravil(a) shadow55 dne ned 22.11.2009, 10:59, celkem upraveno 1 x.
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Re: Lov ondatry pižmové

Příspěvek od defuch »

Myslim si, ze by zakonu mel vyhovet sklopec, jenomze ja jsem do nej jeste zadnou nechytil. Drive pouzivane slehacky byly neprekonatelne.
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
C. J. Hornster
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 26.12.2013, 11:41

Re: Lov ondatry pižmové

Příspěvek od C. J. Hornster »

Zdarvím, chtěl jsem se vás zeptat na tomhle vláknu, jak stahujete ondatry? Do pytle nebo normálně?
Předevčírem jsem totiž seděl na večerní čekané u vody a viděl jsem jak si tam vesele plavou. :D A jelikož jsem ještě nikdy ondatry nelovil, tak bych to chtěl skusit.
ZH 304 7x57R - 12/70
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Lov ondatry pižmové

Příspěvek od včelák »

Ondatry se stahují do pytle. Kdysi jako kluk jsem se tomu dost věnoval. Nevím ani jestli šlehačky jsou legální, kdysi mi říkali že se to nesmí. Šlehačka je v podstatě velká past na myši a pružina byla stejná nebo velmi podobná jako na nosiči na kole.Šlehačky jsem si dělal sám.Do sklopečku z pletiva jsem ondatry také chytil a i do vrší. Ondatří kožka je vyzrálá až pozdě v zimně až skoro na jaře.Mají to nějak posunuté. Dnes už je u nás na potocích ondatra vzácnost. Kuny a vydry vyvraždí vše.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Lov ondatry pižmové

Příspěvek od crif »

Za mladých let jsem se jich se starým myslivcem nalovil mnoho. Dnes k jejich velmi slabé populaci vezmu spíše foťák a jdu si je zvěčnit. Krásná zvěř.....
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Lov ondatry pižmové

Příspěvek od Klein »

Souhlasím s názorem crifa. Ondatra pižmová by podle mého názoru neměla mít vůbec dobu lovu. Sám vím v naší honitbě o pár místech, kde bych se s nimi pravděpodobně setkal, ale nechávám je v klidu žít. Ondater je opravdu málo, a tak nevidím důvod proč jejich stavy ještě více snižovat lovem. :|
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Lov ondatry pižmové

Příspěvek od roman200 »

V naší honitbě je komplex 30ha rybníků, rákosu a bažin. Dříve byla tato oblast rozdělena na úseky, úseky o které se losovalo a na těch pak byla ondatra lovena. Lovilo se šlehačkami a do vrší, ale je to historie asi do roku 1985. Každý člen si tímto způsobem vydělal za sezonu několik tisíc korun. Tak to prostě bylo a ondater bylo stále dost...
Když móda bizamu upadla a lovit se přestalo, došlo i k tomu, že se přestal líbit i norek. Norek byl následně vypuštěn do přírody a ten se alespoň u nás postaral o úplnou likvidaci populace ondatry.
Je to veliká škoda,rád jsem je jako náctiletý při rybařině pozoroval.V posledních letech ondatru nahradil bobr, nutrie a to velice zdatně.
Pokud je máte v honitbě, tak je nechte raději žít.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lov ondatry pižmové

Příspěvek od Leon »

Hlavně nutrie jako přenašeč nemocí je asi likviduje.U nás zmizeli na jednom rybníčku hned jak se objevili nutrie a na druhým za rok to bylo to samé
CZ 550 american 308win.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Lov ondatry pižmové

Příspěvek od Bord »

Nutrie u nás nejsou úbytek ondater začal před více jak třiceti roky kdy se tu začaly objevovat ve větším množství norci kteří utekli z odchoven.Dílo dokonali ochránci zvířat dávali norkum"svobodu" ve velkém.
8x57JRS,bordík
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Lov ondatry pižmové

Příspěvek od tondaa »

i když ov ondatry má svá specifika, myslím, že dnes už se nedají kožky tak snadno zpeněžit jako dřív. Takže - lovit jen proto, aby nebyly ? - to raděj potkany ... (pokud je máš na činění pro svou potřebu, pak - lovu zdar a nezapomeň, že se musí denně kontrolovat, jinak se kožka znehodnotí)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov ondatry pižmové

Příspěvek od Zdenek41 »

Ondatra je velice citlivá na tasemnici jejímž přenašečem je kočka a kočka je dnes všude tak jako norek americký.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lov ondatry pižmové

Příspěvek od Leon »

A nutrie taky přenašeč :wink:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět